Jump to content
batonx

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Recommended Posts

Nie chce mi sie tego czytac ale Hris ma racje - skilla masz na tyle by zarabiac sensownie. Wiek sie nie liczy.

Cześć i czołem

Jedyny wątek jaki odwiedzam, mam problem z wyceną modeli budynków, samochodów, low poly, uv, tworzenie tekstur, bake normal map na potrzeby gry. Ile powinienem powiedzieć za model ?

Proszę o szybką odpowiedź wraz z argumentem. Licze na waszą pomoc

Pozdrawiam

50 - 5000 zł. argumentu nie mam niestety

A czy jesteś w stanie podać mi jakis przyklad wizualny renderu czy czego kolwiek co znajdziesz na google który model to ten za 50 a który za 400 -500 czy 5000 zł

wejdź na turbosquida zrób research i stawka 4x to takie minimum jeżeli klient chce to na zamówienie i dla siebie. To taka baza do czasu as zobie nie wypracujesz innego przelicznika. Jak Ci nie pasuje, to dopasuj do tego co uważasz za słuszniejsze - pewność siebie ułatwia pracę więc nie każdy czuje się dobrze z np. za wysokimi stawkami etc.

Powiedzcie mi czy dobrze rozumiem. Przykładowo taki budynek http://www.turbosquid.com/3d-models/3d-old-abandoned-house-interior-model/953161 to koszt na tej strone 99$. I olaf mowisz by zrobic to po kursie dolara 3.85 przyjmijmy 4 zł. 99 *4 = ~400 zł

Czy dodawać do tego swój czas pracy ?

Jeśli tak jak go policzyć i jakie srednie stawki obowiązują.

ps. Ile wy byście powiedzieli klientowi za taki budynek ?

Edited by Howha

Powiedzcie mi czy dobrze rozumiem. Przykładowo taki budynek http://www.turbosquid.com/3d-models/3d-old-abandoned-house-interior-model/953161 to koszt na tej strone 99$. I olaf mowisz by zrobic to po kursie dolara 3.85 przyjmijmy 4 zł. 99 *4 = ~400 zł

Czy dodawać do tego swój czas pracy ?

Jeśli tak jak go policzyć i jakie srednie stawki obowiązują.

ps. Ile wy byście powiedzieli klientowi za taki budynek ?

Myślę, że około 1500 - 2000 zł. Musisz się nauczyć szacować, ile coś zajmie Ci czasu. Stawka godzinowa to już Twoja sprawa, ale jakbym miał doradzić Ci jakiś przedział to na początek ~20 zł/h wydaje się rozsądny. Jeśli czujesz się pewnie w danej dziedzinie to z pewnością więcej Ci się należy. :) Zawsze załóż sobie jakąś nadwyżkę na ewentualne poprawki, zmiany, których będzie oczekiwał klient.

Mialem na mysli stawke w dolarach x4. Robic to bedziesz na innej licencji i nie bedziesz udostepnial innym + klient ma prawo zglaszac uwagi by dostac produkt na miare jego potrzeb. Spokojnie mozesz liczyc to x4 to co ma w sklepach takich jak turbosquid i poeinno byc ok dla kazdej ze stron.

- - - Połączono posty - - -

Z jednej strony budynek prosty ale planowac teksturowac trzeba i feedback klienta oraz polycount jego uwzglednic wiec 400usd brzmi rozsadnie.

Cześć, ile można kosztować zrobienie wizualizacji domu z plików dwg z 4 stron (4 wizki). Jakości mniej więcej takiej jak na poniższym zdjęciu ? Pozdrawiam.

12d708aef5a27461eafcba88e794eed67.jpg

Mam problem wycenić projekcik dla firmy otwierającą wypasioną profesjonalną drukarnię. Zlecenie dotyczyło nazwy, logo i projektu dwustronnej mającej wyróżniać się na tle innych wizytówki dla prezesa. Ile byście za to wszystko zażyczyli sobie $ ? :)

MpzQE4y.jpg

N5kPdc2.jpg

XYpVaY7.png

wejdz na etsy bedziesz mial stawki za projekty i druki dla porownania

ja bym wzioł z kilka tyś. aczkolwiek jeśli mam być szczery. to wizytówka słaba jak na drukarnie.. nie ma na niej nic.. takiego co by pokazało możliwości drukarni.. więc pewnie max 1000zł weźmiesz.

Edited by Maciek Jutrzenka

jezeli cena bedzie wytloczona na wizytowce, to na pewno projekt Macka by sie wyroznial ;)

Ogolnie jak ktos chce wyrozniajaca sie wizytowke, to wie tyle o biznesie, ze budzet ma pewnie 50usd

No bedzie płynne cieniowanie i lakierowanie UV, efekt gloss i mozliwe ze tłoczenie. To i tak wiecej niż chciał na poczatku szef podsyłając mi w przykladach szablonówkę w sumie co mnie zaskoczyło.

Zeżarłem zęby na wizytówkach i nadrukowane jednolite tło to przedsionek wtopy. Raz drukowałem 2 razy wizytówki na offsecie i to dużo lepszą składową niż jak wyżej czarnym. Obie wersje do kosza. Niestety zawsze na wizytówce punkty rastra będą wielkie jak konie. Jak pełne tło to tylko oryginalne kolorowy papier i sito.

Radzę przestrzec Klienta.

koles jest bałwanem i to takim syberyjskim. Rozumiem, ze chce pokazac, ze jest prezesem ale wyobraz sobie kogos ladujacego do portfela i noszacego takie klocki bawelny (czy z czego te wieksze sa robione). Sam sie zastanawialem nad takim rozwiazaniem ale po testach wyszlo, ze ludziom bedzie zwyczajnie zawadzac i nic poza moim wiesniactwem z takiej wymiany nie wyniosa.

W sumie z fizycznego punktu widzenia rozmiar jest standardowy wizytówki, lecz o 25% grubsza jest. Fakt ze produkcja jednej wynosi w pro drukarni ok 3zł hehe

Jak myślicie, czy 3 PLN za zdjęcie produktu dla sklepu to odpowiednia cena?

Zdjęcia produktów mają być bez tła, ale nie są zbyt skomplikowane. Jedno to max 5 minut roboty.

zalezy. cena jest dobra jak na zdjecia wyszparowane. Zalezy jednak od jakosci.

Hej

Miśki kochane zdradzicie tajemnice w jakim przedziale cenowym mogę się spodziewać zlecenia jeżeli chciałbym takowe zlecić? Jeśli ktoś może to poproszę przedział cenowy osobno dla człowieczka oraz pieska. Możliwe że rigi musiałbym w późniejszym czasie podpiąć pod inne modele.

Postać:

- rigowanie postaci (człowieczek cartoonowy)

- mimika twarzy

- musi być w 3ds maxie (2015)

- tylko rig bez animacji

Coś na ten styl:

mimika

Piesek:

- bez sierści

- rigowanie postaci (człowieczek cartoonowy)

- mimika twarzy

- musi być w 3ds maxie (2015)

- tylko rig bez animacji

Jak myślicie, czy 3 PLN za zdjęcie produktu dla sklepu to odpowiednia cena?

Zdjęcia produktów mają być bez tła, ale nie są zbyt skomplikowane. Jedno to max 5 minut roboty.

tak naprawdę wszystko zależy od skali - natomiast sama sobie przelicz, 5 minut na zdjęcie = 12 zdjęć na godzinę = 12 zdjęć * 3zł to 36zł na godzinę - ogólnie lipy nie ma pod warunkiem że jest tego troche więcej niż 15 sztuk :>