Jump to content

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Recommended Posts

Cytat

So, tell me why? Czemu mam poświęcać swój czas i uwagę? Czemu? Pokoleniu wychowanemu na zasadzie mie sie należy? Oświeccie mnie:3

tak rola jest lead'a xD... gorzej jak okazuje się ,że lead ma mniejszą stawkie xD.... lepiej jak kilka tysia więkrzą. Można nauczyć narzędzia pipelinu estyki trzeba sie samemu nauczyć.

• Replies 4.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pro Tip z ostatnich dni, gdy się odzywa klient sprzed lat z którym za bardzo nie chcecie pracować to powiedzcie, że już się tym nie zajmujecie, przeszliście na zawodowstwo i jesteście dużymi chłopcami

Trochę z innej beczki, ale w temacie ciągle. Postać wybitna i tragiczna zarazem, mistrz portretu ( wykonał jakieś 7 tysięcy mordek 🙂) Witkacy - Stanisław Ignacy Witkiewicz i jego  "Regulamin Firmy Por

Ja nic nie mówię bo Pi to różne działy ,ale odbieram różne modele w Pi. Cinematic i gamedev'e to 2 różne światy, a jeśli się nie umie modelować pod subD i ładnie rozłożyć siatki to się za to nie

Posted Images

Pro Tip z ostatnich dni, gdy się odzywa klient sprzed lat z którym za bardzo nie chcecie pracować to powiedzcie, że już się tym nie zajmujecie, przeszliście na zawodowstwo i jesteście dużymi chłopcami 🙂 
Odezwał się chłopek z usa dla którego robiłem prostą choć długawą animację instruktażową, wyciągnięty z jakiejś gówno stronki jak freelancer, była chyba za 400$ ostatecznie wyciągnąłem 500 ale kręcił nosem, że drogo 🙂 Na plus to, że mało narzekał i szło dość gładko choć pracy sporo i rzecz do szuflady bo pochwalić się nie ma czym. Zmierzając do sedna chciał poprawkę do starej animacji, pracy nie za dużo ale z połowę będzie trzeba przerenderować od nowa ale nie mam za bardzo czasu i chęci do tego to powiedziałem, że już się nie zajmuję tym, a on prosi żeby mu pomóc, to ja mówię, że nawet jakbym chciał to nawet nie mam licencji programów, on pyta ile kosztują to może kupi, liczę miesięczną majkę, przedłużenie licencji redshifta i afera i tak z 500$ wychodzi a on no spoko, zapłaci 🙂 Koniec końców za poprawkę do animacji za 500$ dostałem ponad dwa razy tyle bez zająknięcia. Jaki z tego wniosek? Właściwie kilka, raz, że się szmacę i się szmaciłem, dwa, że tak jak pisałem wcześniej gdzieś na forum każdy kombinuje jak może i najchętniej za darmo by brał ludzi do roboty mimo, że kasa jest a w tej ameryce to same żydy byle tylko biednego polaka czy innego hindusa za miskę soczewicy kupić 🙂

Edited by Destroyer
  • Like 3
  • Haha 4
  • 2 weeks later...

Czy znacie kogoś kto na stałe współpracuje z firmą z USA siedząc tutaj w Polsce? W jaki sposób się z tego najlepiej rozliczać? Czytałem, że wchodzi w grę umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich albo na działalność, ale już nie jestem pewien w jaki sposób to opodatkować. Może znacie jakies biuro rachunkowe które to ogarnia - najlepiej stricte USA, nie UE.

• 4 weeks later...

Trochę z innej beczki, ale w temacie ciągle. Postać wybitna i tragiczna zarazem, mistrz portretu ( wykonał jakieś 7 tysięcy mordek 🙂) Witkacy - Stanisław Ignacy Witkiewicz i jego  "Regulamin Firmy Portretowej «S. I. Witkiewicz» ["Warszawa, 1928 r.] Jakby to przełożyć na dzisiejsze realia i 3D, to aż tak wiele się nie zmieniło 🙂 Wnioski po tej lekturze są takie, że albo się coś robi za dobre pieniądze, ale robi się nie za pieniądze, ale to już nie dla klienta.

http://www.witkacy.hg.pl/firma/regul.htm

...

Motto:
Klient musi być zadowolony.
Nieporozumienia wykluczone.

Regulamin wydrukowany jest w tym celu, aby oszczędzić firmie mówienia po wiele razy tych samych rzeczy.

§ 3.    Wykluczona a b s o 1 u t n i e jest wszelka krytyka ze strony klienta. Portret może się klientowi nie podobać, ale firma nie może dopuścić do najskromniejszych nawet uwag, bez swego specjalnego upoważnienia. Gdyby firma pozwoliła sobie na ten luksus: wysłuchiwania zdań klientów, musiałaby już dawno zwariować. N a  t e n  p a r a g r a f  k ł a d z i e m y  s p e c j a l n y  n a c i s k,  b o  n a j t r u d n i e j  j e s t  w s t r z y m a ć  k l i e n t a  o d  z u p e ł n i e  z b y t e c z n y c h  w y p o w i e d z e ń  s i ę. 

witkacymatstudioteatralnekolo.jpg

Firma portretowa
Witkacy

Dziś albo jutro
Na bordo papierze
Muszę się uporać
Z twą mordą frajerze.

Quel sâle métier que la peinture
Quel sâle, quel sâle métier
On peint chaque geule sans murmure
Pour avoir un peu de la monnaie.

Nie jest to przyjemność duża