Jump to content

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Recommended Posts

Guest User190

pecet> a co ja napisałem? :> Napisałem,że 600 za sam model, bez teksturek i mapowania to dobra cena. Za całość 600 ok, pod warunkiem, że to model do gry na komórkę :P ;)

• Replies 4.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pro Tip z ostatnich dni, gdy się odzywa klient sprzed lat z którym za bardzo nie chcecie pracować to powiedzcie, że już się tym nie zajmujecie, przeszliście na zawodowstwo i jesteście dużymi chłopcami

Trochę z innej beczki, ale w temacie ciągle. Postać wybitna i tragiczna zarazem, mistrz portretu ( wykonał jakieś 7 tysięcy mordek 🙂) Witkacy - Stanisław Ignacy Witkiewicz i jego  "Regulamin Firmy Por

Ja nic nie mówię bo Pi to różne działy ,ale odbieram różne modele w Pi. Cinematic i gamedev'e to 2 różne światy, a jeśli się nie umie modelować pod subD i ładnie rozłożyć siatki to się za to nie

Posted Images

robie dla prywatnej osoby kawałek otoczenia 3d w cadzie składajcy sie z 4 kamienic i pasażu handlowego każdy budynek to sama bryła z 2 elewacjami( tylko te potrzebne do finalnego renderu) nie obejmuje to materiałów - wszystko na podstawie zdjęc. Pierwszy raz robie takie cos za kase i nie mam pojecia ile można za to wziac.

ma to wygladać mniej wiecej tak:

ile proponować za:

1. zVirejowanie pomieszczenia (materiały, światło) + przelot kamerki + rendering

2. pokazanie kopalni w przekroju: od budynków na górze, windy, chodników, kolejki i maszyn górniczych. W małej rozdzielczości (800x600) więc nie będą to skomplikowane obiekty.

są to osobne projekty więc proszę o 2 propozycję cen jakie mogę zarządać.

OFFtopic:

nie wiem czy tylko ja tak myślę, ale temat "Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?" zrobił sie nudny jak flaki w oleju,

na kilkudziesięciu podstronach 100 pytań i 5 odpowiedzi.

Nie tylko Ty tak myślisz :) Wszyscy już tak wypasieni i kasiaści że nawet się nie zastanawiają za ile robią :) A tym co zaczynają to po co radzić - jakoś sobie i tak poradzą :(

Nie tylko Ty tak myślisz :) Wszyscy już tak wypasieni i kasiaści że nawet się nie zastanawiają za ile robią :) A tym co zaczynają to po co radzić - jakoś sobie i tak poradzą :(

To nie do konca tak, wiekszosc pytajacych zlewa caly watek i nie korzysta z niego. Co chwile sa TAKIE same pytania o analogiczne rzeczy! Oczywiscie nie tyczy sie to wszystkich.

pozdro

często pisanie konkretnych kwot zaczynało bezsensowne dyskusje. niektórzy już w ogóle nie piszą w tym wątku.

scirocco: za model budynku jak na obrazku ok 300-400 zł. , może więcej zależy jak mocno będziesz wnikał w detal

gavreel: 1. zależy ile ujęć i długość animki. 300-400 za ustawienie materiałów i oświetlenia + 150-200 za każdy render + dodatkowa kasa za animke

siwy 300zł za jeden model? ten budynek ma tylko 1 elewacje modelowaną, ale bardzo szczegółowo - brakuje tylko klamek w oknach. Klient zaproponował mi 500zł za 5 takich budynków z czego wiekszość ma po 2 elewacje - też wydało mi sie to mało, tymbardziej że fotki w terenie sam porobiłem. Pewnie znajdzie sie ktos kto zrobi to za 300 za całość:)

właśnie zaczynam bezsensowną dyskusje:)

przy takich zleceniach rozpiętość cenowa jest największa. Zależy komu to się robi, do czego, w jakim terminie i jakie jest skomplikowanie roboty. Rozdziałka mała jakaś, czyli nie jest to poważne komercyjne zlecenie podejrzewam.

Witam,

Bardzo zalezy mi na szybkiej odpowiedzi. Jak wycenić projekt stoiska wystawienniczego o romiarze 40m2. mam mało szczegółowych informacji, czyli mam zagospodarować przestrzeń wg własnej inwencji twórczej. Oczywiście nie mogą to być proste ścianki i trybunka ale ciekawa forma, oświetlenie, elementy graficzne,monitor plazmowy, stoliki itd. Będzie to zarówno mój projekt, jak i wizualizacja 3D. Dopiero zaczynam przygodę z projektowaniem na zlecenie dlatego mam problemy z wyceną swojej pracy.

mm glowy nie dam ale cos mi kiedys znajoma z dubaju wlasnie wspominala o 3.5/4.5 k $

siema,

no wlasnie w zeszlym tygodniu pisalem z babka z Dubaju w sprawie ogloszenia o prace, ale oferta okazala sie przekiepska. 1k $ i zakwaterowanie plus premie od projektow. Pozniej znalazlem dwie inne podobne oferty, gdzie oferowali 2k $ ale nie wiem jak z mieszkaniem. Generalnie po kraju ropa plynaca spodziewalem sie 5k $ minimum!

Szczegolnie jak porownam sobie zarobki poczatkujacego inzyniera budowy (wlasnie pisze prace dypl. ) - pensje zaczynaja sie od 10-15k $$$ :)

Moze sie ktos pochwalic ile zarabia sie w studiu, typowa vizualizacja arch., w Anglii albo USA ?

Nidlugo pora udac sie w Świat :)

pozdro!

witam. chcialem spytac czysto teoretycznie na ile wycenic mialbym projekt lazienki, w ktorej miala by byc:

-kabina prysznicowa

-umywalka

-wanna

-kibelek :P

-ze dwie szafeczki

- rozne male przedmiociki :)

projekt mialby byc robiony na podstawie zdjec.

rozdzialka 1280x1024,

ze 3-5 ujec,

pozdrawiam :)

hej, mam zlecenie od dosc duzej firmy developerskiej na wizualizacje osiedla. w sumie jest tego z 8 ujec, przedstawiajace rezydencje pod warszawa w rozdzielczosci 1024x768. ile za to wiziac bo nie mam pojecia. poprzednio robilismy im strone za 9k i byli happy

oferta okazala sie przekiepska. 1k $ i zakwaterowanie plus premie od projektow. Pozniej znalazlem dwie inne podobne oferty, gdzie oferowali 2k $ ale nie wiem jak z mieszkaniem. Generalnie po kraju ropa plynaca spodziewalem sie 5k $ minimum!

może to za tydzień, a nie za miesiąc pracy? Nie we wszystkich krajach pensja jest wypłacana miesięcznie.

pozdrawiam,

makak_