Jump to content

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Recommended Posts

ponegocjuj wymianę na oryginał. przy takim zlecaniu powinno sie dac ;)

A na powaznie to faktycznie popros o probke materialow na jakich bedziesz pracowal. Wyceń projekt w umowie zapisując jako zalacznik referencyjny fragment dokumentacji. Jezeli maja byc etapy (a najrozsadzniej podzielic taka prace na etapy) to zaznacz w umowie, ze wycena nastepuje po zapoznaniu sie z dokumentacje, ew. potweirdzenie wyceny jezeli klientowi zalezy na pełnym fee. I uzaleznij poprawki od tego czy wynikają z błędów/brakow dokumentacji czy faktyczniej niedokładności. Jezeli na to miec taka precyzje to dla wlasnego zdrowia zapiszcie i przestrzegajcie procesu zglaszania uwag zebys mial porzadek w realizacji.

edit:

@post SWRSC to chciałem rzucic kwote podobną. Na pewno mniej niz 10k ojro to nie moze kosztowac. wez po uwage, ze przyda Ci sie junior modeler bo sie zakopiesz.

• Replies 4.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pro Tip z ostatnich dni, gdy się odzywa klient sprzed lat z którym za bardzo nie chcecie pracować to powiedzcie, że już się tym nie zajmujecie, przeszliście na zawodowstwo i jesteście dużymi chłopcami

Trochę z innej beczki, ale w temacie ciągle. Postać wybitna i tragiczna zarazem, mistrz portretu ( wykonał jakieś 7 tysięcy mordek 🙂) Witkacy - Stanisław Ignacy Witkiewicz i jego  "Regulamin Firmy Por

Ja nic nie mówię bo Pi to różne działy ,ale odbieram różne modele w Pi. Cinematic i gamedev'e to 2 różne światy, a jeśli się nie umie modelować pod subD i ładnie rozłożyć siatki to się za to nie

Posted Images

no szybciej na pewno nie, bo to w photoshopie bedzie najszybciej ;) ale moim zdaniem nie wiecej niz 500pln za komplet. Chociaz na miejscu klienta bym sobie podrukował i mial szybciej niz wynosi czas rozmow nad zleceniem ;)

znalazłem odpowiedni temat ( tak myślę ) chciałbym się Was zapytać starych wyjadaczy ile mógłbym wziąć za zleconko które mi dano całkiem niedawno.

Chodzi tu a jakże o formę grafiki tyle, że pewnie jeszcze nie spotkaną na tym forum, mianowicie o kolorowanki dla dzieci. Wiem haha i wogóle ale biedny student jestem a extra hajsik się zawsze przyda, więc czemu nie?:D Ogólnie je skończyłem, zrobiłem ich 10, są zaakceptowane i jutro mają iść do druku, czas mniej więcej na jedną to średnio 5-6h (okazało się że nie jest to takie proste :D) jutro mamy negocjować i chciałbym Was zapytac, ile za to wziąć? Obrazki są w kolorze (do podglądu) oraz czerni i bieli do pokolorowania. Będzie to w formacie a6 więc małe. Przykładowy poniżej:

http://i90.photobucket.com/albums/k258/hendels/nocka.jpg

http://i90.photobucket.com/albums/k258/hendels/nockaCOL.jpg

edit: wrzucam na imageshacka

http://img7.imageshack.us/i/nockag.jpg/

http://img714.imageshack.us/i/nockacol.jpg/

proszę o szybką odpowiedź :]

Edited by Hendels

Jak zaczynasz negocjacje jak wszytko idzie do druku to jestes na straconej lub wygranej pozycji. Ja bym za taki banał wizualny (aczkolwiek trzeba bylo to jakos przygotowac, zeby dalo sie kolorowac) wzial na miejscu studenta 120pln komplet czarnobiala i kolorowa (choc dla mnie osobiscie warte jest max 60pln). Ale za takie kolorowanie to bym Ci palce wyłamał :)

To się zawsze tak wydaje. Powiedzmy sobie szczerze. Gdyby to był profesjonalny ilustrator to zażyczyłby sobie w zależności od renomy od 800 PLN za sztukę w zwyż. Jako że student nie jest profesjonalistą na razie i pewnie nie ma renomy więc mniej więcej za pół tej ceny byłoby w sam raz. I owca cała i wilk syty. Oczywiście jeszcze to zależy od tego kto to zamawia. Jeśli jakaś lokalna fabryczka chipsów potrzebuje takiej wkładki jako promocja to dużo się nie utarguje, a jeśli to wydawnictwo to oni na ogół mają z góry ustalone stawki.

P.S. Dentysta robi kanał w 30-40 minut a rząda 200-500 PLN.

Już oświecił parę postów temu. Całkiem słusznie IMO. Dac nie ciskaj się że ci ktoś coś napisał niemiłego bo sam takie sytuacje prowokujesz. I nie kwituj tego proszę faktami z historii węgier psychologii czy fizyki kwantowej.

//EDIT:Ujmowanie reputacji i tak nie pomoże.

Edited by Lucek
  • Confused 1
Już oświecił parę postów temu. Całkiem słusznie IMO. Dac nie ciskaj się że ci ktoś coś napisał niemiłego bo sam takie sytuacje prowokujesz. I nie kwituj tego proszę faktami z historii węgier psychologii czy fizyki kwantowej.

Zaśmiecasz wątek.

dac bez przesady. 10 takich rzeczy jest do wykonania w 1dzień.

niemożliwe uwierz mi :D to będzie wkładka do tabletek dla dzieci, mnie by cholernie usatysfakcjonowało 1000 zybli, w sumie miesiąc życia, ale jak mówicie że więcej... hmmm musze przewertować te 200 stron tego topica i dowiedzieć się czegoś więcej. Dzięki za odpowiedzi.