Skocz do zawartości

Moment krytyczny: "Columbia"


Gość _Kreska_

Rekomendowane odpowiedzi

ano maxowy, nie wiem czemu ale jakos nie idzie mi odpalic afterburnowego i nie wiem czemu :( a nie wiem, moze lepszy jest? moze nie wyglada to jeszcze dobrze ale chyba nabiera troche predkosc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chyba zostane jednak przy tej z czasteczkami i glowem maxowym, jakos mi bardziej pasi

maly apdejt, jeszcze wiekszy glow, strasznie jasno sie zrobilo ale co tam :)

columbia36lt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komenty, zmian juz wiele raczej nie bedzie bo czasu nie ma a rendery coraz dluzej trwaja :(. Narazie pic z minimalnymi poprawkami, tak tam kosmetyka, moze finalny.

columbiaostcopy9rj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie przyczepil troche, po pierwsze na takiej wysokosci jak to skadrowales tarcie nie byloby jeszcze takie duze. Powinienes poogladac troche discovery, jak columbia wchodzil w atmosfere... Chodzi o to ze dzialo sie to juz w przedostanim etapie ladowania, tzw. esowaniu. Wyglada to tak ze wachadlowiec skreca raz w prawo raz w lewo zeby wytracic energie kinetyczna i to wlasnie w tym momencie doszlo do wybuchu. Po tem jest juz tylko jeden etap podchodzenie lotem szybowym do ladowania... Tak wiec wysokosc nie byla duza. Na dodatek w tym momencie wlasciwie caly wahadlowiec powienien byc otoczony ogniem (plazma)... ale oczywiscie nie wygladaloby to za specjalnie... mozna troche poeksperymentowac, ale ogolnie fala uderzeniowa powinna byc przynajmniej trzy krotnie wieksza i poszycie nie powinno plonac tylko sie topic... :P Dobra koncze ten wyklad :)

Aha jeszcze jedna uwaga, w wyniku tarcia poszycie rozgrzewa sie do czerwonosci szczegolnie na dziobie i krawedziach skrzydel oraz od spodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie do wiekszosci uwag ale co to za przyjamnosc pokazac cos w kuli ognia tak zeby tylko biala plame bylo widac :) , a co do prom rozpadl sie na 60 km wiec nie tak znowu nisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda-->chyba wachadlowce sie nie topia, warstwe topliwa, tak zwana warstwe Ablacyjna stosuje sie na rakietach i jest to maź ktora sie topi i spala, przyjmujac na siebie duza czesc energii, a na wachadlowcach stosowane sa kostki ceramiczne, heeh widzialem raz jak wyjmowali z pieca, minimum kilkaset stopni, a koles niecale 10 sek po wyjeciu jeszcze czerwona wzia w rece, poniewaz ta ceramika super szybko wypromieniowuje cieplo, pozdrawiam: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności