Jump to content
abstract

Armia wzywa

Recommended Posts

heh ja tez jestem w tej sprawie nie pocieszony,pozostaje nam sie modlic zeby w koncu zniesli to scierwo raz na zawsze i jak na cywilizowany kraj przystalo wprowadzic zawodowe!

Ja zapomniałem zanieść zaświadczenie do WKU jak byłem w domu,oni coś do mnie wyślą z ponagleniem?Nie chce mi się specjalnie jechać 4h pociągiem w jedną stronę żeby dać głupie zaświadczenie,mam ich gdzieś;]Może o mnie zapomnieli...;]

wyslij do mamy i niech mama zaniesie jezeli nie zrobiles tego do 15 pazdziernika, albo do konca pazdziernika (przynajmniej tak jest w lubuskim) to jedyne ponaglenie jakie dostaniesz to bilet ;) lepiej zmarnowac nawet te 4h, bo pozniej bedziesz mial problemy. W tym roku przez kilka przypadkow dostarczylem zaswiadczenie 26 pazdziernika i juz byl deko problem :)

o Lol, czyli jak nie wyslalem swojego jeszcze, to oznacza ze moge dostac bilet w kazdej chwili? Bo jedyne co im zaniosle to to ze od wrzesnia zamierzam sie uczyc a nie ze sie ucze... i jak dostane bilet to co wtedy?

słyszal ktos ze wymeldowanie teraz gów.... daje bo niby ganiaja na podstawie tego ze maja dostep do tego 'kto gdzie pracuje' ?

arev, na dobrą sprawę, to tysiące młodych ludzi w Polsce mogłoby świętować już dzisiaj, bo biorąc za pewnik zapewnienia ministra Klicha, w 2009 nie powinno już być przymusowych wcieleń do wojska. Następne i ostatnie tym samym terminy wcieleń do jednostek w 2008 roku, to dni 2-4go grudnia, a więc zachowując wymagane 14-dniowe wyprzedzenie względem dnia wyznaczonego jako termin stawienia się w jednostce ostatni możliwy dzień, kiedy można było otrzymać do podpisania kartę powołania jest właśnie 21 listopada, czyli dziś, a w zasadzie jeśli być dokładnym to wczoraj.

W świetle tego już dziś możemy cieszyć się wolnością, problem w tym, że mimo, iż jednostki WKU otrzymały dyspozycje mówiące o zawieszeniu wcieleń w 2009 roku, a minister Klich sporo już w tej sprawie naobiecywał, to wszystko to możemy traktować jako załatwione 'na gębę'. Czyli jak to w Polsce, multum wątpliwości, minimum jasności.

Pozostaje mieć nadzieję, że od dzisiaj wizyta w WKU będzie się zaczynać pytaniem " czy chcielibyśmy wstąpić do wojska?";)

Pozdr

popieram - choć akurat po ostatnim wtorku mam "wódowstręt" :) - ale i tak profilaktycznie wyślę zaświadczenie do WKU swoje - w myśl zasady : Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek :)

@Touch: właśnie dlatego ostrożnie podchodzę do sprawy, zamiast wklejać na forum zdjęcia nagich, cycatych panienek i stosów puszek piwa :)

Cieszy mnie tylko to, że sprawa nie umarła, co często się u nas zdarza. Jeśli ustawa przejdzie w terminie to obojętnie jak będzie załatwione z WKU - podstaw prawnych nie będą mieli, więc pewnie też kłopotów z odwołaniami od decyzji nie będą sobie robić. Akcentuję przy tym jeśli, ale wszystko zmierza we właściwym kierunku :)

Znając życie, pewno jeszcze pójdziemy w kamasze, odsłużyć swoje i przekopać 300m kw poligonu :)

Ostatni żołnierze wcieleni do służby zasadniczej to 105 poborowych, którzy dziś przekroczą bramy koszar 3. Batalionu Zabezpieczenia stacjonującego na warszawskiej cytadeli. "I więcej poborowych w Polsce już nie będzie" - kwituje rzecznik Dowództwa Wojsk Lądowych, Sławomir Lewandowski.