Skocz do zawartości

OWADY:: Oberleutant Manfred KOMAR von RICHTHOFEN (proszę o komentarze)


Krzysztof Kucharz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

gogle1.jpg

 

 

Masz rację, nogi są do poprawy, ale to zrobię po poprawieniu pilotki i gogli. Co do pilotki - przypomina troszkę czapkę gumisia... :D Gogle muszę dokładnie przystawać do czapki, ale to właśnie teraz robię.

 

Póki co wygląda to tak. Rozkleiłem twarz na 2 części bo trzeba było przesunąć czułki do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gogle2.jpg

 

Ok.. tak mniej więcej wygląda pilotka z goglami. Namordowałem się trochę z ułożeniem i ukształtowaniem pilotki, bo staram się nie używać pluginów (pozatym przy takim zagęszczeniu siatki SimCloth zdechłby ...)

 

I jak się podoba?

 

PROSZĘ O KOMENTARZE - TO NAPRAWDĘ DODAJE SIŁ DO DALSZEJ PRACY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scena2.jpg

 

Proszę czekać - może się trochę ładować...

 

No! Tak mniej więcej będzie wyglądała scena. To co zostało do roboty to w kolejności:

 

I. Oteksturować drania

2. Skończyć skrzydła

3. Dopieścić bombę :)

4. Riggowanie i ułożenie komara w pozie \"ostatniego zrywu ku przeznaczeniu\"

5. Może pobawię się shag-furem? :)

6. Jak zdążę - jeszcze nieodłączny biały szaliczek.

 

Jakie są Wasze komentarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tex1.jpg

 

 

tex2.jpg

 

Teksturowanie trwa...

 

Powyższe screeny to capture z viewportu podczas nakładania tekstur i próbka obrazka (pomniejszonego na potrzeby forum) który będzie stanowił bump-mapę do głowy komara...

 

NIESTETY - coś internet mi kisi i wejście na stronę trwa 12 min u mnie... mam nadzieję, że się wszystko nie zawali przed 24.00

 

Proszę o sugestie i komentarze... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi sie podoba twojea pracka. bardzo fajnie wymodelowana, tak malo komentarzy tylko chyba dlatego ze nikt nie ma zastrzezen.

ja takze nie mialem, az nie wrzuciles tego renderu z tlem.

troche mi sie przestala podobac. mam nadzieje ze jej nie spieprzysz :(((

jak dla mnie to drewno jest brzydkie (takie nienaturalne). poza tym kolory tej scenki w tle ja bym troche wyszarzyl zeby wszystko nie wyszlo pstrokate. postaraj sie skupic uwage widza na tym komarze- nie po to go chyba tyle modelowales zeby teraz byl rownie istotny co ta lampa albo pocisk.

przynajmniej tak mi sie wydaje...... :) pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są problemy to proszę spróbować na 1-szej stronie.. Jest tam wszystko (Jury Comment i praca w 1024x768).s

 

 

OSTATNIE SŁOWA:

 

- DO UCZESTNIKÓW BITWY:

podoba mi się atmosfera panująca na forum, które jest (przynajmniej dla mnie) kopalnią wiedzy. Miałem przyjemność poraz pierwszy zrobić jakąś pracę którą odważyłbym się pokazać!. Wielkie dzięki za komentarze - to podnosi na duchu! Dziękuję za krytykę, wylewała kubeł zimnej wody, gdy wpadałem w samozachwyt :D ;-)

 

- PODZIĘKOWANIA:

 

- Bratu: za cenne rady, motywację i wiedzę którą tak chętnie ze mną dzielił.

 

- Kasi: za cierpliwość i motywację.

 

- Starym znajomkom, za zainteresowanie :D

 

POWODZENIA!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie Krzystofie pracka jest naprawde niezla !!Wszystko tak jak bylo pokaane w concepcie na poczatku :) textury i modeling sa b.dobre...jedynie co bym mógl sie doczepić to do włoskow...wedlg mnie sa za grube..i powinno byc ich troche wiecej

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie też bardzo podba :) tylko popracuj troche nad renderigniem.. bo reszte masz opanowaną i to jaaak a tak pozatym co ty splajnami modelujesZ? how! jak taką noge splajnami wymodleowałeś! bo ja tam widze splajny ;/ na ostatnim screenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała praca była robiona spline\'ami (oprócz gałek ocznych, które zrobiłem ze zwykłej sfery, a później wydrążyłem booleanem \"dołek\" źrenicy oka, oraz pasa wojskowego z klamrą którego dla odmiany zrobiłem box-modellingem).

 

Zresztą nie wyobrażam sobie modelowania bez splineów, bo np.: NURBSy na dłuższą metę są niewygodne (przynajmniej dla mnie).

 

Zwykle stosuję metodę narysowania splinem obrysu kształtu, potem surface, meshsmooth, a potem coraz bardziej zagęszczam siatkę na poziomie Line\'a

metodą refine...

 

Co do renderingu - uwierz mi, już nie miałem czasu... W pracy nie chodziło mi o fotorealizm, bardziej chciałem się skupić na detalach scenki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypasiona praca na maxa, powarznie ci czlowieku mówie ze , odwaliles kawal bardzo dobrej robowy, podoba mi sie twoje dzielo , wyobraznia i i sam modeling , cos piekengo , pozatym dostawa chumoru robi swoje i , owad jest owad hehehehehhehe :D :D :D :D :D

 

Moje gratulacje stary , i bravo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja już pisałem, że praca jest świetna? Super klimat. Dziś znajoma przypadkiem zobaczyła ją na ekranie, zrobiła wielkie oczy i zapytała czy to moje? :) Ale nie wykorzystałem Twojej pracy do niecnych celów i przyznałem po prawdzie, że niestety nie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chcia│em zrobiŠ co innego. Stwierdzi│em, ┐e w tej bitwie, kluczem bŕdzie pomys│, wiŕc... pomys│ przyszed│ znik▒d. PomyÂla│em tak: jaki owad jest najbli┐szy cz│owiekowi i jaki owad jest komiczny.. tu przyszed│ komar. A skoro komar - to mo┐e to byŠ jaka zawziŕta lataj▒ca bestia. A skoro lataj▒ca - to lotnik. A skoro lotnik - to jaki by│ nas│awniejszy lotnik? Baron Manfred von Richthoffen - 81 zwyciŕstw w I-szej Wojnie Žwiatowej.

 

I tak siŕ to potoczy│o. - najpierw szkic w paintbrushu, resztŕ znacie - jest na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności