Skocz do zawartości

Strona małej firmy


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Nie zajmuję się tym na codzień, więc prosiłbym o uwagi i komentarze dotyczące strony http://www.fuhp-alfa.prv.pl :)

Wiem, ze górne menu jest troszkę nieczytelne, ale nie wiem w jaki sposób poprawić czytelność czcionki, nie usuwając tła :)

Pozdrówki i z góry dzięki za komentarze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

miniaturki w galeriach mógłbyś zrobić tej samej wielkości, napewno było by estetyczniej. Ten napis FUHP ALFA na górze bym nieco inaczej zakomponował i powiększył kosztem moim zdaniem stanowczo za dużego topu. Ten cień z menu i generalnie rozmycie też można by wywalić :)

 

Tak ogólnie stronka bardzo czytelna i miła w odbiorze

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus - Hehe, to mój kciuk :D Nie moja wina, że taki jest ;)

Vorek - dzięki za uwagi - pobawię się z tym jak zaliczę kolokwium w pt z majcy. Odnośnie galerii - no tak, robiłem to wczoraj w nocy i mi się pochrzaniło, trzeba zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest całkiem ok. Pomysł z wizytówką spoxik :]

 

To do czego bym się przyczepił to:

 

- jak pisałeś, czytelność czcionki w menu (najlpiej zaznaczyć używanie czcionki systemowej - "use decive font" albo ją zpikselować "Bitmap text", tak samo z literkami na wizytówce)

- ręka trzymająca wizytówkę jest niedokładnie wycięta i źle zeskalowana; podejrzewam, że zmniejszałeś ją we Flashu on kiepsko sobie z tym radzi

- font logotypu na stronie głównej jest wygładzony a na kolejnych podstronach już nie

 

Więcej się nie będę czepiać bo to w końcu stronka firmowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek - jestem otwarty na wszelkie propozycje, ale wyśrodkowane zupełnie tam nie pasuje - sprawdzałem na samym początku :)

Hindus - pod Firefoxem jest odstęp, a pod IE nie ma (nie wiem dlaczego - kod wydaje mi się poprawny), nie chcę już tego zmieniać, bo jak zacznę się bawić to się jeszcze całkiem rozsypie i będzie smiesznie ;)

Bacry - hmmm..... jak będzie czas to dlaczegoby nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Noooo, chociaż jeden spostrzegawczy - starałem się wykreować coś na wzór strony macromedii, ale po swojemu.. jak widać wyszło :) Chociaż podejrzewam, ze gdyby nie podobne kolory to i tak nikt by nic nie zauważył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@Ti -> z tymi linkami to można trochę poczyścić tzn:

W kodzie jak są "PRZYJACIELE:" "PORADY BUDOWLANE:" i "MATERIAŁY BUDOWLANE:" to mają ten sam styl i wyrównanie co reszta linków. Niepotrzebnie jest więc robić oddzielny akapit dla nagłówka grupy i samej grupy.

Proponuję więc zostawić pierwsze


(przed PRZYJACIÓŁMI), później wszystkie w trakcie

i

wywalić i tylko zostawić ostatnie

 

Czyli po

www.nidagips.pl

 

A odstępy wiadomo

:)

 

Jakbyś chciał zmienić styl w obrębie akapitu to zamknij tekst w

teskt

 

Jeśli chodzi o palec (i ogólnie Bitmapy we flashu) to zobacz czy pozycja bitmapy w MC czy GRAPHICS jest x0 y0. To często pomaga w takich problemach z krzaczkami z wyświetlaniem. Tak samo jeśli bitmapa jest poruszana to dobrze, żeby jej pozycja była 0 i w x i w y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Oj, czyli widzę, ze czeka mnie jeszcze mnóóóstwo pracy - a ja już myślałem, ze to koniec ;) Jeszcze nic nie pozmieniałem - w pt mam kolopkwium z majcy, a jutro kartkówkę z fizy - 3ba się uczyć.. w weekend przysiądę nad tym wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hmm... nie wiem co to za loop, ale nie sądzę, zeby był bajmu lub myslovitz, bo ściagnąłem go z flashkit.com, albo jakoś tak ;)

 

A co do świnki - no comments - to było dawno i nieprawda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze górne menu jest troszkę nieczytelne, ale nie wiem w jaki sposób poprawić czytelność czcionki, nie usuwając tła :)

zwiększyć rozmair czcionki, po za tym pozbyć się tych efekcików w postaci cieni i blików, albo chociaż je zmniejszyć, bo narazie są ważniejsze niź tekst. Polecam też odinstalowanie ariala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze zawsze warto dodać przycisk włączający/wyłączający dźwięk. Ten loop Bajmu czy Myslovitza może być denerwujący ;)

Tylko jak sie strona otworzyla to czekalem na przycisk "music off"

 

 

Nie doczekalem sie, wrecz jestem rozczarowany. Prawda jest taka, ze wiekszosc osob slucha mp3, buiznezzmani przegladaj w biurach i nie maja glosnikow, a inni maja laptopy i dzwiek im pierdzi. Zrob przycisk albo wywal muzyke.

Wiem, ze górne menu jest troszkę nieczytelne, ale nie wiem w jaki sposób poprawić czytelność czcionki, nie usuwając tła :)

Moze lekki niebieski outline na 1pixel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

papaVader > gdy zwiększę czcionkę to całość wygląda TOPOOORNIE, a to się kłóci z moją wizją tej strony i wizerunkiem firmy

 

illy > odkąd zacząłem robić tą stronę, zastanawiałem się, czy dodać ten przycisk wyłączający muzykę.. dzisiaj chciałem to zrobić, ale doszedłem do wniosku, że tego nie zrobię - to, że gra muzyka niejako przyciąga uwagę w okolice tego spota.. co ważniejsze - muzyka po minucie sama się wyłącza, więc nie jest to bardzo wkurzające. Gdyby był przycisk wyłaczający muzykę ludzie poprostu ignorowaliby tą pseudo reklamę... a tak trafia do wszystkich - czy tego chcą, czy nie :)

 

poprawiłem aa i zmieniłem trochę tekstu, wyrównałem też wysokość zdjęć (coprawda niektóre miniaturki się rozpikselowały, ale to wina przetwarzania wsadowego z ustawionym % zmniejszania - nie wszystkie duże kopie były tego samego rozmiaru, a tak było najszybciej - zajmę się tym na końcu :)) zaraz zabieram się za palca - w kodzie pogrzebię może później ;)

 

PS. kroili mnie dzisiaj rano i mam 3 szwy na nodze - to tak, bo chciałem się pochwalić :p

 

edit: poprawiłem palucha - wszystko było pieknie wygładzone, tylko rzeczywiście Flash nie radzi sobie ze skalowaniem jpgów... ale jush jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak przycisku do wyłączenia muzyki jest duzym błędem. Sądzisz, ze taka reklama bardziej trafi do odbiorcy? Ja bym raczej powiedział, że cierpliwośc oglądającego wyczerpie się szybciej niż ta minuta. Niemozliwosc wyłączenia nieporzadanych dzwięków powoduje, że oglądający prędzej zamknie uporczywą stronę, niż wysłucha muzyki do końca. Osobiście nie cierpię jak mi coś gra ze strony internetowej (zawsze musi mi to wejsc w parade z tym czego słucham na winampie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

HaLord - zauważ, ze target tej strony internetowej to ludzie, którzy raczej nie słuchają winampa przy przeglądaniu www, a jeśli coś już rzeczywiście gra ze strony t raczej przyglądają się temu z zaciekawieniem.. ale ok - pomyślę nad tym jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZCIONKA :D !!!

To verdana ? jezeli tak to.. daj jej wielkosc 10, odznacz we flashu antialiasowanie i w okienku transform zwroc uwage na polozenie x i y

nie moze byc czegos takiego x=115,9 y=30,6 tylko musza byc pelne wartosci

czyli x=115 y=31 .. i czcionka nie bedzie znieksztalcona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności