Jump to content

Recommended Posts

Właśnie skończyłem "Ławę przysięgłych" Johna Grishama. Każdy palacz powinien to przeczytać :) NIBY cała książka o jednej rozprawie. Ale trzyma w napięciu do samego końca. Polecam.

Przeczytałem też "Sezon burz" Sapkowskiego. I powiem tak: Sapkowski stworzył taki bajzel w jednej powieści, że ma się wrażenie, że jest za dużo nie powiązanych ze sobą wątków w jednym miejscu. Jak by z tego zrobił kolejny tomik opowiadań, było by super. Ale takie napchanie wielu akcji w jednym miejscu wzbudza uczucie totalnego przesytu. Niektóre wątki w ogóle ni w pięć, ni w dziewięć. Nie pasują do całości itd...

• 3 weeks later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jako, że jak niemal każdy cierpię na rozpoczynanie wielu rzeczy ale rzadko wszystko kończę przeskakując na coś nowego albo całkiem porzucając projekt zacząłem czytać Zrobione! Naucz się kończyć to, co

Cykl "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" Cixiun Liu, Na razie za mną "Problem trzech ciał" i "Ciemny las" i bardzo mi się podobały, szczególnie ta pierwsza. Dawno nie czytałem tak dobrej SF. Natomiast o

Ja czytam "Udręka i ekstaza" opowieść o życiu Michała Anioła - polecam 

Nial Ferguson "Potęga pieniądza", "Cywilizacja" - bardzo fajne książki historyczne. Nial potrafi spojrzeć na wiele spraw z trochę innej strony. Na podstawie tej pierwszej książki BBC zrobiło świetny dokument

Ostatnio odświerzam sobie Malowanego Człowieka, autor: Peter V. Brett. Fajna fantastyka, lekko się czyta.

Świat przypadł mi do gustu... może by tak kiedyś jakąś animacje w tych klimatach popełnić :) Hem.

• 3 weeks later...

Ale wszyscy? Czy tylko TY czytasz, i MYŚLISZ, że wszyscy, bo TOBIE się podoba? Bo ja na przykład nie czytam. Kończę Ławę przysięgłych Grishama, i o grze o tron nawet nie myślę.

@Ajhgor - Jeżeli to pierwsza książka Grishama to polecam jeszcze przeczytać Testament i Firmę, ale na pewno nie czytaj Niewinnego, ja właśnie kończę i średnie strasznie.

Poza tym przymierzam się do nowej książki Wojtka Cejrowskiego, właśnie wydał Wyspę Na Prerii.

mam chyba wszystko, co Grisham napisał, i czytam sobie po kolei. Parę lat temu w cyklu Klasyka sensacji wyszła cała jego twórczość. Każdy tom po 15zł :) Mam komplet. Ta była chyba z szósta którą czytałem. Firmę czytałem dwukrotnie :) Nie mówiąc o filmie, który widziałem z 10 razy.

Wcześniej czytałem wszystko, co napisał Ludlum. Gorąco polecam. IMHO Absolutnie najlepszy pisarz sensacyjny na świecie. I dodam, że Tożsamość Bournea - mimo, że uważana za najlepszą jego książkę, wcale najlepsza nie jest. "Testament Matarese'a" czy "Mozaika Parsifala" mi się bardziej podobały.

Edited by Ajgor

Dla osób lubiących jak podróżować w wyobraźni w chwilach wolnego czasu polecam wszystkie książki Wojciecha Cejrowskiego. Teraz będę się brał za Fiedlera, muszę tylko upolować w bibliotece miejskiej. Książki WC są napisane fajnie z humorem, a mimo to bardzo prostym językiem - szczególnie poleciłbym młodemu pokoleniu zamiast przy kompie siedzieć to WC poczytać :p

Ale wszyscy? Czy tylko TY czytasz, i MYŚLISZ, że wszyscy, bo TOBIE się podoba? Bo ja na przykład nie czytam. Kończę Ławę przysięgłych Grishama, i o grze o tron nawet nie myślę.

15.06.2014 pisałeś że skończyłeś czytać Ławę przysięgłych a teraz piszesz ze ją kończysz :D

Jak lubisz podróżnicze dla młodych, to polecam Alfreda Szklarskiego. Cykl o Tomku Wilmowskim. Nie ma lepszego.

Pierwszy tom: "Tomek w krainie kangurów".

- - - Updated - - -

15.06.2014 pisałeś że skończyłeś czytać Ławę przysięgłych a teraz piszesz ze ją kończysz :D

Spostrzegawczy jesteś. Faktycznie skończyłem wtedy :) Ale od tamtej pory nie miałem nic do czytania w rękach (nie licząc książek o informatyce). Więc tak, jak bym wciąż kończył :) U mnie to dziwne, żeby tyle czasu nic nie czytać. A po za tym nie chodziło o to, żeby się chwalić, co czytam, tylko o to, że przedmówca tak uogólnił, że chciałem to jakoś naprostować.

James Gleick - Chaos. Książka która mi się bardzo podobała i dała wiele inspiracji. Popularnonaukowe wytłumaczenie zagadnień z zakresu nauki i historii badań nad chaosem. Polecam jakby ktoś miał ochotę.

Dick - Raport Mniejszości. Genialny zbiór opowiadań.

Marcin Przybyłek - Czas silnych istot. Chciałem jakieś lekkie SF do poczytania i nie trafiłem sporo jest walki i sporo pseudofilozoficznych wątków, nie jest to bardzo zła książka, ale też niczym nie zachwyca ew. jakby komuś się nudziło.

polecam książkę kinga - kontynuację kultowego lśnienia - doktor sen

widać jak autor książki się zmienił na przestrzeni lat. Dla odświeżenia polecam przeczytać lśnienie i zaraz potem doktor sen.

moc!

• 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ostatnie pozycje to Nefertiti: The Book of the Dead od Nick'a Drake'a - polecam fanom literatury antycznej, antyczny kryminał z elementami przygodowymi.

Seria The Railway Detective od Edward'a Marston's - świetny 19-wieczny kryminał.

• 1 month later...
Scott Carda czytałem wszystko co napisałeś ;) ale Światło minionych dni chętnie spróbuję.

Niedawno skończyłem Sagę Wspólnoty. Świetny cykl, lekki a jednocześnie mocno wciągający.

Polecam też "Gwiazdy moim przeznaczeniem" ale z racji leciwości (to chyba jakoś w latach 50 było pisane) to miejscami trudna lektura, ale genialna.

"Ślepowidzenie" P.Watsona - kolejna perełka wspołczesnego ambitnego sf, jeśli jeszcze nie czytałeś, to na pewno się nie zawiedziesz.

Miejscami przebija nawet Reynoldsa :]