Jump to content

Recommended Posts

"Ślepowidzenie" P.Watsona - kolejna perełka wspołczesnego ambitnego sf, jeśli jeszcze nie czytałeś, to na pewno się nie zawiedziesz.

Miejscami przebija nawet Reynoldsa :]

Panie kochany Ślepowidzenie ostatnio czytałem po raz drugi, po tym jak przeczytałem jego Echopraksję (kontynuacja Ślepowidzenia ;) )

• 4 weeks later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jako, że jak niemal każdy cierpię na rozpoczynanie wielu rzeczy ale rzadko wszystko kończę przeskakując na coś nowego albo całkiem porzucając projekt zacząłem czytać Zrobione! Naucz się kończyć to, co

Obecnei kupilem sobie 4 ksiazki autorki Silvan De mari. I zacząłem "Ostatni Elf". Jak narazie dopiero 50str ale jest spoko.

Cykl "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" Cixiun Liu, Na razie za mną "Problem trzech ciał" i "Ciemny las" i bardzo mi się podobały, szczególnie ta pierwsza. Dawno nie czytałem tak dobrej SF. Natomiast o

A z kolei jeśli ktoś lubuje się w fantasy to polecam "Drogę królów" Brandona Sandersona. Wielka kobyła ale wciągająca :) I jest to pierwsza część cyklu "Archiwum burzowego światła" więc będzie więcej do czytania (w zasadzie to już jest bo wyszła druga część - "Słowa Światłości")

Sok wspomniał Brandona Sandersona, moim zdaniem warto także polecić trylogię Z mgły zrodzony tego autora. Ostatnio miałem okazję przeczytać i muszę przyznać, że dość mnie wciągnęło. No i plus za oryginalny świat.

Eckhart Tolle - Potęga teraźniejszości - aby zrozumieć kim na prawdę jesteśmy, jak działa umysł, gdzie leży prawdziwa świadomość.

Naomi Klein - doktryna szoku, aby zrozumieć lepiej politykę XX wieku, czemu takie a nie inne myśli ekonomiczne powstały i czemu tak na prawdę taki jest świat współczesny

• 2 weeks later...

Żeby tak do końca nie dać się zindoktrynować Naomi Klein polecam poczytać też coś mniej nacechwanego socjalizmem ;)

http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/czlowiek-ktory-powalil-arnolda/ tutaj fajny artykuł o mocno krytykowanym przez Naomi Friedmanie.

Ja ostatnio czytam Linie uskoku Raghuram G. Rajana. Trochę leżało na półce i czekało, ale się doczekało. Dobra analiza kryzysu ekonomicznego z 2007 roku, czyli bańki na rynku nieruchomości w USA. Dobrze napisane.

i jeszcze Nieoficjalny przewodnik konstruktora lego :) taki powrót do wielkiej zajawy dziecęcej :)

ostatnio czytam prace doktorancką Dereka Mullera - kolesia od kanału na Youtube - Veritasium o projektowaniu skutecznch narzędzi edukacji. Bardzo fajnie podsumował ostatni wiek narzędzi do edukacji, co znacznie ułatwia zrozumienie dlaczego po kolejnych pokoleniach nie można a priori oczekiwać, że będą mądrzejsze mimo tak wielu technologii i otaczającej wiedzy.

http://www.physics.usyd.edu.au/super/theses/PhD(Muller).pdf

A ja polecę niezwykłą książkę "Życie i Nauka Mistrzów Dalekiego Wschodu" Życie i nauka mistrzów dalekiego wschodu t. VI Baird T. Spaldinga to relacja ze zorganizowanej w 1894 roku wprawy 11 naukowców z USA do Tybetu, Indii i Chin, w celu prowadzenia badań nad osiągnięciami tamtejszych uczonych, których przekonania zostały odrzucone przez tradycyjną naukę. Uczestnicy wyprawy zapoznani zostali z szeregiem dokumentów dotyczących przeszłości naszej planety i żyjących na nich cywilizacji.

zycie-i-nauka-mistrzow-dalekiego-wschodu-t-i-v-o2337.jpg

• 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Polecam lekką i przyjemną serię "Zwiadowcy" w klimatach fantasy. Ponadto jestem świeżo po lekturze trylogii "Traveler" Johna XII Hawksa, która weryfikuje wiele poglądów na temat wszechobecnej inwigilacji społeczeństwa - również serdecznie polecam :)

Ja tam pochlaniam wszystko Kinga jak leci. Obecnie Serca Atlantydow. Nie wiem czy jako fanboy Kinga moge go polecic bo moja opinia jest taka, ze jak na razie nie czytalem zanej jego ksiazki, ktora by mi sie w jakis sposob nie podobala...

• 1 month later...
  • 3 weeks later...

Fig.6.jpg

górne zdjęcie porównujące dwóch braci (ten z lewej jest młodszy). Młodszy na diecie nowoczesnej, starszy na diecie sprzed kolonializmu. Badania prof. Westona A. Price'a nad próchnicą i dietą plemion dotkniętych (lub nie) - kolonializmem. Badania przeprowadzone na całym świecie w latach 1930-38, któremu autor poświęcił się całkowicie podróżując po całym świecie.

Pierwsze i ostatnie tak szczegółowe opracowanie dot. dietetyki na świecie.

'Dieta, a fizyczna degeneracja' - Weston A. Price

Czytam sobie powoli: http://gutenberg.net.au/ebooks02/0200251h.html