Jump to content

Recommended Posts

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jako, że jak niemal każdy cierpię na rozpoczynanie wielu rzeczy ale rzadko wszystko kończę przeskakując na coś nowego albo całkiem porzucając projekt zacząłem czytać Zrobione! Naucz się kończyć to, co

Obecnei kupilem sobie 4 ksiazki autorki Silvan De mari. I zacząłem "Ostatni Elf". Jak narazie dopiero 50str ale jest spoko.

Cykl "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" Cixiun Liu, Na razie za mną "Problem trzech ciał" i "Ciemny las" i bardzo mi się podobały, szczególnie ta pierwsza. Dawno nie czytałem tak dobrej SF. Natomiast o

@farelek

Kurda, o "Powrocie z gwiazd" slysze od kazdego kto mial stycznosc z Lemem, w koncu musze sie za to zabrac! Aktualnie chlone "Dzienniki gwiezdne" jego autorstwa, i bardzo polecam jezeli ktos nie mial okazji czytac!

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

"Seveneves" - Neal Stephenson

Stephenson tym razem zafundował nam twardą SF. Nieznana siła niszczy księżyc. W wyniku tego wydarzenia ludzkość musi uciekać z powierzchni Ziemi. Dziwna trochę to książka, bo nacisk został położony głównie na opis technologii i różnych teorii wykorzystywanych do budowy kolonii ludzkości na orbicie. Fajne jest to, że (przynajmniej na początku) te teorie oparte są na obecnym stanie nauki. Później oczywiście autor odpływa w czyste SF ;) Trochę szkoda, że autor skupił się na sprawach technicznych a nie na akcji i zbudowaniu ciekawych bohaterów. No i gdzie ten specyficzny humor za który tak tego faceta uwielbiam ;) Książkę polecam ale jako fanboy Stephensona mogę nie być obiektywny ;)

Gre endera bym sobie prżeczytal. Mialem kupis na lotnisku the Martian ale skonczylo sie na Revolution Russela Branda ktorego bardzo lubie za postawe cywilna. ksiazka super napisana, idealna tez by sobie poprawic slownictwo ciezszych ang slowek.

"Atlas zbuntowany" - Ayn Rand

@zlyczlowiek "astronauci" całkiem całkiem ale najlepsze moim zdaniem to: "Niezwyciężony" i "Powrót z gwiazd"

i jak Atlas? mi się to podobało bardzo. Ale musiałem jakoś przerwać, i już chyba nie wróciłem do tego. teraz kompletnie nie mam czasu, ale może za rok na wakacjach.

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja ostatnio wziąłem się za przeczytanie komiksu o wdzięcznym tytule: "Maczużnik".

Polecam. Naprawdę urocza komedia romantyczna.

Nie chcę za wiele zdradzać fabuły, ale koniecznie przeczytajcie jeżeli nie wierzycie że prawdziwa miłość jednak istnieje...

Haruki Murakami - Kroniki ptaka nakręcacza ...jak ktoś lubi popieprzone książki z nijakim zakończeniem to polecam, ja chyba już odpuszczam sobie tego autora: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/198030/kronika-ptaka-nakrecacza

Mario Puzo - Głupcy umierają - wróciłem do tej pozycji ponownie po około 3 latach i uważam, że książka nadal jest bardzo fajna. Świetna fabuła i poniekąd dwa zakończenia, polecam: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/258549/glupcy-umieraja

...to pozycje z października. Aktualnie w planach kilka pozycji o motywacji itp. (lubię raz na jakiś czas coś takiego pochłonąć, pomaga ...ale żadne sekciarskie NLP czy inne ryjące beret pozycje o byciu superczłowiekiem)

Natomiast w kolejce:

Zygmunt Miłoszewski - Bezcenny: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/176419/bezcenny

Umberto Eco - Wahadło Foucaulta: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/249064/wahadlo-foucaulta

Podobno dobre pozycje, lubię kryminały, więc przyda się jakaś zmiana po tym jak zawiodłem się ostatnio na Johnie Grishamie...

Pozdrawiam,

Janusz

• 1 month later...

Z nowszych powieści również polecam "Metro 2035" - fani powieści post-apo, jak i poprzednich części na pewno się nie zawiodą. Z innych powieści, które czytałem w ostatnim czasie polecam "Inferno" D. Browna i "Echopraksja" P. Wattsa, a z trochę starszych "Imię różny" U. Eco.

• 5 weeks later...

Panowie błagam - poratujcie jakimś fajnym s-f, najlepiej military space opera albo coś takiego (Od razu mówię że Honor Harrington, Ślepowidzenie, Echopraksję, Przestrzeń objawienia oraz Star Harrier już przeczytałem)