Jump to content

Recommended Posts

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jako, że jak niemal każdy cierpię na rozpoczynanie wielu rzeczy ale rzadko wszystko kończę przeskakując na coś nowego albo całkiem porzucając projekt zacząłem czytać Zrobione! Naucz się kończyć to, co

Cykl "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" Cixiun Liu, Na razie za mną "Problem trzech ciał" i "Ciemny las" i bardzo mi się podobały, szczególnie ta pierwsza. Dawno nie czytałem tak dobrej SF. Natomiast o

Ja czytam "Udręka i ekstaza" opowieść o życiu Michała Anioła - polecam 

Dr Jeckyll i Mr Hyde w oryginale - niezłe wyzwanie musze powiedzieć

Dzienniki Goebelsa wyszły po polsku, ciekawa lektura. Nie dla kazdego ale bardzo dobrze, że wyszły w Polsce.

Historie plakatu - dorwałem dwa fajne albumy po funcie na amazonie więc się edukuje w tej niszy. Fajnie mieć w domu fizycznie takie almanachy twórczości komercyjnej.

słyszałem o ludziach co czytali streszczenia Naszej szkapy i Dymu, bo oryginały za długie

To była akurat wypowiedź jednego z piłkarzy reprezentacji polski. Niestety nie pamiętam imienia i nazwiska. Gościu "chwalił się" że w życiu przeczytał tylko tą jedną książkę. O chudym koniu.

Dr Jeckyll i Mr Hyde w oryginale - niezłe wyzwanie muszę powiedzieć

No masz! Swego czasu próbowałem w ramach nauki angielskiego. Ale poległem na trzeciej stronie. To chyba jednak nie jest dobra książka dla raczkujących anglistów.

Natomiast bardzo mocno polecam "Powieści z Mekhańskiego pogranicza"- Wegnera. Ktoś kto już czytał kilka pierwszych tomów i twierdzi że to godny następca Sapkowskiego, bynajmniej nie przesadza.

No masz! Swego czasu próbowałem w ramach nauki angielskiego. Ale poległem na trzeciej stronie. To chyba jednak nie jest dobra książka dla raczkujących anglistów.

to raczey w UK część testu licealnego (coś jak matura). Tekst jest bardzo trudny i ma (w teście) na celu rozpoznać umiejętności zrozumienia opisów. Ale faktycznie taka krótka mała książeczka aż zachęca do sięgnięcia po nią na początku edukacji. Aktualnie czytam na głos i wysyłam nagrania nauczycielowi, by omawiać fonetykę. Naprawdę wyzwanie. Ostatnio audiobook Animal farm (Folwark zwierzęcy) w busie na lotnisko połknąłem. Całkiem lekka lektura do szlifowania języka i poznania klasyków.

Ja ostatnio przysiadłam do Polskiej fantastyki. W tej chwili czytam"Pan lodowego ogrodu". Historia całkiem ciekawa, zwłaszcza, ze podzielona jest na 2 historie różnych osób, które potem się łączą :)

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wszystko zależy jaki jest aktualny poziom. Jeżeli coś tam kuma to od siebie polecam oglądać seriale...

Świetna sprawa na obycie się z językiem, a jak czegoś się nie zrozumie to wystarczy poruszyć myszką i najechać na napisy i wyskakuje tłumaczenie danego słowa/zdania.

Pozdrawiam,

Janusz

Edited by Adek

Penguin ma specjalne wydania - np. 1000words - gdzie wszystko jest napisane bardzo ograniczonymi slowami.

Ksiazki dla dzieci tez mozna wciagnac, szczegolnie, ze jest na sieci sporo uzywanych i tanich.

Jak juz ktos sie czuje pewniej - Animal Farm Orwela napisane bardzo prostym jezykiem.

7Ew - Arcy doskonała powieść Science fiction (przy czym znacznie bardziej science niż fiction). Dla ludzi którzy lubią Marsjanina i Kerbal Space Program pozycja obowiązkowa. Dawno żadna książka tak mi nie weszła do głowy.

• Like 1
7Ew - Arcy doskonała powieść Science fiction (przy czym znacznie bardziej science niż fiction). Dla ludzi którzy lubią Marsjanina i Kerbal Space Program pozycja obowiązkowa. Dawno żadna książka tak mi nie weszła do głowy.

Pare lat temu zaproponowałeś cykl Przestrzeni Objawienia, wchłonąłem niemal od razu te kilka tomów choć nie łatwo to zdobyć. Musze przyznać że to jeden z najlepszych cyklów scifi jakie czytałem. Bogactwo opisanego świata bez problemu obdzieliło by pomysłami kilka gier od cyberpunka po kosmicze symulacje, a "7ew" wlasnie sie czyta :)

• 3 weeks later...

Osada - Kir Bułyczow

Hm - akurat tak się stało że Ciemny Eden czytałem jako pierwszy i faktycznie jest on mocną zrzynką z Osady, ale wydaje mi się bardziej strawny, zwłaszcza język i opis problemów z krzyżowaniem wsobnym w społeczeństwie wywodzącym się z trójki pierwotnych osadników. Ale Kir wyznaczył jednak kanon.

...

Ok - wczoraj do 2 nad ranem czytałem Osadę, nie mogłem przestać aż do ostatniego zdania. Genialna książka, bardzo w stylu Bułyczowa. Fajnie się czyta Sci-Fi z lat 80-tych w wydaniu rosyjskim :)

Bardzo polecam.

Edited by Kroopson
  • 2 weeks later...

Obecnie podczytuję blogi tematyczne. Kulinarne, jeśli czuję wenę do gotowania, albo inne, w zależności od potrzeb. Mój niedawny typ to blog https://notebooki.pl/blog w którym jest sporo o popularnej elektronice i różnicach pomiędzy dostępnymi urządzeniami. Można się też sporo dowiedzieć, na co zwracać uwagę przy kupowaniu laptopa.

Jeszcze sie nie otrzasnalem po 'Najbogatszy Czlowiek w Babilonie' chcialbym miec znow 20lat i dostac ta ksiazke w rece. O pieniadzach.

Na pewno znajdziesz jakis inny poradnik z serii "jak zostac milionerem", ktory opisuje krotsza droge do bogactwa ;).

Ja, porzuciwszy nadzieje na wielki majatek wzialem na warsztat "The Field Guide to Knots" i ucze sie wiazac koniec z koncem. To na prawde dziala!

A dla relaksu ostatnio postanowilem zerknac na klasyke SF bo wpadla mi w rece "Miliard lat przed koncem swiata" Strugackich. Smaczne, mimo ze nie jestem fanem SF.

Edited by Nezumi
Na pewno znajdziesz jakis inny poradnik z serii "jak zostac milionerem", ktory opisuje krotsza droge do bogactwa .

och ta ksiazka opisuje jedynie jak traktowac pieniadze i czas, bez wzgledu na to ile ich masz.

Aktualnie czytam Oliviera Twista. Naprawde swietnie napisana. Czytam wersje angielska i jest bardzo trudna, szczegolnie bogate fragmenty pisane ironicznym i sarkastycznym tonem.

Nie wiem czy polecalem Dzienniki Goebbelsa - czytam tylko jak jestem w Polsce. Niektore cytaty mroza krew. Mamy okazje czytac zapiski osoby ktora (wg. dat z pamietnika) za 10 i mniej lat bedzie decydowac o losach III Rzeszy. Fascynujace na swoj sposob.