Jump to content

Recommended Posts

Tez uwazam, ze jest idiota. Traktuje to jako studium przypadku, ktore ma mnie nauczyc lepszego zrozumienia ludzi, ktorych nie roumiem i sie nie zgadzam.

Jak znajdziesz cos o tym to daj znac bo to dla mnie misterium. Nie zartuje.

Mysle, ze ksiazki Napoleona Hilla i 48 laws o power odpowiadaja na te pytania.

Sam uwazam, ze dwie najprostsze rzeczy w zyciu to doskonale cialo i doskonaly portfel, bo nie wymagaja wiele, poza posiadaniem - lub wypracowaniem sobie - zespolu cech i pozniej tepego zapetlania ich az od smierci.

W tym audiobooku podkreslil, ze nie lubi skomplikowanych komunikatow, co pozwala mu sie skupic na esencji i realizować plan, co idealnie odpowiada kilku zasadom Napoleona Hilla. Twierdzi, ze ludziom trzeba przypominac o swoich osiagnieciach, bo gowno ich obchodzisz wiec musisz im wbic to do glowy, by sie z Toba liczyli. I kilka innych mysli (jak na przyklad myslenie w duzej skali, co tez moze byc odbierane jako pyszalkowatosc), z ktorymi ciezko - prowadzac biznes - dyskutowac.

mala pozyczke od taty w wysokosci miliona dolarow

wiesz, ludzi, ktorzy maja male pozyczki od taty w wysokosci milionow jest calkiem sporo. Zreszta jak stwierdzil w tym monologu, latwiej znaleźć inwestora na apartamentowiec w Park Ave niz uzyskac pozyczke na male mieszkanie w niebezpiecznej dzielinicy, bo kazdy wolalby zainwestowac w to pierwsze gdyby mial wybor.

Zgadza sie, kazdemu pisza ghost writerzy, ale po przeczytaniu biografii Shwarzeneggera nie mam nic przeciwko, by profesjonalista trzymal pioro ;)

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jako, że jak niemal każdy cierpię na rozpoczynanie wielu rzeczy ale rzadko wszystko kończę przeskakując na coś nowego albo całkiem porzucając projekt zacząłem czytać Zrobione! Naucz się kończyć to, co

Cykl "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" Cixiun Liu, Na razie za mną "Problem trzech ciał" i "Ciemny las" i bardzo mi się podobały, szczególnie ta pierwsza. Dawno nie czytałem tak dobrej SF. Natomiast o

Ja czytam "Udręka i ekstaza" opowieść o życiu Michała Anioła - polecam 

Zgadza sie, kazdemu pisza ghost writerzy, ale po przeczytaniu biografii Shwarzeneggera nie mam nic przeciwko, by profesjonalista trzymal pioro ;)

Slyszalem dobre o niej opinie, jesli chodzi o ta pisana z Peterem Petre. Dostepna u nas w biedronce za 9.99 ;]

Dostepna u nas w biedronce za 9.99

'Pamiec Absolutna' http://www.empik.com/pamiec-absolutna-schwarzenegger-arnold,p1065384274,ksiazka-p

jezeli jest za 10pln, to warto kupic. Ilosc historii niesamowita.

wczoraj wciagnalem audiobook 'the power of habit' - swietnie opisane z przykladami jak ksztaltowac nawyki osob, organizacji i spolecznosci. Jeden z klasykow w tej kategorii.

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

andżelika, na tym forum zdania zaczynające się pełnym zdaniem nie pozostają bezosobowe, przeczytaj Regulamin zanim zaczniesz spamować kodami na buty bo możesz wylecieć:/

żeby nie było offtopa, ostatnio czytam Księgę Urantii:cool:

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pan lodowego ogrodu - Jarosław Grzędowicz

Sięgnąłem bo Hel3 tego samego autora bardzo mi się spodobał.

Dopiero zacząłem ale wygląda jak skrzyżowanie "Trudno być bogiem" z "Trylogią zimnego ognia". Czyta się przednio chociaż obecnie "japońskość i samurajskość" stylu walki głównego bohatera trąci już kiczem. Generalnie polecam, świetnie odstresowuje :)

A ja obecnie zabrałem się za "Kroniki Imperium Grozy" G. Cooka w tym wydaniu 4-tomowym. Pierwszy już prawie skończony. Na początku trochę się bałem, że będzie dużo gorsze od "Czarnej Kompanii" tego samego autora, ale zostałem mile zaskoczony i z chęcią sięgnę po kolejne części z tej serii.

Ja polecam "Twardzi żydzi" - dobra reporterska książeczka z fabularnymi elementami traktująca o nowojorskich żydowskich gangsterach z lat 20, jak ktoś lubi ojca chrzestnego to na pewno się wkręci. Coś w stylu Gommory, choć dużo lżejsze.

Ma ktośjakąś ciekawą książkę nt. prawa autorskiego, podatkowego?

niestety od jakiegos czasu brak porywajacych lektur w tym gatunku ;)

jezeli myslisz o poprawieniu swojej wiedzy w celu prowadzenia firmy, to mozesz obadac bloga jak prakreacja.pl albo moje kompendium poprawie.pl

reszta jest dosyc zawila, bo rozne ustawy i nowelizacje tworza coraz bardziej zawile potwory. Jezeli masz naprawde zaciecie moge polecic lektury typu 'prawo ... z komentarzem' ale tam w komentarzach jezyk jest jeszcze bardziej zawily niz sama ustawa, bo to czesto czysty samogwalt jakiegos profesora.

Mam gdzies na dysku chyba dawno skonczony 'ludzki' komentarz do umowy o dzielo - tlumaczacy co oznaczaja poszczegolne zwroty i jak je czytac jezykiem ludzkim. Wyglada na to, ze zapomnialem to w ogole wrzucic na serwis wiec jak chcesz puszcze Ci PW jak to ogarne w weekend.

Jasne, było by spoko gdybyś mi to przesłał. Twój serwis czytam i zaglądam i bardzo sobie cenię. Obczaję jesze ten prakreacja.

Dzięki.

Ja myślałem co a'la Prawo for dummys ;) Ale wierzę, że ma :(

Nie chce mi się studiować grubych ksiąg, z których i tak w większości nie zrozumiem.

Jak czytałem medyczną książkę o anatomii, to do głowy wchodziły mi tylko rzeczy istotne z artystycznego punktu widzenia, reszta rozbijała się o mur. Dla tego myślę, że z prawem było by podobnie, a nawet gorzej :/

Jeżeli ktoś się interesuje tematyką Fantasy to polecam sagę Miecz Prawdy autorstwa Terry'ego Goodkinda. Najlepsze w niej jest to, że zawiera aż kilkanaście tomów, a uwierzcie mi - kiedy już zaczniemy czytać to nie będziemy mogli przestać.

Cioran? Wow! Nie sądziłem, że w czasach gdy ludzie pod niebiosa wychwalają Steve'a Jobsa, ktoś jeszcze pamięta o wyzutym z wszelkiej nadziei Cioranie. :)

Poza tekstami samego Ciorana nieźle czyta się Rozmowy z Cioranem. Jest to zbiór wywiadów, a sama książka ukazuje momentami bardziej hmm... optymistyczną stronę Ciorana. Choć w jego przypadku słowo optymizm to ogromne nadużycie. :)