Jump to content

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jako, że jak niemal każdy cierpię na rozpoczynanie wielu rzeczy ale rzadko wszystko kończę przeskakując na coś nowego albo całkiem porzucając projekt zacząłem czytać Zrobione! Naucz się kończyć to, co

Obecnei kupilem sobie 4 ksiazki autorki Silvan De mari. I zacząłem "Ostatni Elf". Jak narazie dopiero 50str ale jest spoko.

Cykl "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" Cixiun Liu, Na razie za mną "Problem trzech ciał" i "Ciemny las" i bardzo mi się podobały, szczególnie ta pierwsza. Dawno nie czytałem tak dobrej SF. Natomiast o

• 4 weeks later...
  • 2 months later...

Ostatni przeczytałem Made in America - biografię Sama Waltona - założyciela Wal-Mart.

Swietna pozycja o człowieku, który myślał o rzeczach, które robi jako procesie, a nie skoku na kasę.

Aktualnie 'Poradnik dyktatora'

Opisuje genialnie rolę w decyzjach i konsekwencje jaką odgrywa lider i jego potrzeba utrzymania władzy. Pozwala inaczej spojrzeć na politykę.

The tools of titans / narzędzia tytanów

Tim Ferris ogarną tytaniczną pracę spotykając i przeprowadzając wywiad z rożnymi wybitnymi osobami, od sportowców przez managerów i polityków. Każda postać jest swoją własną historią ale też pozwala szerzej przyjrzeć się mind-setowi osób, które dały radę wysunąc się na czołowe pozycje w tym co robią.

"Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa" Arthura Conana Doyle'a. Czas na troche klasyki ktora - przyznaje ze wstydem - jakos ominalem. Ponad 1100 stron podobno w formacie A4. Podobno, bo mam wersje elektroniczna. Troche to zajmie...

Przy okazji - gdyby ktos mogl polecic jakas dobra powiesc marynistyczna to bylbym wdzieczny. Nic dokumentalnego/wojennego. Raczej fabularyzowana historia albo fantasy w stylu "Krol Bezmiarow" Feliksa W. Kresa.

Ja czytam java - podstawy programowania ale idzie mi to ciężko. Jakoś nie mogę doszukać niczego lepszego póki co. Forum webmaster - https://forumeria.pl/forum-webmasterzy Może ktoś zna lepsze tytuły? Dużo ostatnio czytałam o sztukach programowania takich jak python, php, mysql, c, c++ i porównywałam z zarobkami przy każdym z nich i wyszło że najlepiej uczyć sie właśnie w javie :-) do tego w javie dużo rzeczy robi sa Ciebie sam skrypt i chyba dlatego na pierwszy rzut oka wybrałam jave.

Edited by Kiniaa
Ja czytam java - podstawy programowania ale idzie mi to ciężko. Jakoś nie mogę doszukać niczego lepszego póki co. Może ktoś zna lepsze tytuły?

To zależy czy wolisz horror czy tragikomedie :)

A na poważnie - nie myslales, by zaczac od jakiegos wprowadzenia w OOP lub ogolnie zasady budowania algorytmow? No chyba, ze masz to juz za soba.

• 2 weeks later...

Właśnie skończyłem 'Poradnik Dyktatora' -

Polityczna rozprawa o rozwoju państwa i jego szans na dobrobyt ludności z punktu widzenia konieczności utrzymania się liderów u władzy. Ładnie opisane przypadki w korporacjach, demokracjach i systemach autorytarnych.

Przy okazji książka pięknie demoluje mit pomocy międzynarodowej i pomocy po klęskach żywiołowych. Polecam.

Polecić to można tym wszystkim lewicowym biurwom które niestety rządzą obecnie naszą zachodnią cywilizacją i ściągają ją w dół.

Ja ostatnio Biografię Dickinsona napisaną przez niego samego. Ta książka to taka trochę przeciwstawność kariery grafika komputerowego. Gdzie człowiek latami musi nieraz trenować żeby dostać jakąkolwiek pracę. Sam wokalista i frontman iron maiden marzył o tym by być pałkerem. Śpiewania nigdy za specjalnie nie trenował (nie licząc krótkiego okresu w chórze kościelnym). W młodym wieku (22 lata bodajże) tak po prostu przyszli do niego weseli panowie i zapytali czy nie zechciałby być wokalistą kultowego zespołu heavy metalowego.

Nudy.

• 2 months later...