Jump to content

Recommended Posts

Maja naprawdę genialna ofertę

W tym wątku raczej dzielimy się tym co przeczytaliśmy w książkach. Ale fajnie, że lektura była tak satysfakcjonująca.

Ze swojej strony - czytam powoli John Hooper "the Italians" (Włosi). Ciekawa analiza kultury, historii i zwyczajów tego regionu.

Chętnie rzuciłbym okiem na podobne opracowanie dotyczące Polaków. Z zewnątrz widać wszystko inaczej.

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jako, że jak niemal każdy cierpię na rozpoczynanie wielu rzeczy ale rzadko wszystko kończę przeskakując na coś nowego albo całkiem porzucając projekt zacząłem czytać Zrobione! Naucz się kończyć to, co

Obecnei kupilem sobie 4 ksiazki autorki Silvan De mari. I zacząłem "Ostatni Elf". Jak narazie dopiero 50str ale jest spoko.

Cykl "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" Cixiun Liu, Na razie za mną "Problem trzech ciał" i "Ciemny las" i bardzo mi się podobały, szczególnie ta pierwsza. Dawno nie czytałem tak dobrej SF. Natomiast o

Ja polecam Hrabala - zwłaszcza "Obsługiwałem angielskiego króla" oraz "Miasteczko w którym czas się zatrzymał". Po odejściu od mojego kanonu lektur twardej i w ogóle fantastyki - ta proza wydała mi się tak pełna życia, humoru, barwnych postaci. Pełnokrwista, pyszna opowieść o życiu, o tym co jest w nim ważne.

Wieśka czytam 6 ty tom. Stwierdzam ze Sapkowski rożne trunki mieszał w rożnym czasie. Tak nierówno napisanej książki w życiu nie czytałem od stylu po jerzyk po prowadzenie historii xD....

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

"Włam się do mózgu" - Rewelacyjna książka autorstwa Radosława Kotarskiego (znanego z reklam banku Millennium). Książka ta w pierwszej części przedstawia problem nauczania w szkołach, założenia i źródła systemu który od 200 lat w zasadzie niezmienionej formie wtłaczany jest do głów uczniów. W drugiej proponuje alternatywne sposoby nauki, które maja dużo lepsza efektywność niż klasyczne "kucie". Świetna pozycja, zwłaszcza, ze człowiek przyswaja wiedze całe życie, a nie tylko na etapie szkolnym. Warto więc wiedzieć jak się efektywnie uczyć, a nie bezmyślnie wkuwać informacje do głowy. Polecam

Wieśka czytam 6 ty tom. Stwierdzam ze Sapkowski rożne trunki mieszał w rożnym czasie. Tak nierówno napisanej książki w życiu nie czytałem od stylu po jerzyk po prowadzenie historii xD....

Jakichś zmian w stylu nie dostrzegłem. Co do narracji to myślałem, że to właśnie wszyscy w Wiedźminie lubią :) Każda część jest bardzo inna, a wydarzenia opisywane są zawsze z ciekawego punktu widzenia.

• 1 month later...
Jakichś zmian w stylu nie dostrzegłem. Co do narracji to myślałem, że to właśnie wszyscy w Wiedźminie lubią Każda część jest bardzo inna, a wydarzenia opisywane są zawsze z ciekawego punktu widzenia.

Widocznie mamy różne gusta Kamil ;). Z drugiej strony mój brat również stwierdził ,że bardzo nie równo.

Z mojej strony jest w trakcie ostatniego tomu z serii Inkwizytor : Kościany Galeon (datowo) Jacka Piekary i jest to 30 książka w tym roku ;).

• 6 months later...
  • 5 months later...

Jako, że jak niemal każdy cierpię na rozpoczynanie wielu rzeczy ale rzadko wszystko kończę przeskakując na coś nowego albo całkiem porzucając projekt zacząłem czytać Zrobione! Naucz się kończyć to, co zacząłeś i muszę powiedzieć, że  

• Haha 4

Cykl "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" Cixiun Liu, Na razie za mną "Problem trzech ciał" i "Ciemny las" i bardzo mi się podobały, szczególnie ta pierwsza. Dawno nie czytałem tak dobrej SF. Natomiast ostatnia zaczyna się dziwnie, zobaczymy co będzie dalej.

Edited by makak
  • Like 1
  • 10 months later...

3 tomy z serii "Pierwsze prawo"  Joe Abercrombie - xD taa ale to nie jest gość od mody i perfum.
Przeczytałem pierwszy  tom jednym duszkiem i teraz jestem po 150 stron drugiego tomu. Pierwsze dwa tomy maja około 700 stron, a trzeci 800str.
Chyba jedna z lepszych książkę.

Rzadziej sie tu udzielam to tak troche zbiorczo. Kiedy troche przedawkowalem ksiazki autorow nazwijmy to "zagranicznych" siegnalem po cos naszego.
Konkretnie po ksiazki dwoch panow - Ziemianskiego i Golkowskiego. Seria o Achai byla troche nierowna i moim zdaniem jest niedokonczona, ale styl Ziemianskiego tak mi lezy ze z przyjemnoscia przeczytalem wszystko w tym swiecie. Zwlaszcza ostatnie ksiazki o Virionie super mi sie czyta i zwyczajnie rzucam sie na kazdy nowy tom. Nawet nie wiem kiedy koncze i natychmiast chce wiecej 🙂
Golkowskiego poznalem dzieki "Siedmioksiagowi Grzechu" ktory to siedmioksiag nie jest jeszcze skonczony ale te kilka tomow historii o Zahredzie tez swietnie sie czyta.
Ostatnio dla odtrutki od Fantasy siegnalem po starego, dobrego kinga i jego "Outsidera". Zaczelo sie bardzo ciekawie, w 3/4 ksiazki czulem jakby troche juz byla akcja wydluzana na sile. Nie powiem, zebym jakos sie zawiodl, ot taki czytelniczy hamburger, calkiem soczysty choc nieco za duzy.
Z rozmachu wzialem sie za zbior opowiadan Kinga "Jest Krew". Lubie styl tego faceta, co poradzic. 4 opowiadanka, na razie bardzo fajnie sie czyta.
Po Kingu w koncu mam zamiar przeczytac serie ksiazek Artura Pereza-Reverte o Kapitanie Alatriste. Czytalem sporo ksiazek tego pana, w szczegolnosci polecam "Szachownice Flamandzka" - kapitalny pomysl na kryminal. A ten Alatriste jakos tak zawsze czekal na mnie i najwyzszy czas przysiasc do tej serii.

Edited by Nezumi

To ja się też podzielę.

Ostatnio zawodowo zajmuję się tematem Outremer i przy okazji trochę poczytałem o tym temacie. Krótkie tomiki - Rycerz zakonu Szpitalników i Rycerz z Outremer  Davida Nicolle opowiadające o faktach z życia ww. Jak ktoś interesuję się historią polecam. Do książki dodane są piękne ilustracje z rzeczowymi opisami. Dla tych paru ilustracji warto już kupić takie książki. Na pewno będę poszerzał ich kolekcję.

Dobra referencja bo ilustracje są  historycznie zgodne i szczegółowe a informacje zawarte w książce b. ciekawe.

• Like 1
  • 3 months later...

Ja właśnie skończyłem czytać trzeci tom Cyklu Takeshiego Kovacsa Morgana "Zbudzone Furie". Całkiem spoko, ale jednak pierwsza część "Modyfikowany węgiel" była najlepsza i w sumie jak ktoś lubi porządne sci-fi to polecam. Ale chyba na tym jednym tomie można skończyć czytać. Drugi tom trochę nudny.

Teraz zacząłem piąty tom Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Mam nadzieję, że spodoba mi się tak samo jak poprzednie części 🙂

A w kolejce do przeczytania mam jeszcze całą masę pozycji, które stoją na półce: Wojny Wikingów, Diuna, nowa Czarna Kompania, Lovecraft 😄