Jump to content
Frankot

Co czytacie?

Recommended Posts

Maja naprawdę genialna ofertę

W tym wątku raczej dzielimy się tym co przeczytaliśmy w książkach. Ale fajnie, że lektura była tak satysfakcjonująca.

Ze swojej strony - czytam powoli John Hooper "the Italians" (Włosi). Ciekawa analiza kultury, historii i zwyczajów tego regionu.

Chętnie rzuciłbym okiem na podobne opracowanie dotyczące Polaków. Z zewnątrz widać wszystko inaczej.

Ja polecam Hrabala - zwłaszcza "Obsługiwałem angielskiego króla" oraz "Miasteczko w którym czas się zatrzymał". Po odejściu od mojego kanonu lektur twardej i w ogóle fantastyki - ta proza wydała mi się tak pełna życia, humoru, barwnych postaci. Pełnokrwista, pyszna opowieść o życiu, o tym co jest w nim ważne.

Wieśka czytam 6 ty tom. Stwierdzam ze Sapkowski rożne trunki mieszał w rożnym czasie. Tak nierówno napisanej książki w życiu nie czytałem od stylu po jerzyk po prowadzenie historii xD....

"Włam się do mózgu" - Rewelacyjna książka autorstwa Radosława Kotarskiego (znanego z reklam banku Millennium). Książka ta w pierwszej części przedstawia problem nauczania w szkołach, założenia i źródła systemu który od 200 lat w zasadzie niezmienionej formie wtłaczany jest do głów uczniów. W drugiej proponuje alternatywne sposoby nauki, które maja dużo lepsza efektywność niż klasyczne "kucie". Świetna pozycja, zwłaszcza, ze człowiek przyswaja wiedze całe życie, a nie tylko na etapie szkolnym. Warto więc wiedzieć jak się efektywnie uczyć, a nie bezmyślnie wkuwać informacje do głowy. Polecam

Wieśka czytam 6 ty tom. Stwierdzam ze Sapkowski rożne trunki mieszał w rożnym czasie. Tak nierówno napisanej książki w życiu nie czytałem od stylu po jerzyk po prowadzenie historii xD....

Jakichś zmian w stylu nie dostrzegłem. Co do narracji to myślałem, że to właśnie wszyscy w Wiedźminie lubią :) Każda część jest bardzo inna, a wydarzenia opisywane są zawsze z ciekawego punktu widzenia.

Jakichś zmian w stylu nie dostrzegłem. Co do narracji to myślałem, że to właśnie wszyscy w Wiedźminie lubią Każda część jest bardzo inna, a wydarzenia opisywane są zawsze z ciekawego punktu widzenia.

Widocznie mamy różne gusta Kamil ;). Z drugiej strony mój brat również stwierdził ,że bardzo nie równo.

Z mojej strony jest w trakcie ostatniego tomu z serii Inkwizytor : Kościany Galeon (datowo) Jacka Piekary i jest to 30 książka w tym roku ;).

Fantastyka, ostatnio książki z uniwersum Warcrafta, na chwilę obecną jest to "Cisza przed burzą"

Jako, że jak niemal każdy cierpię na rozpoczynanie wielu rzeczy ale rzadko wszystko kończę przeskakując na coś nowego albo całkiem porzucając projekt zacząłem czytać Zrobione! Naucz się kończyć to, co zacząłeś i muszę powiedzieć, że  

• Haha 4

Cykl "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" Cixiun Liu, Na razie za mną "Problem trzech ciał" i "Ciemny las" i bardzo mi się podobały, szczególnie ta pierwsza. Dawno nie czytałem tak dobrej SF. Natomiast ostatnia zaczyna się dziwnie, zobaczymy co będzie dalej.

Edited by makak
  • Like 1