Skocz do zawartości

Scena 3D: Render... z karaibów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wakacje co prawda za kilka miesięcy, ale szukać miejsca na wypoczynek nie zaszkodzi. :) Tak czy inaczej wrzucam ostatnio zrobioną scenę. Oczywiście uwagi i komentarze mile widziane.

 

XSI 5.0 (modeling, rendering, kompozycja)

render: Mental Ray, użyty FG (i kilka innych...)

sprzęt: Athlon XP 1700+, 512 MB RAM

 

Pozdrawiam

Endriu_M

 

laguna9dj.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam Terrorhead!

 

Trochę zagadkowo napisałeś. Można prosić o jakieś... szczegóły? Szczególnie jeśli chodzi o materiał na podeście - to jest zużyte drewno ze zdrapaną niebieską farbą i akurat do tego materiału trudno mi się przyczepić.

 

pozdrawiam

 

EM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec wszystko wydaje sie takie "sterylne" ta niebieska farba wyglada dziwnie (jest zbyt czysta, naloz na nia jeszcze jakis szum, przybrudz ja troche) to samo dotyczy sie chatki, jest pusta w srodku. Do modelingu raczej nie mam zastrzerzen ale render wymaga jeszcze pracy. Woda nie zalamuje swiatla (a powinna, wloz reke do wanny pelnej wody i zobacz jak to wyglada) a u ciebie slupki pomostu ida prosto w wode i obraz sie nie zalamuje (pewnie dlatego ze jako wode uzyles plane'a z displacemente'm ). Co do oswietlenia, cien jest za ciemny jak dla mnie, dodaj mu wiecej przezroczystosci .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do załamywania światła nie zgadzam się z Tobą. Po pierwsze dlatego, że niby w którą stronę miały by się te słupki załamać? W lewo? w prawo? Jeśli wstawisz je pionowo do wody, to po prostu są krótsze, ale nie łamią się w którąś stronę. Dodam, że plane nie ma z tym nic wspólnego. Nie wiem, czy to XSI, czy Mental Ray, ale nie ma z tym żadnego problemu (z załamaniem światła). Poza tym jeśli się uważnie przyglądniesz, zobaczysz, że to nie jest cień "na wodzie", tylko na dnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo widze ze nastepny user z Jeleniej. Może jakiś mały meeting zrobimy :)

Sorrka za OT,

A teraz co do pracki to troszke nudna i taka sztuczna, to pewnie przez tego menela :p khm khm mentala, ale tez textury takie jakieś blade.

pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie uwagi. Żałuję, że nie mam skanera. Ostatnio robię prace na podstawie jakichś zdjęć, katalogów, wycinków z pracy - tak, żeby podszkolić się w różnych tematach. Ta praca robiona jest na podstawie jakiegoś zdjęcia z magazynu Tele-tydzień, chyba sprzed roku. I właśnie ujął mnie na tym zdjęciu spokój, w zasadzie... nuda... Stary fotel, stare deski, pusty domek... nic się nie dzieje... Taka ta praca miała być. Co do desek i niebieskiej farby... hmmm... Nawet nie wiem co mam powiedzieć i nie wiem co miałbym w nich zmienić. Taka wyblakła, stara, niebieska farba i tyle. Cieszę się jedynie, że nie ma poważniejszych zarzutów. Pozdrawiam wszystkich

 

Endriu_M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności