Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Zagadka - Rozwiazanie!


GRiPi

Rekomendowane odpowiedzi

Może to jest stół po środku którego jest czarna dziura, która zagina

czasoprzestrzeń (ale tylko stół, bez podłogi) i nie dematerializuje otoczenia :D

 

Albo turbośledź z doładowaniem i napędem hipersonicznym

 

Albo stół podczas POST-u

 

A tak wogóle to dlaszego wszyscy sie nakierowują swój tok myślenia na stół?

 

I uważajcie - oni tu są (moderatorzy) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

szczeże powiem i nie będe owijał w bawełnę "Ja pierdolę z Wami..." nikt nie zaóważył tego ?? to jesp poprostu box z wyciętym środkiem, poligonow powiedmy 18 na 18, potem do wyciętych boków dodany Bridge, puźniej extrude na kanty i 2 blendy na 2 strony... no i jeszcze aygin do Y na koncach e\xtrudowanych wirzcholkow i TYLE !!!! AAAAAA :D:D:D:D

pozdrawiam :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok... dzisiaj cały dzien nad tym myslalem... może to jakiś model statku kosmicznego bez szyb i swiatelek ( który przeteleortowal sie na podloge)... nie wiem...

 

topic do usuniecia ?

eee... zartujesz?? a niewidzisz jak tu lecą kazdemu szybko posty?? hehe.. 1, 2, 3... i jakoś idzie:D:D:D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież popatrzcie, mógł być to byle jakiś inny model tak samo "bezsensowny" (tzn. nie mowie że ejst bezsensowny tylko chodzi mi o to że nie jest to zadna wymodelowana pralka czy może cnie wymodelowane całe katowice tylko jakeieś coś, taka expresja...) no i tak by wsyztscy zgadywali co to jest, wzbudzało by to kontrowersje, można pwoiedzieć ze tak jak kiedyś, tktoś copś nabazgrał całkowicie bezsensownego, nazwął to jakoś i wsyzyscy to zobaczyli i uważali za bustwo a jego za potentata nowego działu w sztuce... no cóż, jak Dlamnie to jest prosty modelik w dobrej oprawie a dywagania co do tego czym to może ybć i do czego może służyć mogły bć praktycznie chyba do każdego podobnego projektu :)) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoja reklama? udało się, teraz jesteś pop, tak jak britnej ;)

zinterpretować się tego nie da.. stół z jakiegoś drzewa, uginający się pod ciężarem czegoś, czego nie ma. normalny stół by sie tak nie wygial, czyli to musi być coś arcyciężkiego i zarazem abstrakcyjnego. dochodze do wniosku, że to jakieś przesłanie, że to czego nie widzimy jest znacznie trudniejsze, cięższe do zrozumienia niż to co możemy zbadać zmysłami... ale coś nie wydaje mi sie ze to bedzie dobra odpowiedź :D:D

tylko nas tu nie zawdiedź, ze to jest jakies badanie społeczne..narysował kółko i sie smieje jak ludzie uwarzajacy sie za inteligentnych dają sie wrabiać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czytam i kojarzę niektóre posty, że ktoś nie wie, co zrobić, bo mu się pomysły skończyły: to od tej pory zabijam bez uprzedzenia za takie teksty.

A co do tego, co to jest: Zibi mial rację: wkurzacz userów. A ode mnie: pobudzacz fantazji. I jako pobudzacza fantazji proponuję to przenieść do dzialu Inspiracje. I mówię poważnie. :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, chyba moj maly eksperyment sie udal, bo zapalyliscie bakcyla i ten skromny watek stal sie wczoraj jednym z najpopularniejszych. ale musze przyznac ze sie troche zawiodlem, bo po, badz co badz, artystycznym forum spodziewalem wiekszej finezji... stwierdzenie ze to jest stol, i ciurek tego typu nabijanych postow zbyt ciekawy nie jest :/ juz wieksza fantazja imo wykazala sie moja babcia twierdzac ze to troche wykrzywiony ring bokserski, albo znajoma sadzac ze to okno wbite w podloge :D. odgadywanie technikaliow tez nie jest zbyt oryginalne, szczegolnie ze chyba nikomu sie nie udalo...(a nie! falcom mnie rozgryzl! faktycznie wystepuje tu jedna tekstura...)

 

no a teraz czas na odpowiedzi:

 

ajw: hmm ciezko to nazwac stolem, kiedy nie mozna raczej czegos na tym postawic postawic :)

 

SWRSC: to musi byc baaaardzo duzy przedmiot patrzac na podloge ;)

 

mintrill: dzieki za miel slowo, a mapowania po prostu tu nie ma ;) to wood z object xyz :P

 

giegel: jakby szyba byla odpowiednio krzywa..... ale nie chcialbym sobie zawalac mieszkania takim ogromnym stolikiem ;)

 

ser: ktos juz wpadl na taki pomysl, ale chyba taki stojaczek by sie zawalil pod statkiem odpowiednich dla niego wymiarow.

 

hindus: zlosliwie powiem nie :D

 

Vorek: tobie tez ;) nie :P

 

AGmakonts: musze przyznazac ze z boku patrzec, jest to calkiem prawdopodobne!

 

FAlcom3D: ciesze sie ze sie podoba:)

 

Chindoos: patrz post hindusa nizej(a zauwazyliscie ze w okresach swiatecznych wszystko wam sie kojarzy z nimi? np. teraz nikt juz nie kojarzy niczego ze sw.mikolajem... a szkoda!)

 

hindus #2: dzieki za pomoc w pracy :D

 

FAlcom3D #2: oby cie ktos nie pokaRal ;)

 

Tomus: na tym polega zgadywanie :D

 

FAlcom3D #3: podrobki z tajwanu nawet dotarly na max3d.pl :D a tak serio to fajnie, widac nawet po tym ze pracka zrobila troche zamieszania, choc miedzy naszymi prackami jest chyba wiecej roznic niz podobienstw ;)

 

krzyhhh: odkurzacz do spawania mebil?? hmm pomysle nad tym przy nastepnej pracy :)

 

JohnZi: nie lubie Gozdzikowej ;P

 

MaGuu: jak ktos lubi miec sporo gazet pod reka :)

 

AGmakonts #2: tak, specjalnie na zamowienie ze wschodu;)

 

cheveti: tak! specjalnie zamaskowana!

 

KLICEK: no faktycznie mozna - bo nie wiesz :P

 

wasyl: musze nad tym pomyslec.... ale pomysl mi sie podoba :P

 

JohnZi #2: mi na tym nie zalezalo...

 

lilowy: patrz Chindoos i ajw.

 

hkropinski: gdyby projektanci uzywali slonia zamiast pedzla swiat bylby piekniejszy ;) o mapowaniu bylo wyzej, ale fajnie ze przypomniales tresc mojego postu, faktycznie spodziewalem sie bardziej metaforycznych wyjasnien...

 

RA: dzieki. jasne

 

kannu: nabijanie postow nie bylo powolaniem tego watku.

 

pikSar: z promocji? prawie drewniana? a 3ds pisali ze to drewno, oszusci....

 

FAlcom3D #4: tez sie dziwilem ze twoj obrazek nie wzbudzil

 

zainteresowania... a co do ciasta to ja bym nie chcial go jesc ;)

ps. jak bedziesz mial sp3 to daj znac, co ciekawego zmienili

z punktu zwyklego uzytkownika, chcialbym wiedziec czy warto sciagac :)

 

JohnZi #3: patrz #2

 

Ostap.hg: ja bym tam nie wrzucal smieci :P

 

krzyhhh #2: jest w finished zeby zrobic ta cala zawieruche :P a co do rendera FAlcoma3D, to wine za to ponosi nie teksturka, ale swiatlo w zlym miejscu, scenka jest po prostu ciemna...

 

FAlcom3D #5: patrz wyzej, specular tez by za wiele by nie dal, bedzie brzydko bo model nie ma filetow i bylo by ostre zalamanie pomiedzy jasnym odbiciem i ciemnym bokiem :/

 

dareg: no fakt, ale to niezamierzenie ;)

 

jaccunio: spammer! :D

 

kannu #2: swoj swojego pozna :D

 

mentaller: zapomniales dodac polska rzeczywistoscia ;) A wiem :P

 

voyager: nie... nie podoba mi sie pomysl ;)

 

lilowy #4: tiaaa...

 

mintrill #2: tez tak uwazam...

 

:X-em[2]: faktycznie... pomozecie mi?

 

Mr.MtS: w tej pilce chyba by cala druzyna by sie zmiescila... ciekawe co by tam robila :P

 

SWRSC #2: jestem zmuszony przyznac ci racje!

 

KLICEK #2: bije sie w piers ze faktycznie jest jak mowisz. jednakze na swoje usprawiedliwienie mam iz to bylo na wskutek zwyklego roztrzepania, a mial byc tam obecny tekst. a co do kasowania watku to jestem przeciwny, bo jest oryginalny i inny niz "takich jak wszystkie" tematy o samochodach :P chcieliscie nowosci to macie :P

 

maverick sheep: patrz Chindoos. i ja nie mialem zaqmiaru zrobic nabijarni postow. nagrod nie bedzie bo to zagadka prywatna :P

 

anJek: niestety nie trafiles, ale chetnie zobacze uszczelki od wodospadu :)

 

WWWoj: jesli chodzi o prace FAlcoma3D, to chyba przede wszystkim autorem i tym ze to ja wiem o co tu chodzi :D

 

voyager #2: niezle, niezle a co do stolu to chyba metoda pospolitego poruszenia;)

 

ZiBi_PL: nie powiem ze nie jestem z tego dumny :D

 

FAlcom3D #6: wiesz, sztuka to nie tylko sleczenie miesiecy nad pracka, po ktorej za miesiac nikt nie bedzie pamietal, sztuka to nie tylko malowanie kolejnych pejzazy. a wiesz dlaczego piekne obrazy np. martwej natury, malowane przez dni czy tygodnie sa sprzedawane na targu za pare stow, a biale plotno z czarna kropka na srodku osiaga niebotyczne kwoty na aukcjach? nie wiesz?? bo w sztuce nie chodzi tylko o prace i wysilek, ale takze o oryginalnosc, pomysl i ze jestes pierwszym ktory cos podobnego wymyslil. dlatego tyle osob tu zapostowalo.

 

Lucas: no wlasnie :)

 

hkropinskie #2: dzieki za wsparcie :)

 

FAlcom3D #7: patrz wyzej:P

 

Ostap.hg #2: tez mam projekt klozetu i jest narazie bez spluczki :P

 

duck: ale britnej ma za to agencje reklamowa! ja musze sobie radzic sam :( twoja interpretacja jest raczej zla, jak sam sadziles ale trafiles z tym badaniem... faktycznie to mialo byc cos w ten desen :P

 

krzyhh #2: juz sie wypowiadam, objetosc tego postu chyba troszke mnie usprawiedliwia ;)

 

 

a coz to w koncu bylo? coz padly dwie prawdziwe odpowiedzi: mkk3a i Gedeona, jest to faktycznie nieskonczony projekt lozka, inspirowany zbyt nudna dla mnie prostota w minimalizmie(te luki maja wniesc troche swiezosci ;)) i osobistym zamilowaniem do hamakow ;). a zamiescilem tu to bo probny render calkiem mi sie podobal, pomyslalem ze troche go poprawie w psie i zrobie tutaj maly test na forum, ciekawy jak zareagujecie :). od spraw technicznych wcale nie jest tak prosto, model jest caly w rhino, krzywizna lukow w kazdym miejscu nie jest taka sama, jest tym wieksza im blizej do srodka(bend w zwiazku z tym juz odpada), do tego sa prawie wszedzie filety z curvature'a, co ciezko zrobic z ekstrudowanego boksa. sprawy rendera - heh renderowane jest to w starym, dobrym vray'u(jakbym maxwella zapuszczal to chyba przez tydzien kompa bym mial zajetego ;D) noise to naturalny efekt gi(qmc+lcc) i samplowania materialow :P

 

a fotki samego modelu zaraz wrzuce, tylko kolacja na gorze mi stygnie to poczekajcie troche:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upss... przepraszam, posta pisalem w notatniku do poprzednich, nie zauwazylem twojego ;) oto rekompensata:

 

Shogunn 3D: heh, musze przyznac, brak pomyslow jest najczestsza wymowka zwyklego LENISTWA! a co do przenosin to jestem za, a nawet przeciw :) wystarczy mi ze watek nie zostanie skasowany :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej pracy zrobiłem zagadke ww pare minut, od razu wiedziałem co zorbić bo w koncu to jest prose, nie ma tyle poligonów jak u GRiPiEgoa wyglada tak samo, tylko nawet mi sie nie chcialo robic tych nozek to troszke sa krzywe bo dalem Aygin :)) no ale modele mozna robic na wieeeeeeeele sposobow.... w doncu to 3ds :)) pozdro :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to ja widzę. Dawno tu niezaglądałem a tutaj aż tyle postów ponabijali. I co się dowiaduję? Że miałem częściowo rację? I am supprised (dobrze napisałem??).

Wszystko jedno co to jest byle był z tego ładny modelik:D

 

Serdecznie pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności