Skocz do zawartości

Inny świat - Dama z łasiczką (alien remake)


Azakiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie czytałem poprzednich wypowiedzi ale nie pasuje tutaj tło.

Może spróbuj zrobić z tyłu krajobraz fantastyczny z miastem w tle, z jakimiś kopółkami i strzelistymi dachami? Taki w starym stylu przypominający tło z Mony.

Pozdro i powodzenia.

 

Gut pomysl :cool:..jakies male budowle w tle noca moglyby dodac uroku , wtedy postac bylaby oswietlona swiatlem latarni lub czegos podobnego (co i tak nie byloby w kadrze biorac pod uwage kat padania swiatla) , trzeba bedzie ofkors zmienic kolorystyke troche postaci w jej ciemnych partiach (bardziej ciemny fiolet/niebieski). Skoncze usta i pomysle nad tym wariantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Poniżej praktycznie ostateczna wersja pracy :) , zdecydowałem się na takie rozwiązanie tła z wielu powodów (w ciągu 2 dni "testów" były rozważane też inne opcje), i ta wersja jest imho najlepsza. Dodałem tez rózny szum na paru warstwach żeby zlikwidować cyfrową sterylność pracy. doszło parę poprawek oprócz tła których i tak nie widać ze względu na rodzielczosc załącznika (pełna wersja ma teraz format A3-300Dpi (wczesniej powstawała w około 2000-2500)

 

 

A więc lejdys i dżentelmen ;) :D prawie końcowy updejt (dojdą jakieś kosmetyczne poprawki):

 

damalast2jo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doskonałe.

 

P.S. jak sie "dodaje szum"? chodzi o ten efekt z ps-a add noise?

Z grubsza tak, chodzi o ten efekt z Ps-a , tyle tylko że ten filtr daje sterylny szum i zbyt drobny i zbyt ostry (stały niezależnie od rozdzielczosci) , ja to zrobiłem po swojemu.

 

Dodałem szum czarno biały (add noise - monochromatic) na małym obszarze, wedle uznania , u mnie był on mniejszy niż A5(na odzielnej warstwie wypłenionej uprzednio 50%gray ) a potem obszar rozciągnąłem na format pracy A3 przełączając tryb mieszania na overlay .

 

Tak powstałą warstwę skopiowałem 3 razy i kazdą potraktowałem innym niewielkim Gaussian blurem (kazdą z nich kolejno coraz mocniejszym gauusianem) odbijając jednoczesnie warstwy w roznych osiach zeby nie zachodziły pikslami dokładnie na siebie.

 

NA koniec 2 z tych warstw jeszcze powiększyłem tak by ziarno było jeszcze większe i dodałem im alpha kanał w który wrzuciłem chmurki z generatora (standartowy filtr Ps-a: rendering clouds tak by warstwy z szumem nie przechodziły jednonorodnie w obrazek) .

 

Na koniec wszystkie 3 "szumiące" warstwy dostały odpowiednio małą przezroczystosc (około 7-10%) i oczywiscie overlay .

 

Tego efektu (szumu) tutaj dokładnie nie widać bo oryginalna praca ma format A3-300dpi a tutaj jest ona duzo mniejsza i szum przy skalowaniu się zinterpolował. Oprócz szumu oczywiscie jest też w tle dym odpowiednio przefiltrowany na kilku warstwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w pracy i się nudzę i trochę pomaziałem po

Twojej pracy. Mam nadzieję, że nie pogniewasz się za to:

 

1237gy.th.jpg

tak to widziałem.

Nie wiem czy Ci się podoba ale jak chcesz przyślę Ci budynki mojej roboty.

 

 

Zyczę 1-st place

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna i druga wersja fajna ale moim zadniem koncept maronskiego jest fajniejszy.Też nie wiem czy te oczka damy nie wyglądają zbyt groźnie, możę gdyby zmniejszyć trochę nasycenie koloru oczek byłoby lepiej.

 

Jak narazie jedna z fajniejszych pracek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w pracy i się nudzę i trochę pomaziałem po

Twojej pracy. Mam nadzieję, że nie pogniewasz się za to:

 

1237gy.th.jpg

tak to widziałem.

Nie wiem czy Ci się podoba ale jak chcesz przyślę Ci budynki mojej roboty.

 

 

Zyczę 1-st place

 

Dzięki za odmienna koncepcją kolorystyki tła (całkiem przyjemna) sam tez robiłem wczesniej podobne testy. Pozostanę jednak przy swojej wersji (bardzo mi sie podoba takie proste tło w tej pracy..wiadomo de gustibus (non est disputandum) ). co do czapeczki i innych potencjalnych poprawek to potrzebuję z tydzien odpocząc od tej pracy - za długo juz przy tym siedzę, wtedy spojrzenie będzie swieższe i naniosę pewnie jeszcze poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

taa, to prostsze tlo fajniejsze, no i po co zawracac glowe tlem jak pierwszy plan taki fajny jest ze sie nic poza nim nie widzi :), dobrze Ci to idzie, nie ma co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca Skończona , naniosłem troszkę zmian (drobne zmiany w geometrii głowy i ust, plus dużo małych poprawek kolorystycznych i detalicznych których i tak nie widac na pomniejszonej w stosunku do oryginału wersji). Zapraszam do wyedytowanego 1 wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo starry - patrze na wersje A4 i kurde podziwiam detal. Naprawde klawo to wyglada. Choc wciaz uwazam wersja z miasteczkiem w tle byla by o wiele lepsza... Tymniemniej obrazek na okladke albumu "Obcy" jak znalazl ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się ze się komuś podobają te moje wypociny :D :) . Wersja do nominacji (i jednoczesnie finalna (nie przewiduję juz raczej większych zmian chyba ze drobne korekty) jest w wyedytowanym 1 poscie (zaznaczony link).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności