Jump to content

Pojazd 3D: tankietka TKS

Recommended Posts

Po dłuższej przerwie postanowiłem sie przypomniec. Potraktujcie to jako prackę w ramach rekonwalescencji..przypominam sobie jak sie modeluje w maxie po tym szpitalu....oto efekty dotychczasowej pracy: tankietka TKS z 20 mm działkiem...póki co brakuje sporo detali sa w produkcji...gasiory i szpeje różne na pancerzu... Widze ze Valery tez ją robi w wersji z CKm...moze mini bitwa?:) pozdrawiam wszystkich

Kliment

Ach, też kiedyś chciałem to wymodelować, ale czasu brak. ;)

Super wyszło, to że tekstury wyglądają jak wyglądają już nie będę pisał, bo sam to dobrze widzisz napewno. :)

pozdrawiam

Cześć, model fajny. Co do tekstur to sie nie wypowiadam. Natomiast jakiś czas temu robiłem czołg i mam dobrą rade co do shaderka, wrzuć model do sceny z ustawionym hdri i (jeśli korzystasz z vray'a) to zrób dla (prawie) wszystkich elementów materiał z relfect na R:22 G:22 B: 22 oraz ref glossiness na ok. 0,7. Efekt będzie napewno o wiele lepszy a i jaki prosty do wykonania :)

Poniżej w linku jest efekt jakiego sie powinieneś spodziewać :)

http://img117.imageshack.us/img117/4271/czoolg6zy.jpg

Jak sie pobawisz to napewno wykombinujesz coś lepszego.

pozdrawiam.

Bardzo ładny TKsik. Ale naprawde warto chyba poprawić tekstury/Unwrap, bo imho model w tym właśnie elemencie traci. Oczywiście wiem że to zadanie na koniec, więc nie będe więcej marudził ;) Tak czy inaczej gratuluje dobrej roboty.

OK, własciwie faze modelowania mozna uznać za zakończoną....zostały dosłownie 3 rzeczy...łom i łopata na przednim pancerzu i jakiś uchwyt na prawym boku.Góra i tył skończone. tak jak mówiłem za mapowanie dopiero sie wezmę, maping i texturki które widac teraz jest są do wymiany. Będzie i unwarp spoko spoko:D

tks21.jpg

tks22.jpg

tks23.jpg

bardzo ładne :) ale wydaje mi się że ładniej by było gdybyś wrzucił sam model bo te texturki go trochę psują. ten model zasługuje na znacznie lepsze :)

aha mogłbyś dać siatke tego górnego, obracanego wizjera? bo za holere nie moge go zrobić, ciągle siatka mi sie kopie :/