Skocz do zawartości

"Miękkie" cienie.


D3v!l

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Używaj świateł MR Area, omni albo spot. Włącz ray-traced shadows a potem w zakładce Area light masz możliwość ustawienia kształtu i wielkości światła, za "miękkość" cieni odpowiada głónie wielkość, im większa ty cienie będą bardziej rozmyte. Włącz sobie "show icon in render" żeby lepiej zrozumieć idee :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Area Light to jedno rozwiązanie (najbardziej realne fizycznie), ale za to czasy renderingów wzrastają znacząco. Drugim rozwiązaniem jest użycie cieni "mental ray shadow map" i w ich ustawieniach jest opcja "Sample Range", ktora mozemy zwiększyć i cieszyć się miękkim cieniem. Fakowanym, bo fakowanym, ale b. szybkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj świateł MR Area, omni albo spot. Włącz ray-traced shadows a potem w zakładce Area light masz możliwość ustawienia kształtu i wielkości światła, za "miękkość" cieni odpowiada głónie wielkość, im większa ty cienie będą bardziej rozmyte. Włącz sobie "show icon in render" żeby lepiej zrozumieć idee :]

 

Pozdrawiam

Dzięki za wypowiedzi wszystkim. Jednak to, co zacytowałem jest chyba dla mnie najbardziej "czytelne". Ustawiłem kształt na "Disc" i w pole "radius" wpisałem "7". Czy to dobre ustawienia ?

 

== EDIT ==

 

Może zapytam inaczej ?! Co powinienem zmienić w tych ustawieniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie powie jak masz co ustawić, to od Ciebie zależy co chcesz uzyskać. Ustaw, wyrenderuj, jak Ci się nie spodoba to ustaw inczej, zobacz jaka jest różnica, wyciągnij wnioski i ew. ustaw jeszcze raz. Po pewnym czasie będziesz już wiedział jakie ustawienia jakie efekty powodują.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie wymiary ma scena? bo jak scena jest w milimetrach, to ustawienie radius na 50 da ci światło wielkości żarówki (5cm), i nici z area shadows. zrób je wielkości okna, i zobacz czy sie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności