Skocz do zawartości

jak nakłonić maxa do przesiadki z .tga na .jpg?


zdeno

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc.

 

stan istniejący:

Mam problemosa. Mam w pliku .max 170 materiałów w których użyte jako mapy są pliki .tga.

 

problem:

pliki .tga chętnie zamieniłbym na .jpg (mniejsze rozmiary -plik ma być przesłany siecią).

Konwersja nie jest problemem (to już zrobiłem). Tak też proszę nie pisać że automatycznie przerobić w photoshopie czy ACDSee (bo to nie o to chodzi).

Problemem jest jak nakłonic maxa aby automatycznie w materiałach zaczął korzystać z plików .jpg. Bo teraz w kazdej ścieżce korzysta z np. tynk.tga a powienien wynikowo korzystać z tynk.jpg.

 

przypuszczenia:

prawdopodobnie juz ktoś się kiedyś spotkał z takim problemem i pewnie jest jakiś zewnętrzny programik, lub też skrypcik który takie sprawy załatwia.

 

nagroda:

wdzięczność oraz pointsy reputacji

 

dzięki i liczę na pomoc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Też miałem kiedyś taki problem, lecz bez skutku szukałem rozwiązania. Probowałem wyedytować materiały wyexportowane do libary z pliku mat ale bez skutku (być może w jakimś hex edytorze da się podmienić wszystkie), lub ew. skrypt ale w tym nie mam doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie właśnie. też nie mam zupełnie wiedzy na temat skryptów, a podejrzewam, że to by załatwiło sprawę. Jak coś wyszperam to postaram się podrzucić rozwiązanie pomimo posuniętej sklerozy.

Thx za feedback Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności