Skocz do zawartości

Nagroda Publiczności


saygon

Rekomendowane odpowiedzi

heh - no nie - organizacja godna naśladowania - wyników bitwy jak nie było tak nie ma - rozumiem ( nie rozumiem) że problemy są z osądami Jury - choć w to nie wierze - dlatego tak wszystko sie przeciąga

 

ale LUDZIE - NAGRODA PUBLICZNOŚCI - te wyniki są znane od ponad miesiąca i jakoś dalej nie zostały ogłoszene

 

CZYŻBY WYNIKI GŁOSOWANIA PUBLICZNOŚCI MIJAŁY SIĘ Z ZAŁOŻENIAMI ORGANIZATORÓW

 

a może tak samo jest z wynikami bitwy - poprostu wygrały osoby z poza \"TOWARZYSTWA WZAJEMNEJ ADORACJI\" wiec publikowanie ich mogło by zawieść oczekiwania niektórych artystów przyzwyczajonych już do słodzenia i pokłonów.

 

WIECEJ ODWAGI PANOWIE - OGŁOŚCIE WYNIKI !!!

 

może się uniosłem ale Ludzie - jeśli wymagacie coś od userów tego forum i są jakieś pewne ustalone zasady to przede wszystkim Wy ich powinniście przestrzegać - a jak widać do tej pory jest całkiem odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie obserwowałem dokładnie tej btwy (rozrosła sie bestia), więc nie wiem, czy powstały tutaj towarzystwa wzajemnej adoracji.

Ale czy myślisz, że Adek, Gotham, czy ktokolwiek inny odpowiedzialny za bitwę pozwoliłby na coś takiego??

Wyniki głosowania publiczności z pewnością czekają na głosowanie jury, gdyż najrozsądniej jest ogłosić wszystko razem, a nie dziś jedna nagroda, za tydzień druga.

A opóźnienie... fakt, widać po nastrojach w tym temacie, że niebezpiecznie się wydłuża, ale z pewnością nikt nie robi tego specjalnie. No i spójrz na to z innej strony. Wszyscy uczymy się na błędach, które popełniamy. Więc każde potknięcie pozwoli kolejne bitwy uczynić jeszcze lepszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VGTsXVII- nie mógłbyś powiedzieć mi- prostemu chłopu- co właściwie się dzieje ? Bo słysze o trudnościach, problemach, potknięciach a nikt nie mówi wprost co jak i dlaczego... sam widzisz że powoli to zaczyna zatrącać o kpinę w żywe oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszamy za to opóźnienie. Jak widzicie troszkę było innej pracy co nie oznacza ,że nie zajmowaliśmy się bitwą 3d. Po prostu chcieliśmy aby wszyscy jurorzy oddali głosy i czekaliśmy ,aż to zrobią ... to jets główny powód ... nic innego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Waszystkich Forumowiczów - niestety dopiero dzisiaj trafiłem tutaj. Z opowiadań wiem że odbywają się tu swego rodzaju \"BITWY\" wiec postanowiłem zobaczyć Wasze prace i musze przyznać że poziomem jestem zaskoczony - ponieważ można oddać tylko jeden głos miałem problem pomiędzy P. Krzysztofem Kucharzem i P. RK. Obie prace moim zdaniej wyróżniają się od reszty starannością - dokładością i dobrym smakiem. Głos przydzieliłem Panu Kucharzowi - BRAWO - praca jest bardzo dobra - pozdrawiam. Mam nadzieje że będe miał się okazję z Wami zmierzyć w następnej bitwie. Jak do dzisiejszego dnia nie ma wyników - ale to dla mnie dobrze - znaczy że nic nie przegapiłem. PS bardzo mi się podoba sposób w jaki \"BITWA\" jest organizowana - chodzi mi o kolejne etapy pracy wraz z opisami.

Rozumiem również osoby które tak bardzo niecierpliwią sie i nie mogą doczekać wyników. Znam ten ból - najpierw wkładasz tyle poświecenia, pracy - całego siebie aby zdążyć w wyznaczonym terminie a potem taka obsuwa. Ale nic to - czekam na wyniki i na następną bitwe

 

3dEXTREME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK - twoja pracka jest świetna - ale jak powiedziałem - tylko jeden głos - jest w niej coś ... nie wiem co - ale chce sie patrzeć na tą pracke - brakło mi jedynie jakiś listków, cieniutkich gałazek pływających po wodzie - reszta jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dzieki 3Dexterme - ale to nie byla praca tak skonczona, jakbym tego chciał (brak czasu)

 

tak czy inaczej:

 

GRATULUJĘ WYGRANYM w NAGRODZIE JURY!!!

 

głupio jest zajmować ostatnie miejsce, ale zawsze warto spróbować :)

 

Jeśli chodzi o mój ranking prac - dałbym to mniej więcej tak:

 

1. RK (za to, że praca jest... nie wiem jak to powiedzieć... ESTETYCZNA i ...DELIKATNA)

 

1.MRCN (za realizm i modelling)

 

2. Adamkos (za ogólne wrażenie, światło itp)

3. Scorpi (kurcze, tyle się napracowałeś!)

4. RenholdeR (jedna z niesłusznie niedocenionych prac, dla mnie jest \"drapieżna\" i dlatego mi się podoba!)

5. Ravzone (fajny modeling!, gdybyś jeszcze popracował troszkę nad liściem, byłbyś jednym z moich faworytów)

 

Jeszcze raz gratuluję (a co do siebie to mam nadzieję, że w następnej bitwie pójdzie mi lepiej - hi hi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mnie zastanawia jenda sprawa - odoba która ma trzecie miejsce od publiczności zajmuje ostatnie miejsce u Jury ???. heh - oczywiście można myśleć dlatego tak pisze ponieważ Pan Krzysztof Kucharz jest moim bratem - ale pisze to co myśle i tak samo napisałbym o każdym innym. dziwne to dla mnie. Może ostatnio sie czepiam już niewiem - powiedzcie

 

Porównanie wyników

PUBLIKA JURY

VERTIS 1 11

MRCN 2 5

K. Kucharz 3 15

Adamkos 4 3

Ravzone 5 1

Scorpi 6 6

Pg 7 12

Renholder 8 7

RK 9 2

David 10 8

P. WYsocki 11 4

Claud 12 9

Giorgione 12 14

Kapson 12 10

Tesaurus 12 13

 

szczególnie ciekawe porównanie dla

Vertisa, K. Kucharza, P. Wysockiego

 

skąd takie różnice - zanim odpowiecie - prosze zobaczcie jeszcze raz prace

 

czy ja sie czepiam

 

jeszcze taka mała sugestia - proponuje przy przyznawaniu nagród od publiczności dać prawo głosu jedynie osobom biorącym udział w bitwie.

 

SKĄD TAKIE RÓŻNICE

 

CZY MAM RACJE ?? powiedzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się czepiasz. Zastanów się co zarzucasz jury ? Osoby z różnych krajów, fachowcy w swojej dziedzinie, bez wielu punktów wspólnych miałyby być tendencyjne w wyborze ? Niby po co i z jakiego powodu ? Jestem pierwszy do pyskówek kiedy moderacja czy admini faktycznie coś spieprzą i nie mam zamiaru być grzeczny \"bo ktoś coś komuś\", ale sugerowanie tego rodzaju manipulacji ... według mnie to co najmniej przesada i gruba niegrzeczność- właśnie wobec jurorów. Osobiście praca Krzysztofa podoba mi się- jest przykładem bardzo profesjonalnego podejścia i świetnego opanowania narzędzia- z drugiej strony nie będę ukrywał że są takie które podobają mi się bardziej. Czy to ma znaczyć że ja też jestem tendencyjny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK - ABSOLUTNIE mnie nie zrozumiałeś - jesteś w wielkim błędzie jeśli uważasz że sądze że Jury coś kręci - nie chodzi mi o manipulacje Jury - nawet nie śmię kwestionować ich wyboru tak samo jak wyboru publiki - zastanawiam się dlaczego są takie różnice - z czego to wynika - myśle że jestem ciekawy nie jest niegrzecznościa.

Pozatym - czy Ciebie to nie ciekawi - może decyzja Jury polega na wnikliwej analizie umiejętności a decyzja publiki poprostu na tym która praca sie podoba.

Może na przykładzie będzie lepiej: przychodzi do galerii malarz i ktoś kto nie ma nic wspólnego z malarstwem - oboje b ędą patrzeć na jeden obraz w zupełnie inny sposób.

 

TEGO DOTYCZY MOJE PYTANIE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń boże nie chcę przez przypadek kogoś urazić. Rozumiem , że praca SCORPI\'ego miała imitować zdjęcie z mikroskopu elektronowego (na jednej z nich jest nawet napięcie próbka-sonda). Sęk w tym, że jest to tak dobre, że (u mnie) zachodzi podejrzenie oszustwa (jeszcze raz bez urazy). Czy autor mógłby zatem dostarczyć obrazek wyrenderowany jako wireframe - żeby rzaden z łosiów mojego pokroju nie maił wątpliwości???

 

Yansen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Yansen, czy widziales aby ktos kiedykolwiek ogladal pchle pod mikroskopem ELEKTRONOWYM? pchla nie jest tak mala aby trzeba bylo ja podgladac na takim sprzecie (chyba ze to jakas japonska pchla byla) nastepnie w tej pracy jest troche bledow wiec nawet \"los twojego pokroju\" nie powinien miec watpliwosci ze to render (dobry render)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RenholdeR ma rację: takich preparatów jak pchła NIE OGLĄDA się przez mikroskop elektronowy. Taki mikroskop służy co najwyżej obserwowaniu organelli w komórce i powierzchni komórek (błon)..

 

Taka pchła, gdyby ją \"wsadzić\" do mikroskopu elektronowego byłaby czarną plamą wielkości średnich rozmiarów supersamu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła wiadomość dla was panowie: mikroskop elektronowy pozwala uzyskiwac powiekszenia od 10x do ok 500000x. Ja mialem okazje pracowac na mikroskopie JEOL 5500LV (czyli Low Vacuum) juz nie produkowanym , ale odpowiada on modelowi JEOL 5510LV ktory pozwala na uzyskiwanie powiekszen 18x do 300000x (zobaczcie strone producenta http://www.jeol.com/sem/semprods/jsm5510lv.html ). Po prostu zszokowalo mnie to, ze te rendery wygladaja jak ŻYWCEM wziete z mikroskopu elektronowego!!!! (no moze na pierwszym jest efekt Wind z PSP czy jakis analogiczny w PhotoShop\'a). Poza tym ja naprawde nie chce nikogo urazic ale zwracam uwage na mozliwosc (zaznaczam - tylko mozliwosc) oszustwa. Pokarzcie wireframe i koniec dyskusji....

 

Szacuneczek Yansen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. no a mi wydawało się, że metalizuje się powierzchnie pod mikroskop skaningowy... (?).. do elektronowego nie potrzeba metalizować (czyli np. napylać złotem), bo m. elektronowy działa na zasadzie siatki dyfrakcyjnej...

 

poza tym, gdyby ktoś chciał taką pchłę (czyli gruby preparat) oglądnąć pod elektronowym, to musiałby puścić dużą wiązkę elektronów, co skończyłoby się usmażeniem pchełki..

 

no ale mogę się przecież mylić

 

druga strona medalu jest taka, że skoro Yansen prosi o wireframe, no to chyba nie ma problemu? ja jestem pewien, że pchła jest wymodelowana!

 

Aha - cały czas miałem na myśli mikroskop elektronowy transmisyjny (bo na taki stylizowane jest budzące wątpliwości zdjęcie...)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yansen- niby dlaczego ktokolwiek ma to pokazywać teraz ? Miałeś jakieś wątki ? To trzeba sie było czepiać w trakcie trwania bitwy, na świeżo - teraz jest skończona i jesli SCORPI pokaże cokolwiek w odpowiedzi na takie posty to raczej będzie to goła włochata ....... zamiast wiferame.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Moglem to napisać wcześniej ale jakoś mnie nie było :-). Słuchajcie jest po prostu żle. Wpiszcie do Goolgl\'a \"SEM Image Gallery\" a otrzymacie setki zdjęć. Jeśli to jest uczciwy konkurs to ja przepraszam. Niestety zdjęcia z mikroskopu elektronowego są trochę \"nierealne\" ... zreszta pooglądajcie gareriie i pogadamy... Jak ktoś wzial zdjęcie (zresztą nie w tym jednym przypadku mam wątpliwości) to był nieuczciwy - zwłaszcza wobec innych uczestników którzy odwalili kawał dobrej roboty... Polecam na przyszłość pokazywanie wireframów i już....

 

Yansen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jestem za tym aby prace tuż przed finalnym renderingiem (czy raytracingiem) były pokazywane wszystkim jako wireframe i już... Wśród stada owiec zawsze jedna czarna się znajdzie wiec lepiej na zimne dmuchac...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestan juz marudzic. Nikt nie jest na tyle glupi, zeby bawic sie w umieszczanie fotek. Na forum jest stado doswiadczonych grafikow, nie wspominajac o tym, ze od poczatku widac proces powstawania pracy. Kazdy ma prawo pokazywac w swojej bitwie to co chce.

 

EOT. Chcecie sobie pogadac o propozycjach a propos bitwy to zalozcie taki watek w odpowiednim dziale. To sa nominacje, nie koncert zyczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności