Skocz do zawartości

Predator

Rekomendowane odpowiedzi

elvis_1992: chcesz zrobić

łatwą, ale imponująca prace

 

no to przykro mi ale mam dla Ciebie zła wiadomość: nie oczekuj że praca będzie łatwa, nie oczekuj, że wyjdzie ci coś za pierwszym razem. nie oczekuj że przy każdym skończonym renderingu będziesz skakał z radości po mieszkaniu wychwalając pod niebiosa swoje umiejętności.

 

o wiele częściej będziesz walić pięściami w klawiaturę, rzucać myszką i dusić ulubionego pluszowego misia z wściekłości że coś nie wyszło.

 

żeby robić dobre i imponujące prace, trzeba przebrnąć przez typowe podstawy: boxy, pierwsze modele twarzy, nieporadne samochody, pseudo realistyczne kuchnie, skaszanione animacje i rozpływające się textury.

i tak powiem to: przerabiać f1 i mase tutoriali. inaczej nic z tego nie będzie.

 

z biegiem czasu jednak zauważysz, że twoja wiedza się poszerza i nawet proste modelowanie lampki biurkowej dostarczy ci masy pożytecznej w przyszłości wiedzy.

 

nie każdy kto siada pierwszy raz za kółkiem staje się Kubicą.

tak samo nie każdy kto siada po raz pierwszy do 3ds max'a staje się super-uznanym-i-szanowanym grafikiem.

 

a co bardziej niepokojące coraz więcej młodych ludzi myśli, że po kilku miesiącach zabawy z maxem są już super pro grafikami - mogącymi zarabiać pieniądze i świadczyć usługi w 3D. nie stań się jednym z nich bo szybko zginiesz.

 

powoli podnoś swoje kwalifikacje a gwarantuję, że kiedyś zaczniesz imponowac innym swoją wiedzą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 671
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

latwo i imponujaco?

znaczy cos jak wymodelowac kij, wrzucic go w 3dploter i rzucic sie z gotowcem na kepe pokrzyw w celu zdlawienia rozsadnictwa u zrodel?

 

na poczatek, to sprobuj sie spotkac z kim kto cos umie, tak zeby Cie zapoznal z interfejsem, pokazal co i jak sie je, potruj mu pare godzin, popatrz jak sie robi podstawy, a pozniej siadz na miesiac czy dwa do tutkow i mecz sie... pozniej spotkanie z kims co umie wiecej niz umiesz i tak do oporu...

 

z samych tutkow tez mozna, tylko ze jest to trudne, a wiekszosc tutkow ma kruczki, w ktorych latwo utknac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka banalnych pytań !!

 

Jak nadać najmniej skomplikowane cienie obiektowi ??

Jak zmienić tło w renderze [z czarnego na jakiś inny kolorek]?

Jak wygładzić krawędzie ??

 

Aha, no i najważniejsze !!

 

Jak dodawać nowe tekstury do 3ds Maxa ??

 

 

Sorry, że zadaje tak banalne dla was pytania ale help w 3ds Maxie mi nie działa :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nadać najmniej skomplikowane cienie obiektowi ??

Jak zmienić tło w renderze [z czarnego na jakiś inny kolorek]?

Jak wygładzić krawędzie ??

 

Jak dodawać nowe tekstury do 3ds Maxa ??

 

Sorry, że zadaje tak banalne dla was pytania ale help w 3ds Maxie mi nie działa :(:(

 

przeginasz

kup książkę

odpowiedź na twoje pytania spowoduje lawine następnych pytań, na które znajdziesz odpowiedż w jakiejkolwiek książce do maxa - nawet sprzed kilku lat.

polecam "3dsmax5 projekty i zastosowania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweete dobrze prawi... tak samo reszta ... + Piksar zadał ciekawe pytanie.. na które odpowiedzi nie zna połowa userów.. (albo tylko myśli że zna )

Ja powiem tyle że siedzę w tym ponad 3lata.. i nadal czuję sie momentami głupi... nie chodzi tylko o 3d... grafik to nie tylko 3d...

 

elvis_1992: cienie w opcjach świateł ...... tło pod klawiszem "8" ....wygładzanie krawędzi w editable poly masz narzędzie chamfer.... a co do textur to pod klawiszem "m" masz sloty w które wlepiasz ....

 

to były uproszczone odpowiedzi..... Radził bym Tobie kupić jakąś książkę (nie koniecznie do maxa 7 ).. jak już nie znasz na tyle angielskiego aby użyć F1...

ale wiedz, że jak na poważnie myślisz o CG.. to i angielski się przyda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elvis_1992

 

Wszelkie kwestie dotyczace podstawowej obslugi programu mozna znalezc pod klawiszem

 

F1

(help programu)

 

Znajdziesz tam mase przykladów, tutoriali i szczególowe opisy fukncji programu.

 

Jesli nie posiadasz plików help do programu znajdziesz je w dziale FAQ (link)

 

Poza tym prosilbym o wykazanie sie odrobina samoinicjatywy i przeszukania

 

http://www.google.com

 

gdzie szybko mozna znalezc odpowiedz.

 

Zadawanie banalnie prostych pytan jest niezgodne z regulaminem forum: zadawanie pytan (link).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, hm ,nawet nie początkującym, mozna powiedzieć , ze nic nie wiem, wiem tylko że za pół roku muszę umieć tworzyć obiekty 3D w jakims środowisku. Przglądam sieć i jest tego tyle że hoho. A trzeba od czegoś zacząć. Pewnie bede używał 3ds maxa. Może jest jakaś książka na rynku z dobrą teorią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propozycja pikSara jest dobra (polecam), ale thorgala jeszcze lepsza :D:D:D

a serio to polecam również "3ds max 6 - skuteczne rozwiązania" - kupa fajnych trików i ułatwień - książka ta przyda się raczej trochę później jak poznasz interfejs i podstawy, chociaż starzy wyjadacze pewnie skwitują tą propozycję jednym parsknięciem lewej dziurki od nosa :P

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Jestem tutaj nowy i chciałbym się nauczyć modelować. Jestem w tej dziedzinie kompletnie zielony ;P ... Proszę was abyście podali mi jakiś link do poradnika dla kompletnego "zera" i do jakiegoś darmowego programu.Albo sami coś podpowiedzieli lub poradzili. Z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mothal: zmien nazwe watku i zapoznaj sie z REGULAMINEM FORUM oraz zasadami dzialu w którym stworzyles watek.

 

Aby dokonac zmiany nazwy watku nalezy wyedytowac pierwszego posta i tam dokonac odpowiednich zmian.

 

W przypadku braku jakiejkolwiek reakcji watek zostanie usuniety.

 

Temat nie może być nazwany jak "help", "pomocy" etc. musisz dokładnie i krótko opisać interesujący cię problem,, tak aby już po tytule było wiadomo w co człowiek wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, skoro jest zielony nic mu ten tutek nie da :) musi zaczac od pierwszego tutka klicka :)

 

No to podaj do niego link ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zulty1

witam (nie wiem czy tu mam wlasnie wpisac swoj temat jak nie do prosze o przeniesienie do dobrago dzialu)

 

wlasnie zaczolem sie uczyc tego programu 3d max i od razu jak tu ogladam chcialbym zrobic sobie domek w tym programie czy moglyby ktos (prosilbym o pomoc:)) wytlumaczyc i pokazac krok po kroku jak zrobic jakis fajny prosty domek tak zebym moglbym sie przy okazji nauczyc tego programu

dziekuje

I BARDZO PROSZE O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na początej zajrzeć do działu TUTORIALE. Moja druga rada, to zacząć od prostszych rzeczy niż domek. Tak aby uniknąć frustracji i zniechęcenia.

Jeżeli przekopiesz forum znajdziesz wiele odpowiedzi na Twoje przyszłe pytania.

Zauważ, że forum ma tematyczne działy, bardzo pomocne w szukaniu.

 

Rozumiesz chyba, że nie możemy każdemu nowemu użytkownikowi tłumaczyć wszystkiego od początku do końca, bo te same pytania padają za każdym razem. Dlatego odsyłam do działu z tutorialami i na forum. :)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, proste rzeczy na poczatek: stól, krzeslo, jakis sloik, stopniowo zaczynaj robic coraz bardziej skomplikowane. modeklowanie to jedno, pozniej dojdzie jeszcze texturowanie i oswietlenie. i to chyba jest najtrudniejsze, bo decyduje o odbiorze pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, hm ,nawet nie początkującym, mozna powiedzieć , ze nic nie wiem, wiem tylko że za pół roku muszę umieć tworzyć obiekty 3D w jakims środowisku. Przglądam sieć i jest tego tyle że hoho. A trzeba od czegoś zacząć. Pewnie bede używał 3ds maxa. Może jest jakaś książka na rynku z dobrą teorią?

Sprawdź to:

3ds Max 8. Biblia

wyszło niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wymodelować. chcesz krok po kroku? proszę bardzo:

postaw bxa i używając extrude, cut, weld i symmetry (naprzemiennie czasami łącząc) poprowadź bryłę tak aby nadać kształt dłoni.

 

jeśli nie rozumiesz któregoś z tych pojęć lub nadal nie wiesz jak to zrobić zapraszam do działu tutoriale lub pod przycisk F1.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto mój pierwszy post. Witam wszystkich. Jeżeli chodzi o dobrą książkę do 3ds maxa dla początkujących to oczywiście że 3ds max 8 Biblia - czytałem i jak dla początkującego to cudeńko później już tylko video tutki, to forum :P i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez mam Biblie, bardzo polecam ksiązkę, mimo iż jest naprawdę duża mozna w niej znaleść naprawdę wszystko :)

 

Tak nawiasem mówiąc, jeśli nie chcesz stracić duzo kasy, to polecam 3ds max 9 ćwiczenia praktyczne (19zł) mała ksiązeczka która wiele potrafi, w 2 dni opanujesz podstawy max'a gorąco polecam :)

 

Co do powyższego posta... 'i zna sie podstawy anglika' ja dlatego zdecydowałem się na ksiązki bo u mnie z angielskim naprawdę cienko, tak jakoś wyszło ze w szkole od zawsze uczyłem sie niemieckiego (strata czasu ale juz zapouzno) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lepiej wydać troche wiecej i dostać all in one co wlasnie zawiera Biblia 3d niż kupować i wyszukiwać potrzebna pomoc w kilku różnych ksiazkach...a potem stwierdzić że przez te drobne pojedyncze wydatki naliczylo sie wiecej niz na Biblie;) Polecam jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum,zarejestrowałem się przed chwilą,a więc na początku chciałem się przywitać , WITAM.Odrazu przechodzę do konkretów ,a więc

Mógłby mi ktoś podesłać linka z jakimś tutkiem dla początkujących ?

Jakiego programu uzywać jako początkujacy.

Oraz czy mój sprzęt nada się nad pracami 3D

 

Proceor AMD Sempron 3100+ 2200MHZ

Płyta Główna K8NF4G- Sata 2

Ram 512 MB CL 2,5

Karta Graficzna Galaxy GeForce 7300 GT 128MB PCI-E

Dysk Seagate 7200 250GB

 

To chyba wszystko.

Dodam że szukałem tematu dla początkujących niestety nic nie znalazłem.

A więc proszę was o pomoc.

Z góry chciałbym podziękować za udzielone odpowiedzi.

Pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności