Jump to content
tweety

O sprzęcie i nowościach na rynku

Recommended Posts

a sąsiadki kiedy atakujesz? :P

6.3 - jak na taką pancerną lufę to bardzo jasne...

odnośnie księżyca:

(...) Jeszcze jedna dosyć istotna sprawa - nie polecam fotografowania księżyca podczas całkowitej pełni. Zapewne zastanawiacie się dlaczego? Wyjaśnienie jest bardzo proste. Promienie słoneczne padają wtedy na naszego satelitę pod takim kątem, że nie widać na nim wyraźnie struktury jego powierzchni. (...)

z resztą polecam cały tekst: http://www.cyberfoto.pl/szkola-fotografowania-ksiazka-on-line/39946-fotografujemy-ksiezyc-mini-poradnik.htm

pozdro

dzięki, człowiek całe życie się uczy.

będziesz na Autodesk roadshow ?

lufa jedzie ze mną

dzięki, człowiek całe życie się uczy.

nie ma problemu...

będziesz na Autodesk roadshow ?

raczej nie... raz, że do wawy jest mi nie po drodze, a dwa - zerwałem z grafiką jakiś czas temu (po liźnięciu zaledwie wierzchołka tej góry lodowej) i chodzę teraz z panną fotografią :)

może innym razem obejrzę tą armatę

pozdro

ma prośbę o poradę dotyczącą istotnych parametrów dla obiektywu. Noszę się od dłuższego czasu z zakupem jakiegoś zooma do canona i jeśli to możliwe proszę o parę rad odnośnie doboru sprzętu (ogniskowa nie więcej niż 300mm,automat bez stabilizatora obrazu) polecane firmy/modele, własne doświadczenia.

pozdrawiam

ma prośbę o poradę dotyczącą istotnych parametrów dla obiektywu. Noszę się od dłuższego czasu z zakupem jakiegoś zooma do canona i jeśli to możliwe proszę o parę rad odnośnie doboru sprzętu o ogniskowej nie więcej niż 300mm, polecane firmy/modele, własne doświadczenia.

pozdrawiam

ja jestem jeszcze na początku drogi ale ...., wszystko zależy od funduszy

ja mam Sigma 55-200 za 420PLN, ale jakbym teraz kupował to kupiłbym 55-300 za 820PLN (to automaty).

"Prawdziwe" szkła zaczynają się od 1500 PLN (bez górnej granicy) a tam można wybierać Sigma (24-70) stałe światło 2,8 za 1600 itd.

Drakula :

"piksar, co to dokladnie za obiektyw? ile kosztowalo?"

Rubicon 500 - światło 6,8 od Zenita. cena na allegro 400-550 ja wyrwałem za 200PLN

piksar też myślałem o tej sigmie. Masz może jakieś zdjęcia dla porównania skrajnych ogniskowych jakie faktyczne przybliżenie to oferuje i ew coś jak się sprawdza w praniu Twoim zdaniem.

pozdrawiam

pytanie do fachowców

ile trzeba miec kasy i co kupic zeby zrobic sobie w domu male studio fotograficzne, czym oswietlac - jak to wogóle wyglada.

Będę miał teraz możliwości lokalowe, chciałbym coś zmontować - może nawet uda nam sie to wspólnie wykorzystać

lampy

softboxy

materiał (tło foto) - kilka kolorów

ze dwie blendy

statyw

całość od 700 w góre :)

lampa błyskowa - 239 zł

zarówka błyskowa - 83 zł

oprawka do zarówki z mocowanie do statywu - 27zł

statyw lampy 293cm - 79zł

soft box 60x60 - 88 zł

blenda zlota - 40 zł

blenda srebrna - 40 zł

tlo białe 3x5m - 45 zł

tlo czarne 3x5m - 45 zł

kostka synchro - 29 zł

kabel synchro - 30 zł

statyw aparatu - 70 zł

filtry kolorowe na soft box - 40 zł

jesli nie masz duzej powierzchni zamiast lampy jak pokombinujesz to zarowka blyskowa albo dwie wystarcza w zupelnosci. Ja wszystko w tych cenach kupowalem :)

to teraz sie pochwale :]

738f74a75af5bb61.jpg

czyli nowy nabytek: Lampa błyskowa Sigma EF 500 DG ST. to niesamowite ile taka lampa daje w fotografii.

Pozdrawiam

lampa fajna ale to zdjęcie jest rewelacyjne ! Wyślij je do Sigmy, może wrzucą na jakiegoś billboarda ;)

hehehe. juz to widzę, na przystankach, na ulicy, w toalecie... wszędzie tweety z lampą :]

hehe, gratulacje! ja osobiście nie lubię robić zdjęć z lampą.

pokaż może jakiś teścik, Sigma vs wbudowana:)

no i przyznaj się ile dałeś:D

a zdjęcia idealne na billboard

nie ma sensu dawać testów bo lampa wbudowana może walić tylko na wprost a Sigma ma głowicę ruchomą we wszystkich kierunkach więc to odpada.

koszta? to nie jest jakiś tam najnowszy model. w sklepie średnio cena waha się od 700 do 800 zł. ja ją miałem za 520 (brałem na firmę).

ale jak za tą cenę to po prostu ideał. możliwości sa praktycznie nieograniczone. teraz tylko kabelek albo Ird i można używać jej jako lampa studyjna :)

Pozdrawiam

ale potwierdzam co mówi Vorek - zdjęcie reklamowe udane - wyślij do nich, zobaczymy co będzie.

-edit

da się ją wyzwolic błyskiem lampy wbudowanej ?

pikSar: jeśli użyjesz fotoceli to jak najbardziej.

nielot: danke :)

Hmm tez sie ostatnio zastanawialem nad kupnem lampy do mojej Alfy, ale ceny rozpoczynaja sie od 700zl :/

Dariusz dzieki za linki- pomogły

Pogadałem jeszcze z fachowcami i kupiłem Tamrona - dużo lepszy AF niż w Sigmie

dzieki

Panowie,

Mam aparat bez obiektywowy :P - Canon A630.

Mam też do niego tubę, nie zapowiada się żeby aparat szybko uległ zmianie więc chciałem kupić do niego konwerter szerokokątny.

Moje pytanie - opłacają się takie rzeczy?

Jak to jest z tymi współczynnikami (np x0,5) ? Im mniejszy tym mniejsze pole widzenia?

Konwerter ma być głównie stosowany do zdjęć rowerowo-deskorolkowych, wydaje mi się że daje dobre pole widzenia i lekki efekt rybiego oka :) Chyba że macie pomysły na coś innego w rozsądnych cenach co nadaje się do tych celów i mocowania na tubie?

Przykładowy konwerter http://www.allegro.pl/item187634988_konwerter_szerokokatny_raynox_dcr_730_nowy_fvat.html