Skocz do zawartości

WebArtFolio: looknijcie tę stronkę i ocencie


filoos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mi się nie podoba ze względu na kolory :) gryzą się i tyle! :) ale ogólnie to prosta, łatwa w obsłudze i szybka.

na stronie tego disko-błysko to fajny jest efekt pod tekstem :D że tak "wypływają" literki :D ale ogólnie mi się dicho niewidzi, nie wiem, może za kanciasto i wydaje mi się że stronka powinna być spójna z wnętrzem tej całej Dyski "DUO" :D (niezła nazwa:D a i zabawa pewnie jest tam przednia:D sory ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikami.

Trochę brakuje wyczucia wam jeszcze.

 

Hmm.. generalnie to sceptycznie podchodzę do portfolio gości, którzy z pasją tworzą strony www od 300 zł i pokazują to w portfolio, które wygląda jak z 8mio letniego template'a.

 

Przepraszam za gorzkie słowa.

 

Co mi się natomiast podoba, to to że nie jest to wszystko jakieś rozwalonę, że nie spełnia swojej roli. Spełnia. Da się przeczytać treść i złapać kontakt.

 

Nie wiem czy zachęca to kogoś do wzięcia pod uwagę podmiotu strony, ale jeżeli kupującemu się podobało to jest to jakieś osiągnięcie.

 

Jeżeli są to wasze początki to nie jest najgorzej. Proponuję powiększanie swojego zasobu wiedzy na ten temat i popracowanie nad kolorystyką.

 

Jeżeli chodzi natomiast o folio, to nie wiem czy fortunną rzeczą jest zamieszczanie cennika, zwłaszcza z dumpingowymi cenami. Nie świadczy to zbyt dobrze o twórcy.

 

Inna sprawa to świeżość designu. Nad tym też warto pomyśleć. Rozejrzeć się w sieci np na. http://www.thefwa.com ,albo innych podobnych - dużo jest tu linków do fajnych stronek i może sie poinspirować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Night club duo chyba powinno trafiać do dobiorcy, mimo, że nie zachwyca nas. Jest w bardzo dyskotyekowym klimacie,a to plus. Folio strasznie oczorypne. Kolorki do wymiany, otwiera się w środku ekranu, jakby oderwane od przeglądarki - jestem na nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny lay ^^ taki... dicho i ognicho :D fajny na www strony dyskoteki szkolnej :D fajnie wyjdzie ^^ ładny bevel wyszedł o czym będzie strona ? :D

 

EDIT:

czy to jest w maxie ?? \ nie lepiej lay zrobić we flashu a poszczególne elementy w maxie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest w maxie ?? \ nie lepiej lay zrobić we flashu a poszczególne elementy w maxie ?

 

Wąpię czy ktoś o "zdrowych zmysłach" zrobiłby to w maxsie bo się po prostu nie opyla, to jakiś program do grafiki wektorowej i tyle;)

 

flash rox :D

 

Każdy program w odpowiednich rękach... rox xD. Widziałem takie rzeczy w paint'cie zrobione że szczęka opada, serio:)

 

Filoos, a co do tego co pokazałeś to jedyne co mi przypadło do gustu to te "smugi" na tej tafli. Co do reszty to poczekam na więcej bo jak na razie mi to nie pasuje jakoś do siebie i robione że się tak wyrażę "na siłę". Ale może to nabierze jakiejś ogólnej koncepcji na dalszym etapie pracy.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mój styl więc będę brutalny i napisze, że mi się totalnie nie podoba. całe te bevele, shadowy a zwłaszcza połączenie jasnego niebieskiego (czy to nie fragment tapety z mac'a?) z ciemnym kratkowanym tłem to pomysł spalony na całej linii. nie mam pojęcia co ma być tematyką tej stronki. jesli śliczne różowo - błękitne dmuchane rękawki dla dzieci tozmień tło na jaśniejsze. ale jeśli jest to stronka z jakąkolwiek inną tematyką to wyjdź na spacer bo przekombinowałeś.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pierwsze co mi sie nie podoba to brak blyskawicznej mozliwosci wylaczenia dzwieku. Sorki ale jak slucham sobie swojej muzyki to wolal bym sluchac tylko jej. Po drugie kolorystyka jak dla mnie jest nietrafiona. Ogolnie niestety nie podobaja mi sie ale z checia poczekam na kolejne prace:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecierz jest guzik stop w mp3 na górze więc o co cho?? stronka bedzie dla mojego młodszego brata..a tematyka?? on robi jakies proste platformówki w TGF'ie i zamarzyło mu sie mieć stronke żeby pokazać swoje gry;p młody jest i głupiutki (13 lat) posdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ponownie.W pierwszej stronce tego guziola nie widze a w drugiej sie nie odznacza zbytnio. Moze jestem na tym punkcie przewrazliwiony, ale o ile sie orientuje nie jestem sam ;) Jedyna muzyka dla ktorej potrafie wyciszyc swoja i ktora calkowicie mi nie przeszkadza (wrecz przeciwnie ) podczas ogladania jest muzyka Preisnera na stronce Beksinskiego. Jednakze do tej pory to ewenement. Pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten lay którego teraz wrzuciłes wydaje mi sie tragedią, bo ja takie coś robilem jak zaczynalem zabawe z photoshopem, a Ty chyba jestes na wyższym poziome :P. Efekty na warstwach mozna stosowac ale delikatnie bo jesli nie robic sie z tego straszny shit imho. Przesadziłes z tym layem, lepiej to zostaw :P. A co do strony to kolory sa... (męczące wzrok :D) no ale jak kto lubi, ogólnie nie jest zle tylko moze zrób jakies przedluzenie tych czerwonych pasków na boki bo tak są tam ni z gruszki ni z pietruszki i bedzie fajnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie niekonstruktywnie czepiac, wiec:

1) jesli chodzi o kolory moje poczucie estetyki odnioslo powazne obrazenia. Czerwony z niebieskim moze pasowac do dresu z kreszu nie do strony internetowej, chyba ze nastawiliscie sie na takich klientow.

 

2)Nie wiem czy w ogole jest sens uzywac flasha jesli jedyne efekty na stronce portfolio to menu (bez jakis rewelacyjnych efektow) i zmiana alphy w contencie (to maly zarzut, wybor technologii to w sumie wasza sprawa, ale wyszukiwarki nie znajduja "zawartosci" flasha, wiec was nie wygoglam, chyba ze stosujecie jakies pozycjonowanie)

 

3) To miganie po najechaniu kursorem na MCki z portfolio jest denerwujace. Skoro nie masz na tej stronce zbyt wielu projektow to wymysl jakis sposob zeby chociaz efektownie to przedstawic.

 

Jesli chodzi o strone tego klubu to moje pierwsze wrazenie: ALT+F4. Po ponownym wejsciu i natychmiastowym wylaczeniu muzyki stwierdzam ze ten efekt blura na glosnikach jest zbyt szybki i bez muzyki bez sensu. Kolory jak poprzednio, strasznie wkur..denerwujace.

 

Po kolei

 

1) butony menu za szybko migaja

2) galeria wymaga dopracowania. Skoro jest flash to go wykorzystajcie. Zrob jakis sensowny skrolbar albo przesuwanie thumbow. Dodaj preloader do ladowania thumbow. Jakis sensowny sposob ich prezentacji (moim zdaniem thumby spokojnie moga byc 2 razy mniejsze, skoro i tk je powiekszam kliknieciem). Sposob prezentacji powiekszonych zdjec w osobnym oknie przegladarki moim zdaniem kiepski. Masz duzo miejsca i flasha niech cos zniknie, cos wyjedzie plus oczywscie preloader. Content galerii jest zrobiony w htmlu, a przeciez masz flasha po to zeby prezentowac grafike. To utrudnia troche zarzadzanie trescia galerii ale po dwoch dniach spedzonych na necie, przejrzeniu forum php.pl i flashzone.pl nie bedziesz mial problemu ze zrobieniem dynamiki.

3) imprezy zmienilbym na kalendarz bo w sumie pokazujesz tam tylko co sie odbywa w klubie i kiedy. mozna to tez nazwac newsy, aktualnosci albo akkolwiek. nazwa imprezy malo zacheca do wziecia w niej udzialu i przydaloby sie troche wiecej info.

4) cennik. Z grubsza spoko, ale az sie prosi pokazac jak wyglada zielone jabluszko za 13 zlotych i co w nim jest. Rozumiesz o co mi chodzi?

5)linki to w ogole straszny burdel. mala czcionka slabo wyroznione kategorie i jest ich imho za duzo

6) forum: PHPbb bardzo ladny engine, ale zmienilbym defaultowy layout. z tego co wiem jest mnostwo skorek do phpbb wiec nie powinno byc problemu.

7) Kontakt: z grubsza ok. ale dodalbym mapke we flashu. nie lubie wyskakujacych okien wiec zmienilbym sposob prezentacji mapy. poza tym ok.

 

Generalnie nie podobaja mi sie obie stronki, ale skoro sa ludzie ktorzy za to zaplacili to zaczy ze im sie podoba. Nie chwalilbym sie jednak tym projektem. Mam nadzieje ze ie wezmiesz sobie tego co napisalem za bardzo do siebie. Pozdrawiam i powodzenia w projektowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Tak się składa że też jestem webdesignerem... Nie czytałem wszystkich postów przed moim. Więc powiem tak.

 

Twoja pierwsza strona ładnie się zapowiadała podczas ładowania. Potem już mniej mi się wszystko podobało. Jaskrawe kolory to akurat dobry pomysł. Poprostu brakuje Ci tego czego większości. Obycia z grafiką poligraficzną a co za tym idzie brak dobrej i profesjonalnie wykonanej kompozycji. Musisz jeszcze pooglądać profesjonalne serwisy, podpatrzeć warsztaty mistrzów i jeszcze się pouczyć (może jakiś nauczyciel)... Musisz wyeliminować niepotrzebne elementy i bajery, postawić na ergonomię. Proponuję też użycie bardziej zaawansowanych i mniej znanych programów do robienia grafiki. Oryginalność to jedna z ważniejszych cech serwisów.

 

Ale nie masz się co przejmować... To samo co u Ciebie codziennie obserwuję chociażby w reklamach i programach telewizyjnych, grach komputerowych, filmach i we wielu miejscach gdzie grafika powinna stać na najwyższym poziomie.

 

Życzę wytrwałości, bo przed tobą jeszcze dużo pracy... :). WD to sztuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przeczytałem trochę postów które były napisane przede mną... I myślę że to o czy pisze dużo osób to detale... Jeśli zostaniesz w tym zawodzie to bardzo często zdarzy Ci się że klient, który nie zna się na na www i grafice postawi warunek typu: "Ma być taki i taki kolor", "taki element", "to ma migać", "musi być we flashu" itp.

 

Ważne jest tylko to jak wykonasz projekt. Nic więcej. Jeśli spełnisz zachcianki klienta i zrobisz profesjonalny projekt to dopiero wtedy będziesz zawodowcem.

 

Ale musisz się poczuć swobodnie w grafice. Reszta zależy od Twojego stylu.

 

Ps. Proponuję więcej php na tych stronach. Bardzo ładnie można go skomponować z Ascriptami.

 

Pozdro dla FlooX... Sluchaj gościa bo widzę, że zna sie na wd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności