Jump to content
nicponim

nicponim UP UP !

Recommended Posts

dziekowac!;]

no czas na inne klimaty, za namową bede robił teraz słoneczne pracki, troche pobawie sie kamerą, mam ciśnienie na różne pory dnia, wiec zobaczymy co z tego wyjdzie;] Problem z tym ze sam sobie wymyslam tematy, ktore najczesciej wychodza spontanicznie podczas pracy wiec dlatego ta monotematyka;/ wiec jak ktos chetny to moze od czasu do czasu podrzucić jakis fajny,lekki zgrabny temacik, bylbym wdzieczny!:]

pzdr!

Polecam takie ćwiczenie, że zakładasz sobie bardzo konkretne warunki kolorystyczno oświetleniowe (np. zimowy poranek) i próbujesz je zastosować w obrazku. Zmusi Cię to do zrobienia researchu, przemyślenia i zrozumienia sedna sprawy. Możesz wręcz spróbować zrobić ten sam obrazek w np. trzech wersjach oświetlenia i zastanowić się jak to wpływa na klimat. I zdecydowanie porób trochę dziennych obrazków, bo są znacznie trudniejsze ;)

Myślę, że możesz się tak dużo nauczyć a i w portfolio warto mieć różne różności...

edit: o, w międzyczasie napisałeś komentarz;), więc mogłem się nie produkować ;)

ok,wiec leci poki cos takie ło:

upupmaleee.jpg

etapy:

steps4.jpg

scene chce pokazac przy roznych porach dnia-sloneczny srodek dnia, zachod slonca, noc, oraz mozliwe ze wschod,ale wschod i zachod jedynie na moje oko odcieniami cyjanu i fioletu sie roznią;p

pzdr!

Edited by nicponim
  • Like 1

wszystko smaczne =]

majsersztyk jak dla mnie

ale rozumiem, że gdzieś podpatrzyłeś światło... no poka poka =]

siema, moze to wyda sie dziwne,ale jak juz mam baze kolorystyczną to nie korzystam z fotek nawet jako referek- lepiej sie ucze wtedy gdy sam musze sie zmierzyć z analizą swiatla. Ale na poczatku musialem poszperac i podpatrzeć jak zachowuje sie swiatlo w takich warunkach,wrzucam fotki z ktorych korzystalem:

refffi.jpg

No piekne, jedyne co bym jeszcze zrobil, to rozbil ksztalt glazu na pierwszym planie, a konkretnie jego spodniej zbyt "prymitywnej" czesci.

Sypiesz pracami na niesamowitym poziomie, lepiej rozgladaj sie za jakims zagranicznym studiem ;]

pięknie widzę, że nie zasypiasz z gruszkami w popiele. znaczy się robisz postępy mocne.

hah, nie ma opie**alanie sie!;]

day'n'night

upupnocmale2.jpg

edit

Edited by nicponim

heh, no nastepny w kolejce jest poranek, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Daroz- no wlasnie troche mam slabosc do mocnych, bajkowych kolorów. Mi akurat nocna ciut bardziej sie podoba niz dzienna,ale wiadomo, kazdy ma inne typy i oczekiwania...

emmilius- wjechały nooo;]

tr3buh- niewiem, nie mam zwyczaju siedziec z zegarkiem w reku, zazwyczaj wstaje i z rana jak nie ma co robić coś machne, koncze zazwyczaj wieczorkiem jak zwleke się z podworka, akurat mam teraz luźniejszy okres na studiach to udaje mi sie wiecej czasu na smarowanie naskrobać. Ale tak oscyluje ze srednio od 3-5h,

pzdr.!

świetne! bardzo podobaja mi się odblaski ognia i nastrój ostatniej pracy. Używasz może pędzli z teksturą? czy dokładasz fragmenty zdjęć jako tekstury?

dzieki wszystkim za komentarze!

leci ostatnia wrzuta z tej serii:

upupwschodmale.jpg

i taka to wyglada w calosci:

kanionmale.jpg

dobre cwiczonko, dosc sporo wnioskow podczas mazania mozna wyciagnac.

pzdr!

Heh rewelacja, cwiczenie doskonałe, kilka takich w portfolio i faktycznie dreamworks przysle po ciebie smiglowiec.

Świetne, zabrakło mi tylko szaroburego światła rozproszonego w dzień. Teraz masz ostre kontrasty wszędzie, a te bliższe nam geograficznie oświetlenie znów zostaje zapomniane. Co z tego, że jest nudne, nieciekawe i przygnębiające... jest nasze, a nasze należy promować!

Super kolorystyka, bardzo nasycona a nie śmierdzi kiczem, kompozycyjnie też miazga