Skocz do zawartości

Reputacja vs. Regulamin...


damusTo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pomieszczenia nazywane "WC"
Wytwórnia Czekolady ? :P

 

jestem za tym aby w regulaminie wymienić wszystkie wulgaryazmy :) których nie można używć ale zostawcie kilka np. patafian :) i dajcie od razu pod emotikonkami żeby nie trzeba było samemu sie produkować i ewentualnie regulamin łamać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wiec przyznam się że kiedys dostałem - za wulgaryzm i byłem zaskoczony bo nie wiedziałem ze to słowo się kwalifikuje jako takowy. Ale ok może faktycznie powrzucać wulgaryzmy do regulaminu to przegiecie, choc domagałem sie tego wówczas ;P. Mozna jednak odesłać do jakiegos słownika :p idea ukrycia kilku wulgaryzmów pod maską emot może ma jakis ukryty smaczek hehe widze że temat autocenzury jest naprawde goracy ;)

EDIT:

Nie bardzo rozumie powodu zbanowania 3Jane, em serio nie wiem o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozmawiamy tu o poważnych sprawach - bo albo chcecie wolność słowa alb oporządek na forum, nikt się nie wygłupia a jane wyskakuje mi że jestem trol - bo chyba do siebie tego nei napisała. Dla mnie to rodzaj obelgi.

 

Damus - kończyłes temat żeby nie zostać zbanowanym jak to napisałes a teraz znowu zaczynasz dyskusje - Adek będzie to sie może wypowie tak to możecie sobie prosić o pieniądze z nieba......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus, co racja to racja, kończymy chłopaki i dziewczeta.

Ja osiągnołem zamierzony cel i cieszę się ze to się udało, co do jadła dla troni nie odebrałem tego jako obelge raczej cos w stylu skończyła mi się paczka chrupków/chipsów kończe bo musze lecieć do sklepu no ale to kwestia indywidualnej interpretacji a ostatnie słowo rzecz jasna nalezy do moda, nic nie krytykuję tylko mnie to zastanowiło, teraz zozumie i kończymy wracam do pracy nie pisze więcej nie zmuszać mnie ;) do tego proszę

i dzięki za jak najbardziej oczekiwaną reakcję ze strony modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tylko ja i Remedy odniosłem wrażenie że 3Jane skierowała tekst z trolem do nas ? userów ?

 

Jako przedstawiciel grupy trzymającej władzę (nie ma tu złośliwości) i niejako osoba publiczna, powinieneś sie liczyś z możliwością krytyki, nawet jeśli przekazanej w sposób tak nieudolny. Jako osoba decydująca o cudzym być albo nie być, powinieneś umieć wyważyć wielkość podjętego działania do rozmiaru problemu. Ban czy inny sposób zamykania komuś ust to nie jest najlepsza metoda. To co się zaczyna tu dziać - mianowicie nieustanna groźba dostania bana za rożnice poglądów, czy domniemany spam, czy wręcz niedopowiedziana i niesprecyzowana obelga (trol) zabija sens forum dyskusyjnego. Panowie moderatorzy, więcej dystansu - jako osoba kierująca w realu grupą ludzi wiem że zbyt daleko posunięty zamordyzm nie prowadzi do niczego dobrego.

Szanuję Was (moderatorów) za funkcję jaką pełnicie, ale zastanówcie się dwukrotnie zanim dacie komuś bana, co innego jest danie bana doświadczonemu userowi któremu mogły puścic nerwy, albo coś zrobił nie tak - co innego jak na forum wchodzi szczeniak, który klnie, obraża, albo zamieszcza cudze prace - sytuacje różne a kara taka sama.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie, zdziwil mnie ten warn http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?p=428088#post428088 dostalem go za wulg., nie dosc ze ja ich nie uzywalem to w filmiku chyba bylo 1 slowo na poczatku (musialem 3x przesluchac zeby go uslyszec). porownujac to np to tego filmiku (tylko przyklad, bo filmikow z wulg. pelno sie pojawilo w rzeczach int..) http://www.max3d.pl/forum/showpost.php?p=454244&postcount=1063 - eeeh poprostu szkoda gadac, tam leci co 2 slowo albo wulg, albo jakas tam obraza religi itp. Wydaje mi sie ze mody daja bany/warny po tym czy kogos bardziej "lubia" czy nie... :| to jest moje zdanie, mozna sie nie zgodzic, a co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy mody jestescie zacofani :) Boze jak ktos nazwie kogos w zarcie trolem to od razu banem straszycie? TROL brzmi dumnie, troliku banujący :D

 

PS: 3Jane wyjątkowo dobrze podsumował w kazdym razie całą dyskusje, a w nagrode dostał jeszcze bana :\

 

Dobrze podsumowała? Rzeczywiście rewelacyjnie "kulturalne" podsumowanie - do czego tak gorąco namawiała.

 

Za duzo władzy mają :D

 

W dodatku chłopaczyna miał racje a za mądre słowa dostał banem....

Rację? Przykład zupełnie nie związany z moim. Co ma kupa do komunikacji międzyludzkiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty reputacji może każdy wystawić wedle uznania. Userzy nie widzą kto wystawił, żeby nie było mszczenia. Jednak jeśli ktoś z Was dostał pozytywa czy negatywa bez przyczyny lub z głupią przyczyną to możecie zawsze to zgłosić np. do mnie a ja to z chęcią sprawdzę, pogadam z userem i sprawę się wyjaśni.

 

Nie trzeba wszystkiego zamykać w ramy regulaminu bo często jest to awykonalne.

 

Co do przekleństw: osobiście jestem zwolennikiem totalnego nieprzeklinania na forum. Nie jestem purystą, a w życiu przeklinam ale trzeba wiedzieć kiedy i w jakich sytuacjach użyć przekleństw. Przeklinanie jest w baaardzo wielu przypadkach mocno niesmaczne i nieuzasadnione. Jeśli byłoby przyzwolenie lub przymykanie oczu na to to wytworzyłby się maraton przekleństw.

 

Przeklinanie nie jest czymś niezbędnym do życia.

 

 

Co do spamu i offtopiców, jeśli offtop jest zupełnie z kosmosu i jest beznadziejnie głupi to rozumiem - usunięcie postu, upomnienie, jak nie skutkuje to ban.

 

Ale jeśli jest rozmowa o renderach i wywiązuje się rozmowa o wyższości Vraya nad mentalem (lub odwrotnie) to według mnie jest ok. Można się czegoś nauczyć a rozmowa sama wróci na "właściwy" tor.

 

 

Moje 12 groszy ;)

 

 

EDIT:

Leleń -> wulgaryzmy we WSZELKIEJ formie są niemile widziane. A post Konia został usunięty. Weź pod uwagę, że nie wszystko jesteśmy w stanie sprawdzić, mogą być przeoczenia. Jeśli czujesz się niesprawiedliwie potraktowany to czemu tego posta nie zgłosiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spamu i offtopiców, jeśli offtop jest zupełnie z kosmosu i jest beznadziejnie głupi to rozumiem - usunięcie postu, upomnienie, jak nie skutkuje to ban.

 

zgadzam się z całym Twoim wywodem, a szczególnie z tym co powiększyłem - ban na końcu -jak normalna perswazja nie skutkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------

 

 

Dobra a więc jako że jestem mężczyzną - do tego zacofany jak to napisał MAX, władza jest dla ludu a mnie poniosło - uroczyście przy 12561 userach (347 online) Przepraszam użytkowniczke naszego forum 3Jane - przyznaje że za szybko postąpiłem, zachowałem się jak sztywniak i czuje potrzebe przeprosin więc Przepraszam.

 

Tylm moge od siebie napisać - nie będe pisał dlaczego i czemu bo nie będe się tłumaczył i zganiałwiny na system - poprostu tym razem zawiniłem w 100% - na swoje usprawiedliwienie moge napisać tylko tyle że jestem tylko cżłowiekiem :)

 

Więc raz jeszcze 3Jane Przepraszam - mam nadzieję że pomimo całego tego zamieszania z mojej strony zostaniesz tutaj z nami.

 

Pozdrawiam.

 

--------------------------------------------------------------

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki, to mały krok człowieka, ale wielki krok dla społeczności,

szanujmy się to jedno

nie skaczmy na siebie to drugie

nie klnijmy bo nie wypada (młodzież patrzy)

spotykajmy się na zlotach bo kontakt w cztery oczy zmienia radykalnie postrzeganie ludzi

pozdrawiam wszystkich

 

 

aaaaaaaa

i dbajmy o nasz język, stop błędom ortograficznym to piąte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

po pierwsze dziekuje Hindusowi za szybkie i sprawiedliwe rozwiazanie calego, dosc skomplikowanego problemu.

 

Po drugie chcialabym krotko wyjasnic dwie rzeczy.

 

1) PANOWIE, JESTEM KOBIETA! (Wiem ze na internecie to nieoczywiste, dlatego wyjasniam :) Macie do czynienia z tym rzadkim (jak na razie, ale mam nadzieje ze nie na dlugo) zjawiskiem jakim jest kobieta-informatyk, interesujaca sie grafika komputerowa w ramach hobby.

 

Pamietam, ze jakis czas temu ktos sie smucil, ze na forum jest malo kobiet; moze jednak jest ich nieco wiecej, tylko trzeba je zauwazyc ;-)

 

2) "Koncze, bo torebka z karma dla trolli mi sie skonczyla" bylo napisane z przekasem.

 

Troll jest dla mnie okresleniem jednoznacznie negatywnym, acz nie wulgarnym. Oznacza (bardzo w skrocie) osobe, ktorej chodzi jej o to, zeby sie poklocic, a nie o to, zeby dojsc do jakiegos konstruktywnego wniosku. Powszechnie spotkalam sie z tym, ze osobom ciagnacym dyskusje z kims, kto wyraznie nie dazy do wzajemnego zrozumienia, mowi sie krotko "nie karm trolla", tj. nie podsycaj bezsensownej dyskusji. Stad "torebka z karma dla trolli", czyli "zestaw argumentow przeciwnych tezie osoby, ktora uwaza sie za trolla".

 

Wydawalo mi sie, ze w zwiazku z powyzszym bedzie oczywiste, ze piszac o trollach mialam na mysli styl dyskusji uzytkownika Remedy. Jesli ktos poczul, ze nieslusznie dostal taka plakietke, przepraszam. W przyszlosci bede sie wyrazac mniej skrotowo i postaram sie nie uzywac slow z "gwary internetowej".

 

Swoja droga po dlugim przebywaniu na roznego rodzaju forach zaczelam miec "system szybkiego rozpoznawania wczesnych objawow trolla" i jestem swiadoma, ze czasem rzucam tym okresleniem zbyt pochopnie. Niemniej jednak w wypadku wypowiedzi Remedy w tej konkretnej dyskusji "system" zareagowal mi glosnym wyciem i blyskaniem lampki, stad krotki komentarz pod koniec posta.

 

pp,

_3Jane

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cieszę się że się sprawy uładziły witamy ponownie. Nikt za tem do końca nie rozszyfrował co miałaś na myśli ;) Niemniej może zamknijmy juz ten wątek w oczekiwaniu na odpowiedz Adka w sprawie propozycji którą przedłozyłem bowiem mam wrażenie że niektórzy z powodu tego zamieszania nawet jej nie zarejestrowali. Więc jako że przekonałem się dziś do kolejnego z naszych modów, Hindus licze że temat przedłożenia sprawy Adkowi jest aktualny

Pozdrawiam wszystkich.

3Jane moze zwerbujesz jakies koleżanki bo jestem pewien ze automatycznie koledzy nabiora nieco ogłady ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykanie reputacji w ramy regulaminu byłoby prostym zaprzeczeniem jej funkcji :)

 

Przecierz w sama jej idea jest taka żeby userzy sami mogli punktować ludzi którzy są pomocni na tym forum... Jak by dodać do tego regulamin to reputacja nie różniła by się w żaden sposób od punktów max3d i równie dobrze mogli by ją przyznawać moderatorzy...

 

Moim zdaniem reputacja sprawdza się nadspodziewanie dobrze i nie ma sensu jej w ten sposób psuć.

 

A no i nie róbcie tragedi z jakiegoś negatywa, to tylko forum, ludzie... A reputacja to rodzaj podziękowania a nie jakiś wyznacznik tego jak się jest dobrym grafikiem, lol ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) PANOWIE, JESTEM KOBIETA!

 

 

a ja kiedyś poruszyłem kwestie wyświetlaniu literki płci np. zaraz za nickiem, teraz wiecie czemu :P

a ja wiedziałm że jeteś kobietą :P po pierwsze z xywki po drygie z formy czasowników w 1 osobie :P hehe uważałem na polskim to moge takie tajemnice odkrywać :D

 

Nikt za tem do końca nie rozszyfrował co miałaś na myśli ;)

 

a ja zrozumiałem :P

 

3Jane moze zwerbujesz jakies koleżanki bo jestem pewien ze automatycznie koledzy nabiora nieco ogłady ;)

 

mógłbym sie nawet pod tym podpisać :D

 

moim zdaniem reputacja jest dobra taka jaka jest tylko urzytkownicy czasami niewłaściwie jej używają żeby sie Zemścić :P :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru:

Punkty reputacji może każdy wystawić wedle uznania. Userzy nie widzą kto wystawił, żeby nie było mszczenia. Jednak jeśli ktoś z Was dostał pozytywa czy negatywa bez przyczyny lub z głupią przyczyną to możecie zawsze to zgłosić np. do mnie a ja to z chęcią sprawdzę, pogadam z userem i sprawę się wyjaśni.
w takim razie ja nie widzę żadnego problemu. Każdy ma swój system wartościowania, co i za co. Po co unifikowac, co to ma być, komunistyczna Korea gdzie wszscy muszą byc jednakowi. Mija się z celem. Punkty reputacji to subiektywna twoja ocena, czy je przyznasz czy nie zależy od Ciebię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_kuba_ -> są różne sytuacje. Akurat teraz Ci żadnego konkretnego przykładu nie podam bo nic mi do głowy nie przychodzi ale tak jest.

Wiem, że czasem te komentarze są wzięte z kosmosu więc dlatego otwarcie powiedziałem, że jeśli ktośby chciał interwencji moda to może się śmiało zgłaszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ze dzis sa zaduszki i mam troche czasu to przeczytalem cale 83 posty.. z Remedym zawsze mam inne zdanie :) nawet piersi nam sie inne podobaja :D ale co do wulgaryzmu to ma troche racji.. ale tylko troche tez jestem klulturalnym mlodym czlowiekiem i nie mialbym ochhoty czytac jak mi jakis mlody (12-14) user pisze pod praca ze jest ****** bo jest i tyle albo ze jestem ********* bo nie umiem boxa w maxie.. to sa extrema do ktorych zapewne nigdy by nie doszlo i te rozmowy sa czysto teoretyczne ale lepiej zeby byl w regulaminie zapis o wulgaryzmach niz "robta co chceta" bo jeszcze co niektorzy mogli by sie zaczac jakac..a to czy ktos czasem uzyje slowa ******** czy innego **** to jego problem tylko niekoniecznie czeba mu za to "-" dawac czy bany.. byc moze ciezko jest zauwazyc granice co widac bylo po zachowaniu Hindusa ale tak jak napisal jestesmy tylko ludzmi nie robmy z siebie ani prawiczkow ani dziwek bo to nie ma sensu..jak sie ktos z czyms nie zgadza to raportuje modkowi i tyle po problemie ...nie da sie wszystkiego jasnymi regolami rozgraniczyc..

zas co do punktow reputacji.. hm nie mowcie ze nie milo jest zobaczyc jak skacze na "+" jest to nie boj my sie powiedziec ******** mile, bo to oznacza ze ktos sie "owdzieczyl" za nasza pomoc albo po prostu komus pomoglismy co np mi rowniez przynosi satysfakcjie...

co do roznych sytuacji kiedys w wakacjie wrocilem w stanie wskazujacym a ze nie bylo nikogo na forum to do calej grupy kontaktow max3d wyslalem ":*" konferencjia z 40 uzytkownikami niektorych to rozbawilo niektorych nie, za to dostalem minusa i ok :) sytuacjia smieszna ale nie ma co sie przejmowac a na zakonczenie napisze "nie jacy jestesmy wewnatrz ale to co robimy okresla nas" (batman poczatek :D ) czemu najwiecej pkt ma senior Klicek, Lis, hindus..no bo pomagaja i sa aktywni tego zycze tez sobie i innym userom

palcie swieczki w pokoju ( ponoc plomienie pochlaniaja dym nikotynowy)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maverick sheep -> słowo na Z i słowo na D których tu użyłeś też się do wulgaryzmów zaliczają ;)

osobiście nie spotkałem się z przypadkiem dostania - albo dania - za przeklinanie. Modki dają czerwone kartki za przeklinanie a to coś zdeczko innego niż ujmowanie z reputacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności