Skocz do zawartości

Scena 3D: Jabłuszka


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Po co Ci już max 9 ? ;)

Jabłka hmm... ładne, ale lisc jest z innej bajki.

Wygląda mi na miętę. Za duży sss. Zwykle liście od jabłek są troszkę ciemniejsze, i tak łatwo światełko to nie przebija. Wiem, bo żyłem na wsi. ;)

Musisz poobserwowac naturę, kto wie, może znów jabłka zakwitły w grudniu ;) lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super :)

Minimalnie przeszkadza mi ten listek i shader stolika, wyględa trochę jak skórka pomarańczy. Ale poza tym naprawdę ekstra ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie ISO? jak czas i przysłona? ;)

 

koszyk gites, ściereczka tak samo. kolorystyka ciepła i miła dla oka.

jabłuszka - główny temat obrazu już nie za bardzo. sprawiają wrażenie podeschniętych i zepsutych.

 

ogólnie zdefiniowałbym też jedno światło zamiast globalnego.

teraz scena sprawia wrażenie równomiernie oświetlonej przez co spłaszczasz odrobinę obrazek. kierunkowe oświetlenie + doświetlanie co ciemniejszych elementów - tego mi brakuje. mógłbyś nawet walnąć na to mocnego directa i zmniejszyć mult. doświetlających obiekty spotów. albo po prostu nie doświetlać lewej strony.

 

ogólnie sprawia miłe wrażenie i nawet kadr mi się podoba :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

JohnZi - tak jak nielot napisał, ZB robiłem dispy i bumpy do jabłek. No i nakładałem tekstury w PM.

 

test4_zb.jpg

 

Jonasz - Max 9 mi potrzebyn ze względu na mentala 3.5

Tweety - z założenia światło miało być rozproszone, jak w taki jasny, zachmurzony poranek, chociaż nie jest to załatwione jednym skylightem ;]

 

Co do jabłek to właśnie miały takie być, podniszczone, podgniłe, jak z sadu, zbierane spod drzewa (no bo były, przynajmniej materiał na tekstury ;) )

Przyznaję się że pierwsze jabłko i listek nie wyszły, ale już nie będę poprawiał, trzeba się zabierać za coś konkretniejszego :)

 

Pozdrawiam, dzięki za krytykę, czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter - czytasz mi w myślach :) Wywalić nie mogę bo stanowi ono dość ważny element kompozycji ale usunąłem listek i przesunąłem jabłko nieco wgłąb żeby miało jakąś podstawę i nie wyglądało jak doklejone.

 

Update w pierwszym poście, zostawiam też link do poprzedniej wersji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności