Skocz do zawartości

Sculpt. Digital sculpting. Jaki sprzęt?


brumugun

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprzęt polecacie do digital sculpting'u ?

 

W jednym threadzie Klicek napisał że szybkość, płynność, poruszania się po scenie, obracanie obiektu, w programach jak z-brush, zależy od procesora, a max ilość poly zależy od RAM'u , jak to z tym jest mam AMD 64 3000+ , 1 GB RAM'u , Radeona 9550 256 MB , i mi chrępoli w z-brushu przy 1,3 miliona poly , jak chcę dodać detali do moich ogólnych brył to mi nie wystarcza, co trzeba zmienić, z 1 Giga ramu dokupić , ile max wyciągacie na 2 GB ramu tak żeby dało się pracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Sprzęt jest ok dużo zależy od techniki pracy na obiekcie o tak wysokim podziale:

 

-maskowanie ,praca na wyciętym fragmencie obiektu

-nanoszenie deformacji poprzez Projection master

-stosowanie do nanoszenia detalu masek alpha lub tekstur

 

Na sprzęcie Athalon 3000+,1GB RAM,karta Radeon 9200 spokojnie obrabiam modele do 2,5 miliona poly.

 

Większość początkujących użytkowników ZB stara się wymodelować wszystko w normalnym trybie pracy bo nie znają pozostałych metod.

Poznaj dobrze program i jego możliwości a gwarantuję że spokojnie będziesz pracował na obiektach o kilku milionach poly.

 

Nawet jak zmienisz sprzęt na szybszy i tak w jakimś momencie zacznie mulić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 2gb okolo 4 mln poly ale nie da sie pracowac z caloscia na ekranie zawsze sie chowa jakas czesc.

No i procek z 2woma rdzeniami to podstawa

Ale nawet ukrycie części modelu w zbrushu, nie powoduje zwolnienia pamięci, jedynie szybciej "viewport" działa. Osobiście na 1GB Ramu staram się domyślnych 2 mln nie przekraczać (to naprawde w większości modeli wystarcza, a reszte detali zawsze można bumpem dorobić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności