Jump to content
3Jane

Poważne problemy z Vistą, wpływają na użytkowników innych systemów...

Recommended Posts

A ja mimo że nie lubi windowsa nie narzekam już mam 20% sciągniętej Visty i po egzaminkach będe testować :P a wy jak chcecie, (przepraszam ale mnie już to wkurza) :D to nikt wam Wisty by makroszit nie kaze instalować mozecie na swoim super inuxie siedzieć i blenderem skubać :D.

Ale kontrowersyjna wypowiedź ;P

Już czuje jak zażarci fanatycy linuxa odpisują na ten post :D nomen omne siedząc na windowsie ;)

Shalivan: wlasnie wszystko sie rozbija o to że proboją kazać, jak do teraz nic nie wiadomo chocby o dx10 pod xp, MS proboje zrobic tak zeby sprzet byl robiony pod ich nowy wynalazek itp. Gdyby nie to że goście sie uparli na monopolizowanie rynku to miał bym ich głeboko w .... i nic by mnie nie obchodzilo czy wypuszczają viste, śviste czy masochiste :)

Na maka mnie musi byc stac :D nie robilem upgradu kompa od chyba 4 lat. Ale plan juz mam, sproboje sie poduczyc xsi albo blendera i uciekne od ms'a. Co w zasadzie nie moge powiedzieć latwo nie przychodzi, bo pomijając powody ideologiczno monopolizacyjne xp działa calkiem niezle jak sie go zabezpieczy z 5 stron i wyczysci z niepotrzebnego stuffu.

Mirach, uważam tak samo. Poprostu jest na tym świecie grono fanatycznych wyznawców linuxa pod ktorym nic nie działa a oni sami i tak siedzą na windach i narzekają.

mirach - nie probują kazać, nie muszą. Żaden myślący rozsądnie producent nie oleje visty bo byłby to samobujsto.

I czy sie to komus podoba czy nie Vista bedzie w prawie kazdym domu i firmie najdalej za rok.

siema vv37faŁŁ)r\\ktor TO JA! Rafał!

he he

eejejejehehehehheehehhhehehhehehheheheheheheehe eheheheheheheheheheehe

HAHAHAHAHAHAHAHA]

wiec nasdzdzedł poranek, wzdloz zbocza gory skaajr zaczely staczac sie pradawne BOXY ZŁA taranując wsyztkoe wioski po drodze. nie bylo litosic dla kobiet i dzieciatek ktore pekały z rozrywajacego nacisku BOXU ZŁA . BOXY ZŁA spadały jak opsiarkwiałe na wszystko co im się nawineło pod te ich 6 ZABÓJCZYCH SCIANEK i 8 OKRÓTNYCH KĄTÓWi. Gniotły krowy, dzieci, budynki i drzea, zgniatały białych i czarnych, bez względu na kolor skóry, religię i orjętaję. Co najstraszniejsze i w tym całym nieopisanym horroże - jeden z nich spadł na mój samochód, nie był drogi ten peżocik i nie miał silnika od wycieraczek ale byl mój, bezcenny. Pierwszy samochód jest jak pierwsza kobieta. No i ta pierwsza kobietasamochód odeszła do krainy potempionych prostopadłościanów gdzie formy bardziej skomplikowane, czy to organiczne czy metaliczne z kolkami są zsyłane do najglebszej czelusci tego hadesu - do wielkiego czarnego kwadrata na czarnym tle. Juz mialem wskakiwac do za nia/nim samochodem moim szarym z dlugimi blond wlosami gdy ujrzalem twoj auto komis! olsniło mnie! chce kupic auto! tak! to jjest wlasnie to czego chce! i wtedy poszedlem do twojego auto komisu.

TAK! KUPUJĘ TO AUTO!! BIORĘ VISTĘ CAR BEZ ZASTANAWIANA NSIE!

dziekuje za udany interes. zycze milego wieczoru i konczymy ta rozmowe.

nie ma to jak głęboka historia z przesłaniem ... dla mnie najwidoczniej z nazbyt głębokim, bo nie sięgam ...

;)

"zaden myslacy rozsadnie producent"-w Chinach bezsmyslni? maja u siebie na miejscu sam rynek rzadowy wiekszy niz caly rynek takiej EU lub takich USA :)

i na tym rynku windowsow niet...

sa cale rynki, ktore nie uzywaja windowsow :)

wiec jak sie z tym certyfikowaniem i zabezpieczen sprzetu pod viste uwezma, tak ze bedzie niekompatybilny pod inne kompy to rynek sobie bez visty poradzi :)

jest taki rynek co juz sobie radzi...

cos mam wrazenie ze to cale zamieszanie to "rewolucja" jak przy kazdym windowsie-skok na kase... przez pare miesiecy bedzie zamieszanie, panika "co ze starym sprzetem" a pozniej zabezpieczenia sie sypna (pamietacie koneicznosc rejestraci XP w ciagu meisiaca od instalacji? buhahaha)... a karawana idzie dalej... certyfikaty zostana pro forma... pozniej beda i tak w kazdym sprzecie, tyle ze juz nic nei beda certyfikwoac, bo sterowniki do windy bedzie mogla robic kazda garazowa firma... a jak prawnicy w usa beda zbyt uparci to beda to garazowe firmy u czerwonych :)

ja mam wrazenie ze branza poczula pismo juz pare lat temu, dlatego od co najmniej roku firmy na wariata rezygnowaly z maxa (i nie to ze przechodzily na xsi jak normalnie mogloby to byc, tylko calkowicie wykluczyly go z workflow) i teraz zaczynam lapac dlaczego to robili...

Kome-do czego pijesz?

przepraszam. zmuszono mnie do tego. nic osobistego. jakies porachunki ludzi o ktorych slyszy sie tylko w wiadomosciach i w klatkach kamienic na pradze.

nie bardzo zczailem ten fragment:

"siema vv37faŁŁ)r\\ktor TO JA! Rafał!

he he

eejejejehehehehheehehhhehehhehehheheheheheheehe eheheheheheheheheheehe

HAHAHAHAHAHAHAHA]"

i dalej nie wiem jaki to ma kontekst... bo ze temat durny i pusty to wiem :)

ja viste testowałem na moim starym zajeżdżonym kompie z procem Athalon XP2000+, na kompie brata z sempronem 3000+ kiedy czekałem aż akonstuuje nowy;) potem na nowym x2 3800+ 1GB jako wirtualne maszyny pod MS Virtual PC/VMWare/Innotek Virual box i działało to średnio

ale wczoraj nie wytrzymałem i zainslowałem normalnie jako drugi system i byłem pozytywnie zaskoczony bo działało sporo szybciej i przyjemniej a co najważniejsze to że przez kilka godzin Luxology modo mi sie nie wywaliło ani razu! jupiii!!! a pod XP-kiem kilka razy dziennie wywalało a momentami miało takie jazdy że z 10 razy w 8 minut potrafiło wywalić a potem z 6 godzin działać bez zarzutu

co do renderinu to zrobiłem test na prostym modelu i w Viscie 38s a XP 36 da rade przeżyć;)

A co do tych testów wydajności to nie ma jeszcze dobrych sterowników a po drugie to czy przypadkiem wyszedł DirectX10 bo jakoś nie zauważyłem? a jak nie wyszedł to po co mówić że niby miał być taki szybki, że karty DX10 miały być takie wydajne itd. może i będa jak DX10 będzie :)

a plusem tego że vista potrzebuje mocnego sprzętu jest to że cały ten biznes sie szybciej rozwija ceny sprzętu spadają a wydajność/pojemność/szybkość rośnie to samo tyczy sie gier jakby nie było ich tyle na windowsa(bo na innych systemach to jakieś substytuty;)) i ludzie nie kupowaliby kompów do gier/filmów tylko grali na konsolach to sprzęt nie byłby taki wydajny jak jest a na pewno nie byłby taki tani i dostępny dla każdego

więc dajcie spokój z bluzganiem na Viste bo na stadionie 10-lecia podobno jest hitem hitów ever ;)

huh niezła litania :D

Hello,

podsyłam link do polskiego (stale uaktualnianego zresztą) tłumaczenia artykułu, który zapoczątkował dyskusję. Sprawa jest wciąż żywa. Microsoft już się do niej odniósł, a autor artykułu skomentował ich odpowiedź.

http://byte.livenet.pl/?page_id=819&page=1

A tu njus z Bytowiska (znaczy się, bloga tłumacza), który zawiera linki do odpowiedzi MS i innych związanych z tematem rzeczy:

http://byte.livenet.pl/?p=827

pp,

_3Jane

od visty bedzie sie mozna odczepic mniej wiecej po takim czasie jak odczepiono sie od XP-trzeci serwis pack, czwarty rok testow na uzytkownikach...

nie chodzi o to ze jest zle zrobione, ze wyszedl sprzet do ktorego nie ma sterownikow - bo to sie moze zdazyc, ale jesli sie zdaza to nie wolno brac za to pieniedzy...

bo samochod jest dobry-tylkod rog jeszcze neidostosowano i stad wypadki-wariata ze mnie robia?

dżisas... w życiu nie przejde na ten szajs. po lekturze kilku stron z bytowiska odechciało mi się kompletnie glassowych shaderków na ekranie...

where is my apple?

.

where is my apple?

In same place where is mine.

Pozostaje nadzieja że jak już zostaniemy zmuszeni do Visty będzie połatana a nasze komputery przyjmą ją bez problemów albo Max wyjdzie pod linux'a :].

w koncu ktos wymysli jak zarobic pieniadze robiac DXa pod linuxa... a licencje pal diabli, obowiazuje ledwo w jednym kraju :) a biznes nei znosi prozni...

chcieć to móc.. jakoś zrobili cedege co prawda do innych zastosowań (gry) ale dało sie...

dokladnie wszyscy mowia ze czegos sie nie da zrobic, wtedy przychodzi ktos kto nie wie o tym i to robi ;)))

Nie czytałem wątku całego więc jak było, można usunąć tego posta, ale głównym problemem z wistą nie jest stabilność, czybkość czy obsługa sprzętu. Największym problemem jest wszystko co dzieje się dookoła DRM. Jeżeli system taki jaki proponuje M$ wejdzie w życie i producenci mediów oraz sprzętu wejdą w układ z M$ to będzie to wygladać mniej więcej tak - kupujemy sobie w sklepie film, ale moment nie możemy go obejżeć gdyż nasz sprzęt nie ejst firmy X z którą m$ ma umowę, więc vista nie pozwoli nam go obejżeć albo pozwoli obejżeć w tragicznej jakości po downsamplowaniu, podobnie z muzyką i innymi mediami. I tutaj DRM udeża również w inne systemy, gdzie nie mając licencji od ms żeby z takich mediów zkożystać trzeba łamać zabezpieczenia. Tak dla przykładu jest już z filmami DVD, tyle że drm na dvd jest na tyle proste, że starczy do tego jedna biblioteka libdvdcss2 i możemy w ten sposób jak narazie legalnie łamać zabezpieczenia, narazie, gdyż nasz rząd chce wprowadzić ustawę, dzięki której nie będzie to legalne ale nad tym się nie będę rozwodził tylko dam link do listu otwartego przeciw DRM http://list.7thguard.net/ . I myślę, że to jest główną przyczyną psioczenia na wistę, przedstawiłem to poglądowo i strasznie powierzchownie ale zachęcam do przejżenia archiwów np na slashdot czy jakichś polskich servisach o tematyce IT. No i fakt, że chcą patentować rozwiązania istniejace w świecie Open Source niemalże od samych początków linuxa, a nie wiem czy nawet nie wcześnie, kiedy to MS jeszcze nie bylo, szkoda słów...