Jump to content
3Jane

Poważne problemy z Vistą, wpływają na użytkowników innych systemów...

Recommended Posts

masater-to akurat nie jest problem z tymi patentami... przynajmniej nie dla nas... prawo EU nei przewiduej patentowania wiedzy i rozwiazan matematycznych a jedynei technologie, nie matematyke ktora za nia stoji :)

natomaist pierwszy film, ktory mi nie pojdzie w pelnej rozdzialce odniose do sklepu i zarzadam zwrotu kosztow tej wycieczki... i sytuacja wyglada tak ze tu gdzie mieszkam nawet nei bedize sprawy w sadzie, tylko urzad ochrony konsumenta uzna roszczenie i wyda egzekucje... sklep jej nei bedize skarzyc tylko pozwie dystrybutora... a konsumenci dzialaja tu dosc zwawo i nie z takimi zartami juz sobie radzili :) i bedzie tylko trzeba czekac na peirwszy pozew o wyludzenie :)

bo glupia sprawa, ale licencja DMR nie zmiesci sie na opakowaniu :p

a jeszcze glupsza ze jeden z jej elementow stwierdza ze wszelkei jej ustalenia sa wazne tylko po angielsku i wszelkei spory w tlumaczeniu beda rozstrzygane na korzysc wersji angielskiej... to abrdzo fajnie, poneiwaz w EU tak nei wolno... marnosoft znow sie pcha do KE zeby kary placic :)

Nie chodzi o patenty, ale o system ograniczania praw konsumentów, który w naszym pięknym kraju chcą uznać za legalny a wszelkie praktyki łamania drm sotsowane przez nas jako userów wolnych systemów zdelegalizować, rzekomo dostosowując nasze prawo do wymogów unii. Rzecz w tym, że unia wcale tego nie narzuca, nasi politycy upierają się, że jednak tak, no i jeżeli to przeforsują, to bedziesz sobie mógł nosić do sklepów, a oni to będą mieli w nosie. Niektóre kraje w unii już się wypieły na drm, inne wprowadziły restrykcje. I prawdę powiedziawszy mnie to frytki te wszystkie Dx10, niezgodny sprzęt, dopuki właśnie polityka drm mikrosoftu nie upadnie, bo wówczas skoczą ceny sprzętu który będzie musial być zaakceptowany przez MS, a więc mniejsze firmy proponujące tańszy sprzęt typu palit czy inne nieznane mogą paść, albo strasznie podnieść ceny. Nie mówię już o sprzęcie muzycznym, który w zasadzie zostanie ograniczony do roli przetwornika C/A gdyż cały dzwięk w viście bazuje tylko na Direct Sound, a co za tym idzie niemożliwe jest używanie w windowsie choćby sprzętowego dopalania openAL choćby creative psioczyło na MS. Więc albo powstanie rynek sprzętu dedykowanego pod alternatywne systemy operacyjne, albo skończy się tak, że nowe karty graficzne nie będą obsługiwały Opengl bo wista nie pozwala na używanie sterowników implementujacych opengl. A jeżeli taka vista nie pozwoli, to nie opłaca się implementować takich funkcjonalności do sprzętu, wiec pogarsza się jego jakość, a dopalanie OpenGL czy OpenAL będę miał tylko w najdroższym sprzęcie profesjonalnym na który mnie nie stać. Także jeżeli skończy się to tak jak się teraz zapowiada, to może być nieciekawie dla mnie jako usera systemów typu linux czy solaris, mam nadzieję, ze ludzie zoriętują się co jest grane

Bog jest wielki-mieszkam w normalnym kraju gdzie ten caly kretynizm z DRM juz zostal zamieciony pod dywan... jesli postanowie oddac cos do sklepu to przyjma bo taki jest moj konsumencki przywilej...

ale spodziewam sie ze DRM padnie-chocby dlatego ze ldzuei maja wybor-a Chinczycy i Hindusi ten wybor zapewniaja, jesli zazycze sobie skonsumowac karte ktora bedzie pdo dedykowany sprzet to mam problem, jesli tych uzytkownikow jest od 0,5 do 2 mlrd to juz marnosoft ma problem i te ciecie od DRM... bo gwozdz programu jest w tym, ze DRM wymyslili kolesie, ktorzy nie umieja juz nic produktywnego zrobic, wiec chca do konca zycia brac oplaty za cos co juz raz sprzedali :)

czyli chca drukowac pienaidze (zaden rzad nie pozwala na to, bo od robienia inflacji i drukwoania pustych pieneidzy sa wlasnie rzady i ten monopol obronia)

no coz, jestem konsumentem, i zadem marnosoft mi nei podskoczy, bo ta jo go utrzymuje :)

Masater, dysponujesz jakimś linkiem do tego o czym piszesz o wsparciu dla DRM krajowych polityków?

O ile istnieje taka możliwość (o ile nie jest aż tak doskonale związane z vistą ) to DRM zostanie złamane i to raczej bardzo szybko. Zależeć na tym będzie i użytkownikom sprzętu i producentom. Teraz staje się jasne dlaczego tak im ślamazarnie idzie stworzenie sprzętu hdready for vista:)

Z drugiej strony - jak to ładnie napisano - dział prawny MS ma zapewnioną robotę jeszcze na długie lata.

Ardeni, i bardzo dobrze, że wybrali linuxa:) Taniej im wyjdzie niż kupno visty i nowych komputerów dla niej. Ja zawsze będę mówił, że system to ma być tylko platforma, na której się uruchamia programy.

A skoro taka firma przesiada się powoli na linuxa to tym lepiej bo może producenci softu chętniej spojrzą na tworzenie programów dla linuxa.

Hello,

a tymczasem Peugeot Citroen moze sie na tym wybraniu przejechac. Nie dlatego, ze to Linux, ale dlatego ze od Novella, ktory wlasnie niedawno zaczal paktowac z M$ i...

"Fundacja FSF (Free Software Foundation) zaczęła kwestionować prawa Novella do sprzedaży nowych wersji Linuksa po tym, jak społeczność open-source’owa skrytykowała współpracę firmy z Microsoftem."

http://wiadomosci.onet.pl/1481590,18,1,1,,item.html

W temacie DRMow - szef Apple deklaruje sie przeciw, ciekawe czy rzeczywiscie tak mysli (w takim razie czy zlikwiduje zabezpieczenie mowiace, ze muzyke zakupiona w iTunes mozna odtwarzac tylko na iPodzie?), czy tez chce byc po prostu konkurencja "ideologiczna" dla M$:

http://wiadomosci.onet.pl/1481589,18,1,1,,item.html

pp,

_3Jane

no ja sobie sam potestowałem viste i oto wyniki:

(po 2 dniach chodzenia non stop z defaultowymi progzami konnekt firefox skype winamp)

xp jadł ramu : 260 mb

vista 500 // to boli troche :/

xp zuywał 4-8% procesora

vista 2-5%

minusy:

max nie działa pod dx10 :/ więc jak chcecie sobie pomodelować w maxie to nie załbałdzo.

wyciągnięte wnioski:

rozmowa ze znajomym z autodesk:

Hi Shalivan,

Good to hear from you! I’ve heard that there are installation problems with Vista due to some last minute change they made to the Vista code after Max 9 had gone gold. A fix will be made available soon to ensure Max 9 runs correctly on this operating system, so keep tuned to the autodesk site for an update.

moje wrazenia: przyjemnie sie pracuje, stwarz mniej problemów, wygodniejsza. nie wiem po co robili te super kijowe areo-efkty (nie obchodzi mnie że w linuksie to było już dawno) ach no i dobrze że zaczeli zżynać z Mac OS, wyszło to na dobre :P.

A i znalazłem trafne stwierdzenie na bashu:

#723573 +(201)- [X]

Gymdawg: I'm only using windows to get with her hot sister DirectX.

co zrobie osobiscie?: trzeba poczekać na update i wtedy zostać przeklinanym przez innych uzytkownikiem visty

Pozdro for all ;)

aaa co to jest Windows? xD

hehehe jak wam się DRM podoba to instalujcie to. Ja tam ze swojego Gentoo Linux nie zrezygnuje nigdy :> btw. XSI i Mayka śmigają pięknie na pingwinie, na co czekacie? :)

jak producent programu nas nie szanuje to zmieńmy producenta :>

Hello,

a tymczasem Peugeot Citroen moze sie na tym wybraniu przejechac. Nie dlatego, ze to Linux, ale dlatego ze od Novella, ktory wlasnie niedawno zaczal paktowac z M$ i...

"Fundacja FSF (Free Software Foundation) zaczęła kwestionować prawa Novella do sprzedaży nowych wersji Linuksa po tym, jak społeczność open-source’owa skrytykowała współpracę firmy z Microsoftem."

http://wiadomosci.onet.pl/1481590,18,1,1,,item.html

W temacie DRMow - szef Apple deklaruje sie przeciw, ciekawe czy rzeczywiscie tak mysli (w takim razie czy zlikwiduje zabezpieczenie mowiace, ze muzyke zakupiona w iTunes mozna odtwarzac tylko na iPodzie?), czy tez chce byc po prostu konkurencja "ideologiczna" dla M$:

http://wiadomosci.onet.pl/1481589,18,1,1,,item.html

pp,

_3Jane

Jobsowi sie kalkuluje żeby również posiadacze innych playerów byli zainteresowani kupowaniem w iTunes. Z drugiej strony muzyka tam nie sprzedaje się aż tak rewelacyjnie żeby mógł się koncernom przeciwwstawić.

tu tresc listu:

http://www.apple.com/hotnews/thoughtsonmusic/

a tu co nieco o odpowiedzi RIAA:

http://www.idg.pl/news/106338.html

jakby nie patrzec-rynek, czyli my, konsumenci, od dawna ustalilismy ze muzyka i filmy sa w cenei polaczenia internetowego; i zadne wydumane prawo, zadna akademia filmowa z antypodow, zaden marnosoft, zadne rekwirowanie komputerow po domach tego nie zmieni...

ustawienie przy kazdym policjanta to swietny pomysl, tylkoz e policje tez utrzymuja konsumenci i moga po prostu nie dac policji jesc :)

artystom, producentom, dystrybutorom jak sie nie podoba to moga znalezc sobie inna prace...

madrzy dystrybutorzy juz 30 lat temu doszli do modelu biznesowego, w ktorym sam film to tylko trailer-kup kubki, koszulki, zabawki... Lucas dla przykladu... od dawna nie utrzymuja sie z filmow :)

bo blaznowi czy bardowi rzuca sie pieniadze po wystepie, tyle ile sie uzna, i na tyle na ile nam radoche sprawil... a teraz blazny wymyslily zeby im placic za kota w worku, a jak nie to nasla paly i nam pozabieraja komputery :)

aaa zapomniałbym, ta plotka o FSF kwestionującym prawo Novella do sprzedaży linuksa to kaczka, wszyscy dobrze wiedzą że Novell nie łamie żadnych zapisów w GPLv2 [podobno niektóre z elementów umowy z m$crosoftem mają być niezgodne z nadchodzący GPLv3, które wiadomo że będzie obowizujące dla większości podstawowych elementów linuksa] Też mogę zrobić dystrybucję i żądać za nią $10^6, tyle że to się niezbyt kalkuluje :>

link: http://7thguard.net/news.php?id=5459

Hello,

Salvator, no i mam za swoje, nie powinnam byla wklejac newsow spiac w pracy :)

pp,

_3Jane

zabezpieczenia svisty sa jak zakaz posiadania broni-dotyczy zwyklych ludzi, tym ktorzy chca sie zrboic i tak sie zrboja :)

wiec jesli jestes uczciwym uzytkownikiem i kupisz sobie wspanialy film czy wspanialy wyswietlacz bedziesz zawiedzionym uzytkownikeim;

a jesli jestes normalny na glowie to albo nie kupisz, albo od razu bedziesz mial cala licencje w powazaniu... -Twoje, wpadlo w Twoje lapy i zrobisz z tym co chcesz...

jak wypuszczą maxa, PS i paintera pod linuksa to może się przeniosę na razie mogę linuksa oglądać na youtube ;D (i żeby nie było że bronię marnosoftu pracowałem na Amidzę długi czas i przesiadka na pieca było dla mnie wielkim wyrzeczeniem)

Krzysiek M: niestety XSI to nie żaden beryl tylko drogi pakiet softu do grafiki 3d i animiacji od softimage, czyli defakto od firmy avid :)

Hello,

kolejne wiesci z frontu: Vista ma byc ponoc bardziej pamieciozerna dzieki mechanizmom "przewidywania jakie programy uzytkownik bedzie chcial uruchomic". Programy te bedzie sobie przechowywac w pamieci, zeby szybciej je uzytkownikowi otworzyc. W artykule nie podaja, czy ten mechanizm mozna wylaczyc.

http://hacking.pl/pl/news-6450-Ile_pamieci_potrzebuje_Vista.html

pp,

_3Jane