Jump to content
miriam

KOMENTARZE i inne sprawy "DOMOWEGO PRZEDSZKOLA"

Recommended Posts

ja bym poprosił osoby, które rysują aby dali troche prac nie robionych tabletem np. (ołówek, farbki itp.) :)

PS. bardzo fajowski pomysł z tym DOMOWYM PRZEDSZKOLEM

Dzinks

:D zasadniczo głównym moim założeniem było i nadal jest propagowanie technik "analogowych", jak również podstawowych ćwiczeń, zadań wykonywanych w sposób tradycyjny. W sumie to jak dla mnie łatwiej jest rysować ołówkiem niż tabletem do którego dalej nie mogę się przyzwyczaić :).

Ale wszystko to ponoć kwestia ćwiczeń i praktyki.

Pozdrawiam

dorzucę swój pomysł, choć mam spore wątpliwości, czy w ogóle on ruszy,

Andrew Loomis napisał kilka naprawdę ciekawych książek, które warto by było, aby każdy, kto chce poprawić swoje umiejętności rysowania przyswoił sobie to, co jest w nich zawarte. Jeszcze wczoraj myślałem, że najlepszym wyjściem jest tłumaczenie którejś z jego książek (w końcu zdecydowana większość z nas ma angielski w szkołach/uczelniach, a tam przerabiane są o wiele trudniejsze teksty na zajęciach), i na podstawie przetłumaczonych rozdziałów tworzyć zadania, teraz lepszym (łatwiejszym w realizacji) wydaje mi się pomysł, by bez tłumaczenia dawać zadania, ale tutaj traci się całą treść, zdaje mi się, że istotną. tak więc co wy na to? dopiero co wstałem, więc mogłem niewyraźnie opisać to, co siedzi mi w głowie :) Oczywiśćie nie robiłbym tego sam, nie mam tyle czasy, ale jest na forum sporo ludzi, może część z was się skusi, wtedy byśmy ruszyli z wyborem książki itd, tak więc zgłaszajcie się, piszcie co o tym myślicie (może tylko mnie się wydawać, że pomysł jest ciekawy) itd :)

a tutaj znajdziecie kilka książeczek tegoż autora http://fineart.sk/index.php?cat=1

UWAGA

Witka

z uwagi na fakt, iż niestety przez nawał pracy nie wyrabiam się czasowo z przygotowywaniem tekstu oraz ćwiczonek w temacie Perspektywy, zachęcam Was drodzy forumowicze do przygotowania swoich propozycji/przykładów odnoście zastosowania Perspektywy oraz ćwiczeń lub zadań praktycznego jej zastosowania, (dotyczy całości). i zgłaszania do mnie na PM.

Przewidywany czas na zakończenie składu około 20.03.2007 r.

Sorki za zawałki,

ale niestety brak czasa .:(.

Pozdrawiam

• Like 1

hej, pomyślałem, że fajnie by było zrobić kilka tematów w przedszkolu, zamiast jednego - do owoców/martwej natury, rysunków ludzi (anatomia) i tak dalej (coś można by powymyślać ;p) albo podzielić na tradycyjne media i digital, bo teraz taki miszmasz jest wszystkiego w jednym temacie i nie każdy wie co malować, tak to osobny temat osobny cel/zadanie, co wy na to? xD

Nie wiem czy by to wypalił, bo raczej mało ludzi się udziela i wątpię by poprzez takie podzielenie dołączyło więcej, ale można spróbować (oczywiście jeśli do dobry pomysł, sam nie jestem do końca do tego przekonany :))

prr szalony :) doskonaly pomysl , teczki teamtyczne , dzielic niema co na tradycyjne i cyfrowe bo ogolnie martwa cyfrowa jest tak samo martwa jak olejna ;) ...

OK, dzielić nie będziemy ale myślę że warto się zastanowić nad tematami.

//Pozdr.

hej wszystkim takze uwazam ze z przedszkolem to fajny pomysl bo taki zielony ludzik jak ja zawsze sie czegos nauczy.a co do tematów z perspektywy to moze poprostu wyłożyc teorię a tematem samym w sobie będzie jej zastosowanie????ps bardzo szkoda ze taki mały ruch jest i ze w zasadzie malo komentarzy i korekt jest.

ano ale może będzie więcej ;), o ile będzie więcej prac ...

//Pozdr.

miriam czasami dobre słowo daje kopa, nie mówie zeby na wyrost kogos chwalic.

ano ale może będzie więcej , o ile będzie więcej prac ...

-to tez prawda.pozdro.ps co myslisz o w/w pomysle?

Ty dobrze wiesz co ja do ciebie mam i chyba nie muszę się więcej wypowiadać na twój temat.

Snobistyczne podejście do wątku i lekceważenie użytkowników ot co!

miikadoo -> nie musisz, czasem warto poczytać poprzednie posty w wątku żeby zrozumieć sens jego powstania.

Mam taką cichą nadzieję, że nie długo Domowe Przedszkole, wróci w nieco zmienionej, odświeżonej formule, która Wam być może bardziej się spodoba.

//pozdr.

Ja nie widzę w tym momencie, z tym żadnego problemu, jeśli ktoś ma chęć bardzo Proszę, wątek jak pisałem już raz wcześniej jest przeznaczony dla Wszystkich i Prowadzony może być przez każdego, natomiast muszą być pewne określone wcześniej zasady, po to żeby nie był to wątek o niczym.

//Pozdr.