Jump to content
SZAMPEK

Tygodniowy Speed3d- sesja 9

Recommended Posts

Witam :)

cta - qrcze! podoba się :D

Nie wiem dlaczego, ale jak popatrzyłem na felgę kliment'a to jakoś skojarzyło mi się ze staruszkiem golfem pierwszym :p

pikSar - zgadza sie, to jest render, ale nie mój. Przeszukując neta w poszukiwaniu refereki, nie natknąłem sie niestety na nic lepszego, dlatego postanowiłem zamiescic to, ponieważ na tym renderze w miare dobrze tą felgę widac. Ale jeszcze raz podkreślam, ten render występuje tylko jako referencja, bo nie jest mój! Mam nadzieje, że to rozwiazuje sprawe.

interrations na 1 bo inaczej to tam trudno było się czegoś dopatrzeć :)

turbosmoothvc1.png

A wiec zajelo to ok. 2h15min, lecz jest to moja pierwsza felga i pierwszy model NURBS'owy wiec tak malo zrobilem w tym czasie bo nie mam jeszcze opanowanego dobrze Rhina :P :P Ale do felgi chyba podobne :D

78318114wu6.jpg

98009299ua3.jpg

Witam was :)

Dobra, moja kolej (proporcje z oryginału trochę kuleją ale jak na pierwszą felgę to jestem zadowolony :])

Czas: 2h 20 min

Skromnie ale jest :D

lambdiablowheelut7.jpg

Pozdrawiam,

charlie

coś krzywo te śróbki chyba Ci sie ułożyły?

zamiast array'a ręcznie je układałeś czy co? :)

Tak, zrobiłem to bez używania Arraya, mam jeszcze kłopot z wycinaniem otworów w obiekcie za pomocą innych obiektów i z późniejszym cutowaniem edgesow aby nie zostawiać wybrzuszeń - dlatego nieproporcjonalne otwory co do oryginalnej felgi, ale co tam, sposób wycinania łyknełem z tutoriala na który przez przypadek wczoraj się natknąłem: (http://www.evermotion.org/index.php?unfold_exclusive=94&unfold=exclusive), większość z was na pewno go zna, ale kieruje to do osób początkujących takich jak ja (jeśli w ogóle są tu takie osoby ;)), sam miałem problem z odkryciem jak to działa - ze znalezieniem odpowiedniego tutka, dlatego jeśli są tu osoby którym "wycinanie" jest obce to polecam ten tutorial :].

Pozdrawiam,

charlie

Ja też postanowiłem coś zrobić...nie wiem czy będzie dobre, ale to pierwsza w sumie felga zrobiona w 3D, mam nadzieje że nie zaniżę poziomu czy coś. Czas to jakieś 1,5 godzinki chyba albo mniej coś. Oto moja praca : szprychowa felga typowa dla lowriderów, soft Cimena 4D:

lowriderqf5.jpg

Witam

Przedstawiam wam moja felge:

Modelowanie zajeło mi:

ok 1:20 godziny modelowanie jednego kawalka pizzy

oraz ok 1 godziny kopiowanie i slejanie tego w zalosc

A za inspiracje posłuzylo mi to:

1698jg4.jpg

renderpersca0.jpg

untitled1copyhh2.jpg

untitled2copyzp7.jpg

Wszystkie są super :)

A oto moja

1h 26min 41sek 85setnych, ze stoperem w ręku :)

rimvt7.jpg

Dziwne moja pierwsza felga... ;]

No bardzo ladne felgi wam wychodza! Przyznam ze jeszcze nie mam faworyta (poza sobą :D )

Jako że nie lubie takich chromowanych pimpowskich felg dlatego zrobilem Nascarową felge firmy Bassett.

Około 2h plus minus pare minut. Czesto przerywalem bo mi przeszkadzano.. Najwiecej problemu mialem z tymi otworai na sruby, bo nie pokrywaly sie kompletnie i trzeba bylo kazdy po kolei robic..

Pozdravki!

b72975f541e560e8.jpg

A to link do sporego zdjęcia znalezionego na guglach:

http://www.kojotemotorsport.com/IMGP0017.JPG

no dobra kolej na mnie ;]

czas: 1:53 z zegarkiem w ręku

felga z alfy romeo gta

nie wyszło do końca tak jak chciałem ale nie jest źle

gdzieś 50 tyś poligonów :P po ms x2

felgaub1.jpg

Witam

Oto moja Fela:)

Mam nadzieję że motocyklowe też mogą być.

Robiona praktycznie z głowy, kilka szczegółów nie zdążyłem dorobić, jest to pierwsza rzecz którą zrobiłem przy pomocy tabletu, od dziś mycha służy mi tylko do grania.

felgaev1.jpg

Pozdrawiam

czas 2h i 19 min

Arasting blade

Felga trudna :P jak dla mnie

skaldaniefg3.jpg

EDIT

Ukasz dzięki ;)

bardzo fajna felga. Proponuje ci jednak z edytowac ten wpis i dac te wszystko screeny na jednym obrazku. to jest jeden z wymogow regulaminu.

Chodzi o to by sie prace nie mieszaly.

pozdrawiam

i wogóle nie wiem czemu ludzie zamiast wrzucać normalne siatki to dają je po smooth'ach

przecież taka siatka mało co mówi ludziom na temat modelu i techniki jego wykonania

Ja nie wiem czemu ludzie nadaja kilka materialow obiektowi, zeby imitowac cienie/odblaski etc. Powinno sie pokazywac model ze zwyklym podstawowym materialem tak zeby wszystkie prace mialy jednakowe szanse. Co do pracek to wszystkie super i bedzie problem z wyborem najlepszej ;]

I moje drobne wypociny:

Czas: 1h 15m

2004536825910288949_rs.jpg

urban --> super, super;)

Edit: Zapomniałem, u mnie bez konceptu, taka wydumana felga;)

Czesc

Przypadkiem natknalem sie na tego sppeda i postanowilem zrobic felge (czemu by nie:))

Czas modelowania: 1h55min

felga i sruby - sa z regulacja

wentyl - z cylindra, ma male naciecia na nakretce ale darowalem sobie na nim smootha bo to roznicy by w tym przypadku nie zrobilo:)

zamieszczam referke z ktorej robilem nie probowalem wpasowac w maxie zeby czasu nie tracic wiec na oko robota jak to czesto bywa:P

pozdrawiam

fela1.jpg

fela2.jpg

fela3.jpg

Touch dzięki :) natrudniejsza falega jaką robiłem twoja też fajna ;) robiłem w edit poly :)

Sjon świetny efekt :D lubie takie felgi :P