Skocz do zawartości

Animacja/Prezentacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem : muszę zrobić prezentacje do szkoły na VHS bo w sali mają tylko magnetowid i stary telewizor :( Moje pytania to:

1) W jakiej rozdzielczości renderować prezentacje?? W PAL??

2)Poszukuje darmowego programu do montażu i żebym mógł dodać jakiś tekst, podpis czy jakąś linie żeby podpisać poszczególne elementy. Wiem że wymagania... a szczególnie to że darmowy, nie będę wydawać jakieś 300zl czy więcej jednorazowo. Chodzi o to żeby program był jak najprostszy w obsłudze i żeby dało sie to zapisać jakoś sensownie (np. avi), no i niech nie będzie ograniczenia co do rozdzielczości jak w movie maker (a do tego kiepski format)

3)Jak renderować animacje z 3ds max'a chodzi czy do bitmapy czy odrazu jako avi?? Ale gdy biorę avi to każdy kodek tak pogarsza jakość... Jeśli do bitmap to w czym to zmontować (szukałem na forum ale nie uzyskałem jakiejś jednoznacznej odpowiedzi)

Za pomoc z góry dziękuje :) to już na środę, tak to jest jak sie robi na ostatnią chwile :P

 

 

Jeżeli zły dział (szczególnie co do drugiego pytania) proszę o przeniesienie do odpowiedniego :)

 

Pozdrawiam,

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Jeśli chodzi o rozdzielczości to np: 720x576. Renderuj w Palu bo to polski system TV.

Program który jest bardzo prosty, taki paint do montażu filmików - bardzo ograniczony, to Windows Movie Maker którego znajdziesz w "Start" na pasku windowsa.

A co do renderowania to możesz renderować od razu do AVI ale w momencie kiedy włącza się zapytanie o kodek daj "Uncompressed" - po prostu nie będzie materiał skompresowany ale jego wielkość będzie znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tego movie maker'a to z tego co sie orientuje to zapisuje on tylko w jednym formacie i do tego jest kiepska jakość po złożeniu wszystkiego w całość przynajmniej ja mam takie odczucie po korzystaniu :) nie wiem czy to wina kompresji czy czego tam :)

 

Pozdrawiam,

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście masz rację, ale pierwsze to ten programik mi się przypomniał :). Jeśli masz krótki termin wykonania animacji to może ściągnij sobie jakąś demówke...np Adobe Premiera. Nie jest trudny i daje dużo więcej możliwości.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności