Skocz do zawartości

Bitwa 3D: Grzmot


SoAd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Xiz0r dobrze gada;) A ja dodam jeszcze, że chyba powinieneś nieco 'słońce' podnieść, bo to raczej nie jest normalne, żeby tak nisko nad horyzontem dawało takie światło i w ogóle, żeby tak świeciło, że cień jest w zasadzie prostopadle na ścianie za obiektem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e to sa panele - i one sie krzyzuja w roznych miejscach... nie ida wszystkie horyzontalnie + nie ma tam wglebien tylko wszystko idzie na zewnatrz [wybrzuszenia od spawan]... no ale sie zamkne :) - rdza nadal za wielka - takiej wielkosci to bylaby na lodeczce w wannie :rolleyes:

 

mi sie b&w bardziej podoba... wiecej w niej glebi... narazie w kolorze wszystko jakies plaskie no ale jak mowisz to probne rendery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie!?, a ja bylem pewien ze bede jednym z nielicznych, ktorzy skoncza ech...

Pracowalem nad statkiem, coraz bardziej podoba mi sie wersia b&w

i zaczalem zabawe z czasteczkami w maxie, sorry za maly render.

W duzych rozbryzgi sa jeszcze ps-owe

Master -probowalem juz i z boku i od tylu i tak wyglada najlepiej.

tadzio- ciekawe jak beda liczyc jak domalowka bedzie w 50% przezroczysta:)

35.jpg

35bw.jpg

czast.jpg\

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytko ok, ale ZMIEN rozbryzgi, domyslam sie ze robisz to z reki w PSie, ale prosze popraw to bo bardzo psuje to efekt calosci, ja tez zawsze domalowywalem to z reki, powalcz bo warto,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

jak mogę coś wtrącić to jeżeli by ci się chciało możesz zmienić i dodać kilka rzeczy:

 

- kotwica podczas wciągania do kluzy obija się o nią i rdzawe wżery zaciekają po burcie! jest to zawsze miejsce ociekające rdzą. Przy tym stanie jaki go zrobiłeś to musiałbyś dodać ten zaciek punktowo bardziej bordowy kolor i na całej powierzchni pod kluzą mniejszej barwy rudawego kolorku.

 

- keja powinna być bardziej zabrudzona na zielono glonami, woda najczęściej ma pływy, załóżmy że ten port ma pływ 1metr wiec możesz do jednego metra bardziej zabrudzić, często posiadają drabinki aby ktoś kto wpadnie mógł sie wydostać z wody, są też duże odbijacze

 

- nigdy nie widziałem żeby statek był holowany w ten sposób, rozumiem ze robisz to tylko na potrzeby kadru aby sie wszystko mogło jakoś pomieścić, ten duży statek powinien być holowany przez przednią kluzę tak zwaną panamkę na samym dziobie. Oczywiście tego typu gabaryty statków powinny być holowane przez co najmniej dwa takie grzmoty, ale tu w tej pracy nie chodzi o to i to rozumiem.

 

- komin Grzmota powinien być bardziej czarny od spalin i czadu jaki wydostaje sie z niego

 

- te łańcuchy które były na górze od kluzy do kluzy, to raczej ich nie rób bo czegoś takiego nie ma na statkach, są tylko linki aby marynarze mogli sobie przeciągać rzutkę z jednej burty na drugą, no i same kluzy powinny być zdecydowanie mniejsze

 

- dobrze ze zlikwidowałeś te polery, bo były wieksze od samochodu ciężarowego, możesz je zrobić keja musi mieć polery ale mniejsze

 

- oczywiście sama odległość grzmota do statku jest zdecydowanie za mała, ale to tez przez to aby wszystko pomieścic w kadrze, ja by jednak zwiekszył odległoś pokazał w ten sposób cały dziób statku no i bedzie przez to widać ogrom holowanego statku przez małego grzmota

 

- olbrzymi statek przed soba pcha wiele wody, która unosi sie dość wysoko, nawet wiecej niz teraz masz ale przez to byś musial zwiekszyc bardziej do realnej odległości miedzy nimi

 

- kontenery wyglądają na zbyt nowe, dodaj im wiecej rdzawych zacieków

 

Oczywiście to wszystko sa moje propozycje i sugestie, co z tego weźmiesz to juz twoja sprawa, i tak bardzo ładnie ci to wszystko wychodzi. bardzo mi sie podoba. :)

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaello dzieki za info, tylko ze polowy nie rozumiem :) moglbys jakos zilustrowac to jak powinna byc zaczepiona ta lina? moze byc nawet w paincie.

Uff dzis matme rozsz pisalem, w czwartek mam ustny polak i wracam do roboty.

zostalo jeszcze zaczepic liny poprawic komin, dodac dym, skonczyc rozbryzgi, i poprawic troche mapowanie duzego statku.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly problem z ta lina polega na fakcie ze jesli juz jest holowany taki kolos to sam holownik znajduje sie w znacznej odleglosci, lina nie jest zaczepiona za niewiadomo co z burt tylko z pokladu, u Ciebie by to smiesznie wygladalo, powalcz jesczze z tym troche, ale "jestes na dobrej drodze": ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

coś tam zrobiłem na szybkiego ale oczywiście to tylko moja sugestie, i tak często odległośc jest wieksza, to zalezy od statku holowanego

tutaj starałem sie tylko pokazać jeden ze sposobów holowania i tak odległość powinna być chyba jeszcze większa no i sam holownik powinien być tycio większy. Te koła to najczęściej sa wielkie opony od potężnych samochodów ciężarowych.

Narysowałem wg twojego kadru. POwiem ci że cięzko jest pokazać w tym kadrze wielkość holowanego statku i za jednym razem małego grzmota. Sądze ze kadr powinien byc troszeczkę bardziej z przodu ale nia az za bardzo.

 

7c4c2739f00ee987.jpg

 

- a tu masz kolejne zdjęcie zacieku rdzawego pod kotwicą

 

b5ec0d5fbae6c288.jpg

 

- zwróć uwagę jak woda się zachowuje przed nim i zanim

 

bd922f357314dce8.jpg

 

jak bedziesz mial jakeis uwagi to śmiało

mam nadzieje ze pomogłem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

no własnie, szkoda ze nie dostaleś nominki. Sporo pracy w scenke włożyłes i wyglada nawet całkiem całkiem :) chociaz kolorowa wersja bardziej mi sie podoba od b&w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

no szkoda ze nie przyznali nominki! mam pytanko czemu zrobiłeś czarnobiały? w kolorze było zdecydowanie lepiej, ale to twoja pracka więc się nie wtrącam ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

a jednak szanowni panowie moderatorowie przyznali ci nominację! wiec działaj dalej i proszę wróć do kolorków, będzie raźniej. szkoda tej pracki aby ja tak zostawić

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to tak walczę sobie z neo po kilku godzinach udało mi się podłączyć neta. Wchodzę na forum i moja szczęka boleśnie uderza w blat biurka (patrz post wyżej) nie ma co szanowni moderatorzy potrafią zafundować człowiekowi huśtawkę nastrojów :). Powalczę jeszcze z kolorem szkoda, że sobie .psd nie zapisałem bo z pianą walczyłem strasznie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj distant fog, ponieważ ostra teksturka tła zlewa się z samym okrętem.

Jakby byłą taka lekka migełka, tło się odróżniało (desaturate?) to by dużo dało. A tak to podobna barwa, i zlewa się. Oczywiście mgiełka nie oddziałująca z environmentem i nie za gęsta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności