Skocz do zawartości

Bitwa 3d: Mały rabuś - Koniec


Zaknafein

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to moja pierwsza bitwa 3d. Moja praca będzie przedstawiała małego złodzieja skrzata pozbawiającego pewnego adepta sztuk magicznych jego kosztowności, mały przedsiębiorca nie zdaje sobie jednak sprawy że zaraz zostanie nakryty i zamieniony w jakieś świecidełko, które tak pożadał. Pracowałem nad tą pracką już dobry tydzień więc mam trochę zrobione, niedoczytałem niestety, że tu się zamieszcza na forum w czasie powstawania projektu, postaram się poumieszczać kilka pracek w toku. Zobaczę też jak pójdzie ze skanowaniem mojego początkowego rysunku. Zamieszczam od razu model skrzata.

 

My scene will depict a little gnome rogue stealing some precious jewels from a wizard, little does he know that his vile deed had already been discovered and he will soon be polymorphed into a little jewel as punishment.

 

obrazek w lepszej jakości http://img49.imageshack.us/img49/1800/littlerogue2donhighki1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki, narazie nie mogę ponieważ wróciłem na święta do domu jako że tu mam gorszy sprzęt to nie przewoziłem tych modeli, wziąłem ze sobą tylko kilka renderów do stopniowego zamieszczania na forum, ale no problem po świętach jak wróce do akadema to zamieszczę

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki postrzępię tą brudkę jak będe miał okazję :) a w międzyczasie oto render świeczki oraz próbne ustawienie skrzata na biurku.. sorki jeśli trochę za ciemne nie będzie takie na ostatecznym :) Jeśli macie jakieś porady co do świeczki, lub kałamarza to naprawde wysłucham z chęcią bo nie jestem z nich w 100 proc zadowolony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra oto kolejny etap mniej więcej tak sobie wyobrażam jak będzie wyglądała praca, choć muszę poprawić szczegóły.. na różdżce w wersji finalnej będzie effekt świetlny (pyłek itp.). Ogólnie z tego co narazie zdecydowałem to zmieniam różdżkę bo jest zbyt denna, czapka też do przeróbki i jakieś ubranie dla maga .. jeśli też macie jakieś pomysły to z chęcią przeczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obrazek nie pokazuje tego co chciałeś nam opowiedzieć, bardziej wygląda jakby ten mały bym dziełem tego większego, niż rabusiem kradnącym stuff większego, no przynajmniej ja to tak odbieram. Pokaż może jeszcze jakieś siatki bo modele bardzo ładne masz i pewnie każdy by chciał zobaczyć jak są zbudowane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pracka , jezeli mozna to Translucency na swieczce jakoś tak gwałtownie się kończy , moze spróbował byś maski gradient. Ale materiał mi sie podoba.

 

Tak świeczki robi mistrz Peter Draper"Deconstructing.the.Elements" polecam lekture

swieczkamistrzapeterdranj5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś zaproponuję odnośnie oświetlenia, prawa strona i stół jak najbardziej, ale ten kawałek witraża wyłaniający się z tyłu stosunkowo za mało oświetla drugi plan, na twoim miejscu w ogóle zrezygnował bym z witraża i wstawił tam jakąś księgę na stojaku a obok niej ewentualnie lampę ścienną czy świecznik aby w jakiś sposób zagospodarować tam światło. Co do bohaterów to tak jak napisał Matchias, czarownik wykazuje błędną reakcję na zdarzenie, jego mimika bardziej by tutaj pasowała gdyby wykazywała zdziwienie, zaskoczenie, no coś w tym rodzaju :), co do rabusia to myślę, że mógłbyś ukazać widoczną dla oka wagę jego łupu a przy tym popracować nad ustawieniem jego kończyn, nie wiem jakie zadanie ma ta lewa ręka :), a co do nóg to proszę ugnij mu bardziej te kolana :) i odstaw nogi od siebie co do kierunku ruchu a myśle, że o wiele lepiej będzie się to prezentować. Decyzja oczywiście należy do ciebie, ale mam nadzieję, że w jakiś sposób Ci pomogłem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał pracka ma, ale tylny plan jest jakiś lichy i mało ciekawy. No i faktycznie nad mimiką fajnie jakbyś popracował. Co do skrzata, to mógłby się patrzeć na coś co chciałby zwędzić, a na razie to patrzy się na świeczkę nie wiedzieć czemu. Ogólnie nad kompozycją mógłbyś popracować, ale modele masz fajne :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie postaci mają fajne gęby...może by warto jedynie troszkę zróżnicować kolor skóry u nich. Poza tym kompozycja jest dość monotonna...

 

_op.jpg

 

...zmień położenie lub układ kilku elementów a na pewno będzie lepiej. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pracka już skończona, totalnie przerobiłem twarz czarownika ... rzeźbienie pierścionków i monet też trochę wzięło, ale chyba było warto.. jeszcze sie trochę bawię z nasyceniem kolorów i oświetleniem, ale tak będzie już final wyglądał, finalną wersję dam na 1 stronę tego wątku a tutaj dam screeny samego maga i jego wersję alternatywną... która została przegłosowana jako ta gorsza... a daję też kilka siatek są dość geste ale chciałem aby przy exporcie z zbrusha kształt "wspomagał mojego displace'a..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności