Jump to content
illy

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2

Recommended Posts

Eee tylko 3mb

Sketchfab sie nie embeduje na stronach?

Już wiem czemu nikt, spoza branży, nie traktuje grafików poważnie i ich pracy - "I was playing around with", "trochę się pobawiłem w photoshope i wyszło mi takie coś", "podłubałem trochę.." etc...

Takie teksty są notoryczne. Podpis pod pracą, którą gość robił tydzień po nocach, nie dosypiał a wcześniej uczył się i ćwiczył latami - "pobawiłem się"

NO kuFA :P

Real-Time CGI Character ‘Siren’ in Unreal Engine by Vicon and Epic Games

Podobno autonomiczny samochód zabił ostatnio babkę na rowerze.

A więc skynet zaczyna powoli realizować swoje plany ;)

Dzięki ciężko pracującym mediom, pewnie już wiecie wszystko o tym jak źle jest w Korei Północnej.

Pocztówka z Korei Południowej:

- - - Połączono posty - - -

Nie wiem czy połączy. Bardzo fajny kanał o analizach geopolitycznych.

Pojawił się materiał o Polsce. Ciężko mi ocenić czy wartościowy, bo całkowicie sie zgadzam dlatego mogę być nieobiektywny:

Taka ciekawostka dla uczących się Hiszpańskiego - materiały z visual politik są również po hiszpańsku na osobnym kanale :)

Aha i weźcie pod uwagę, że analizy na Visual Politik wykonuje zespół z Ameryki Południowej i Hiszpanii (głównie Ameryki Płd.) więc spojrzenie jest "pozaeuropejskie".

Kolejny ciekawy kanał Rare Earth, krótki ale interesujące historie 6-12 min, nie idzie udeptanymi ścieżkami, bardzo dobrze się ogląda i cały kanał można obejrzeć w dwa wieczory :)

Jeżeli chodzi o kanały - Keysyego Neistat'a kanał wykonany gdy pracował z CNN - BemeNews - bardzo ciekawe videoreportaże jak np. ten o bezdomnych w SF. Tematyka raczej płytka ale warto śledzić jeżeli ktoś chce wiedzieć czym żyją 25-35 latkowie.

Temat gentryfikacji jest w SF bardzo stary i opisywany przez lata już (nawet książki Davida Rushkoffa zdążyły doczekać się bestsellerów lata temu). Ale dla nas jeszcze nie tak dotkliwy. Niemniej ludzie żyjący jak szczury w jednym z niewielu miejsc gdzie jest 'pożywienie' mówią wiele o ekonomii w USA i nie tylko.

- - - Połączono posty - - -

abra kadabra, połącz posty!

To video ładnie obrazuje statystyki i postęp. Dodane liczby i analiza ekonomii - wciąz jednak łatwe do przyswojenia. Jako osoba dokładająca się swoją pracą do tego procesu jednocześnie obserwując swoich znajomych, kierujących działami HR, naprawdę polecam. Zapoznać się.

@olaf na Kurzgesagt i Beme News też regularnie zaglądam, dobre kanały, często ciekawe tematy i bardzo dobrze zrealizowane

O taka ciekawostka jak ktoś ma lapka i win10.

Musiałem przystosować swojego Surface1Pro do wakacji, by nie zabierać głównego laptopa. Procesor i5 seria U, 3ciej gen, 1.7GHz (turbo 2.6).

Po ustawieniu w opcjach oszczędzania energii procesora, minimalnej mocy na 85%, działał na 1.45GHz (ma sens 1.7*0.85) ALE jak ustawiłem minimum na 100%, działa cały czas na 2.4GHz i ma normalną wydajność jak rasowy i5.

Nie wiem czy to działa z innymi procesorami z serii U ale możecie sprawdzić.

p.s. ponieważ korzystam z sieci mobilnej, która czasem jest mylnie rozpoznawana jako sztywne łącze musiałem zablokować akualizacje - do tego użyłem mojego ulubionego privateFirewall zwyczajnie blokując porty oprogramowaniu do aktualizacji.

Uff można śmigać na urlop ;)

Tak, dosyc stary news - powazne problemy sa od kilku lat. Bloomberg Technology mialo wczoraj super video o technologii zamykania co2 w krysztaly i mieszanie tego z cementem - oszczedzajac takse na ilosci cementu / piasku.

Kimbal Musk zdaje sie inwestuje w technologie budowy z drzewa i nowe technologie sa dostepne - jakis drapacz chmur nawet powstaje z drzewa.

Mnie kilka informacji zaskoczyło np to, że Chiny w dwa lata zużyły więcej piasku niż całe stany zjednoczone w 20 wieku albo to, że w ogóle istnieje czarny rynek piasku :)