Jump to content
tadzio

LWF [linear workflow-discussion]

Recommended Posts

no ja też Hynol renderuje do np .exr ale w znacznej większości przypadków z włączonym sub-pixel mappingiem.

przy okazji - jest jakiś plugin do PSa, który pozwoli kontrolować krzywe na 32bitach?

no patrz ile to się można dowiedzieć przy okazji studiowania LWFa. Zawsze myślałem, że subpixelmapping po prostu pomaga "dosamplować" zbyt jasne/ciemne pixele (choćby specular od słoneczka) kiedy rozdziałka jest za mała i przepalony pixel ma rozmiar średniego boiska do koszykówki, a tu proszę. Ciach i dowiaduję się, że dodatkowo jakiś Clamp następuje.

To jeszcze jeden dowód na to, że LWF się opłaca, nawet jeżeli summa summarum go nie stosujemy ;)

no ja też Hynol renderuje do np .exr ale w znacznej większości przypadków z włączonym sub-pixel mappingiem.

przy okazji - jest jakiś plugin do PSa, który pozwoli kontrolować krzywe na 32bitach?

Nie bardzo. Ja raczej ustawiam ekspozycję/gammę tak jak potrzebuję i dopiero po zejściu z 32 bitów ustawiam krzywe.

tylko właśnie dobrze by było mieć do PSa taki plugin - wtedy wygodniej by się ustawiało CM w Photoshopie zamiast latać renderem po innych softach, np Composite.