Jump to content

Recommended Posts

Witam, chciałbym się zapytać czy ktoś z was mógłby powiedzieć coś więcej na temat tych szkół:

* AMA (Akademia Multi Art w Krakowie).

Interesuje mnie animacja postaci/zwierząt i myślę do której szkoły by się tu zapisać

Niestety nie wiem na jakim poziomie uczą takich rzeczy w AMA. Ja w tym roku ukończyłem kierunek Postprodukcja - Specjalizacja: Montaż. Jak kogoś interesują szczegóły tego kierunku to mogę napisać kilka słów na ten temat :)

Akurat tak się złożyło, że w mojej grupie niewiele osób było zainteresowanych animacją i 3D. A zajęcia w pierwszym semestrze były typowo wprowadzające do tematu. Okazało się, że ja ze swoja wiedzą w tym temacie (zdobytą głównie w internecie) byłem jedną z bardziej zaawansowanych osób :P Ale to się zmienia bo w tym roku widziałem na zajęciach z 3D więcej osób. I jeśli sytuacja wygląda podobnie do mojego kierunku, to po wybraniu specjalizacji poziom zaawansowania zajęć wzrasta.

PS. Raz sobie otwarłem projekt z NUKE, jakiegoś studenta, żeby zobaczyć co tam przerabiają i mało co z niego zrozumiałem... czyli to były już bardziej zaawansowane rzeczy ;)

• Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fakt że często wymagają papierka na wyższe wykształcenie w branży, ale to nie znaczy że nie da się bez tego żyć. To zależy - jeśli szukasz pracy u kogoś to bez papierka może nie dać rady, jeśli jesteś na tyle odważny żeby robić coś samemu i przeć do przodu może lepiej poświęcić te 5 lat na prawidziwy rozwój i prace?

• 4 months later...

Mnie zastanawia czy kładą duży nacisk na znajomość języka obcego. Angielski i niemiecki u mnie bardzo kuleje :-(

Zwłaszcza z niemieckim mam duże problemy. Ostatnio nawet wykonałem bezpłatny test na http://www.e-korepetycje.net/test-jezyk-niemiecki który jeszcze bardziej pokazał mi moje braki. Wypadłem fatalnie, a zdaję sobie sprawę z tego, że te dwa języki- to podstawa na tego typu studiach :-/

• 5 months later...

Witam.

Czy są jakieś studia weekendowe z grafiki 3d w lublinie? Jakie polecacie ? Tak wiem , że jak samemu się nie nauczysz to nikt cię nie nauczy , ale mam taka sytuację w pracy że szefo zadeklarował niewielką podwyżkę jeśli pójdę na jakieś studia.Obecnie pracuje na magazynie :)

Studia niestety nie wiele dają. Może ktoś z nich skorzysta i coś wyciągnie, ale to nie jest regułą...

Może i studia dają niewiele ale niestety chcąc nie chcąc musisz ich dzisiaj zrobić.Więc coś trzeba wybrać i w jakimś kierunku uderzyć. Ja też musiałam zacząć studiować bo wymagała ode mnie tego moja księgowa. Kalisz był miastem w którym aktualnie mieszkałam i pracowałam więc tam postanowiłam zapisać się na uczelnie bo nie miałam możliwości dojeżdżać bardzo daleko ze względu na swoje codzienne obowiązki.

Lepiej tracić czas na "gównokierunek", bo księgowa wymaga? Czy nie korzystniej byłoby podążać za swoją pasją? Przenosząc to na nasze podwórko pracodawcy chętniej patrzą co potrafisz, a nie jaką uczelnię się skończyło. Twoja uczelnia nie przyniesie im zysków - za to z pewnością Twoje umiejętności.

• 6 months later...
  • 4 months later...
Chcialabym miec w przyszlosci prace lekko, mila i przyjemna

Śmiechłem mocno xD

Wyższa Szkoła Bankowa

Myślę, że ta uczelnia w żadne sposób nie pomoże zdobyć pracy miłej, lekkiej i przyjemnej.

Chcialabym miec w przyszlosci prace lekko, mila i przyjemna

oj takie rzeczy to zapewniaja dzieciom madrzy rodzice, wiec musisz ocenić samodzielnie swoje szanse :)

Myślę, że ta uczelnia w żadne sposób nie pomoże zdobyć pracy miłej, lekkiej i przyjemnej.

WSB zapewnia prace lekka mila i przyjemna kadrze i managerom uczelni

Praca mila, lekka, przyjemna - nie wiem czy sa takie na tym swiecie, ale praca grafika raczej nie nalezy do tej grupy...

Najblizej idealu sa:

1. Grabarz (ale trzeba lubiec czasem sie spocic przy machaniu lopata, poza tym ta praca to total relax)

1330270995_by_profx5015_600.jpg

2. Dyktator dowolnej Republiki Bananowej (popatrz tylko, jak mu na tym zdjeciu milo, lekko i przyjemnie!)

fidel-castro-2.jpg

3. Zawodowy Uchodzca (mieszkam juz dluzszy czas w Zachodniej Europie - i szczerze powiem: maja zycie jak w raju! Nic nie musza robic, pracy nie szukaja, bo i tak nic nie potrafia, a i sporo zasilku dostaja, a jak zechcesz przekroczyc prawo mozesz liczyc na liczne ulgi - w koncu nikt sie nie odwazy w rasistowski sposob cie ukarac)

6081fa6502ec863694c7edab4a662ce8,780,0,0,0.png

Podsumowujac, grabarz to moj favoryt, ale zawodowy uchodzca tez niczego sobie. Lekko milo i przyjemnie ze hej. Tylko musisz sporo wydac na paszport z Syrii albo skadbadz bedziesz chcial uchodzic.

Tak czy siak, zycze powodzenia na dowolnie obranej drodze zycia.

• 4 months later...
  • 1 month later...

Patrząc na swoje doświadczenie zawodowe i to jakie studia zrobiłem, jestem tego zdania, że w dzisiejszych czasach warto postawić na kierunki związane z IT bo w tym jest przyszłość i pieniądze. Rynek internetowy rozwija się w zastraszającym tempie co widać po wielu sektorach, które przenoszą się do internetu.

• 3 months later...
  • KLICEK unpinned this topic