Jump to content
prrrszalony

Teczka 2D: prrrszalonego skjeczbuk

Recommended Posts

Coyote, rysuj, a nie posty klepiesz z żądaniami :P

makak_, dzięki :)

O tej nieludzkiej godzinie zagadał(a) do mnie Pussik, tym razem jest Natalią :) Heh, ludzie bywają zabawni w swym tragizmie...

Tym razem będzie skromniej. Dwa górne z lustra. Pozostałe, ponownie, wzorowane na loish

scan10172xy5.jpg

Dzierganie w dzisiejszym odcinku sponsorowały nagrania (uwaga, są na prawdę mocne...)

siup Edited by prrrszalony

hehe, to na pewno :D

Pierwsze z lustra, następne to Kassan.

scan10173.jpg

Coś mi się te najdolniejsze oczka rozjechały... za mało par rysowałem, czas to zmienić :D

Dzięki Panowie :D

Jedziemy dalej,

Vilppu

scan10176.jpg

-

scan10178.jpg

Kilka uproszczonych konceptów do Jacks Adventure Małponindż i Ivilkrólik

scan10174.jpg

-

scan10175.jpg

... chyba przesadziłem z ich uproszczeniem :D

Bam bam bam...

Bawiłem się pędzelkami w Ps i po usunięciu większości spłodziło się coś takiego

zajecmrocznycopy.jpg

Moim skromnym zdaniem fajowy, prawa gorna warge bym mu tylko minimalnie cofnal, szczególnie na olowkowej pracy widac ze pysk jest troche przekrzywiony w stosunku do glowy. Pieknie te pedzle zadzialaly, az sam nabralem ochoty zeby z tym poeksperymentowac :) Rispekt za teczke ogolnie!

• Like 1

Dzięki Panowie :) Urbanboogie, dzięki za zwrócenie uwagi, teraz widzę przekrzywienie :)

Dwa ćwiczonka z 2D artist magazine

sky1.jpg

-

sky2k.jpg

Kolejne ćwiczenie z 2d arist magazine

tree1m.jpg

Uznałem, że za bardzo się spinam przy rysowaniu, więc maznąłem przed snem trochę luźnych bazgrołów inspirowanych/przerysowanych ze szkicowników ludzi od komiksów :)

scan10200.jpg

-

scan10201.jpg

widzę że kolega mocno się rozszalał ;), ciekawie i przede wszystkim wiele. Pozazdrościć cierpliwości i czasu :]. Fajna kreseczka.

Powodzenia.

//Pozdr.

Jednak się nie rozszalał... a przynajmniej skanować mi się tego nie chce (poza tym trochę wstyd, bo większość na papierze w kratkę :D mało studiowania było ostatnio :) )

Moja Rodzicielka kupiła mi wczoraj w diskouncie farby akrylowe i jakieś płotnopodobne bloki. Strasznie capi, ale bardzo fajnie się malowało :)

Moje pierwsze podejście (spodziewajcie się więcej :D):

scan20009.jpg

spidy fot zrobionych o drodze do szkoły ;)

morag1.jpg

-

olsztyn1.jpg

-

morag2w.jpg

Chciałem także podzielić się z Wami kilkoma ciekawymi dodatkami do Firefoxa, na które nie każdy mógł trafić, a które mi ułatwiają zabawę z obrazkami.

Cooliris zmienia zupełnie sposób w jaki przeglądamy google images, deviantart, youtube i temu podobne. Szukanie referencji z tym cudem to czysta przyjemność (o ile uda się ostatecznie znaleźć to, czego się szukało :P).

Drugi to Save Image in Folder. Możne i jest mniej efektowny, ale dzięki niemu dużo łatwiej porządkować ściągane obrazki:D Po kliknięciu ppm na obrazku, na liście pojawia się save image in folder..., z boku którego możemy sobie zdefiniować folderki, do których lądować mają pliczki, a także ustawić, jakie zrostki mają być dodawane do plików (np adres strony, z której pobierany jest obrazek) :)

Jeśli wrzucacie na imageshack.us to warto zainstalować sobie toolbar. Przyśpieszy wrzucanie pliczków na serwer, a także Image Transloader. Truizmów na dzień dzisiejszy koniec.

buzibuzi

Edited by prrrszalony

przekopać się przez Twoją teczkę.. można wiarę stracić :P Świetne ołówki, widać, że mnóstwo pracy w nie wkładasz. Digitale ostatnie krajobrazowe też mi się bardzo podobają, niby speedy, ale robią wrażenie. Przyczepię się do pierwszego- trochę za dużo tam po lewej stronie pędzla "confetti" jeśli w PSie jest takowy, ew. zwyklego z drganiem, chociaż całość wpada w impresjonizm i nie jest źle ;)

• Like 1

Guest piofoks

2 speed akrylami ciekawy z gestem :) spróbuj sobie werniksować akryl daje kopa polecam [:

bam bam... jeszcze jeden. Koślawa, mieniąca się zielenią i brązem butla z nalepionym grzybkiem mnie przerosła (i to tło...) :)

scan20007.jpg

voxmortem, racja, przesadziłem z tym. Postaram się zapamiętać na przyszłość :)

piofoks, nie wiem czy jest sens kombinować przy formacie a4 i raczej zabawowym podejściu. Musiałbym gdzieś o tym poczytać więcej, żeby się przekonać :) Jakieś namiary? :)

Guest Morte

Szkic świetny!

ej, ten potworek ołówkiem rządzi :D tak swobodnie i technicznie rysowane, widać że męska kreska :) podobają mi się też Twoje akrylowe martwe natury: jedyne co mnie w nich pije, to to, że nie zamalowujesz całej kartki, tylko jej środek, zostawiając białe brzegi, któe trochę mącą odbiór.

• Like 1

morte, dzięki :) Starałem się :)

telthona, miło, że się podoba, jego miniszkic był ciekawszy, ale większa wersja nie jest zła :)

Nie wiem czym jest owa "męska kreska", ale lepiej, abyś tego nie powtarzała, bo mi się jeszcze za dyskryminacje oberwie :P

Akryle to tylko ćwiczonka, miałem dwa podejścia w życiu, więc nie chce mi się spinać nad tłem na razie. Póki co badam i bawię się :) ... no i nie lubię tego wykańczania całych kartek/płócien (nie wiem nawet na czym malowałem... to chyba jakiś miks tego .... hmm). Mniej pustego na pewno wiele by dało, ale krawędzie muszą być "czyste" :D Może mi się odwidzi to kiedyś (oby, skoro "mącą odbiór" :) )

Jako, że obiecałem sobie postować tu niemalże codziennie (rygor być musi, szczególnie, że pracę licencjacką muszę pisać :D) i z dość niskim progiem jeśli chodzi o wybiórczość, to dziś zlepek ciekawszych szkiców, które spłodziłem szukając dobrego wyglądu dla doktorka do modelu 3d (nie wiem o co chodzi, ale w pewnym momencie zacząłem rysować papieża... to było dosyć dziwne, na szczęście udało mi się przestać)

scan10209c.jpg

I dalej Vilppu, mam tego więcej, ale to może innym razem zeskanuje resztę. Zacząłem zapisywać nazwy, tak więc może się to komuś przydać, jako przypomnienie z jego wykładów (?).

scan10202.jpg

buzibuzi

Edited by prrrszalony

RaVirr też lubię ołówki, ale chyba nie aż tak :P

Do tego samego projektu co doktorek :D

scan10203.jpg

Na moim wydziale jest konkurs na koszulkę z okazji kortowiady, więc spłodziłem na tę okazję coś szatańskiego.

legowisko.jpg

-

logobliskiesercu.jpg

wow, długo mnie na maxie nie było i jestem rad że nadganiasz ilość postów ilością obrazków, "szalejesz" ... ;D V.GooD