Skocz do zawartości

Render filmu.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

NIE RENDERUJ KLATEK DO AVI! Kiedyś podziękujesz za tę radę ;) Wyrenderuj klatki osobno, do jpg na przykład, a potem poskładaj w avi w jakimś innym programie. Ew. jeśli nie masz innego programu, to zrób pustą scenkę w 3dsm, ustaw rozdzielczość na taką jak mają twoje klatki, jako tło ustaw sekwencję obrazków (tych wcześniej wyrenderowanych). Nie zapomnij zmienić blurowania bitmapy na 0,01. Tak przygotowaną scenkę możesz już renderować do avi (potrwa to kilka sekund). Wybierając plik do zapisu dajesz "avi" po kliknięciu ok powinno się otworzyć okienko "setup". Tam możesz wybrać sobie kodek jakim skompresowany zostanie film. Najlepiej jakiś XVID lud DivX. Potem, zależnie od wybranego kodeka, możesz jeszcze grzebać w jego ustawieniach (m.in. jakość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max sam renderuje do kolejnych plikow, nie trzeba recznie 500 razy wlanczac rendera...

 

w. jeśli nie masz innego programu, to zrób pustą scenkę w 3dsm, ustaw rozdzielczość na taką jak mają twoje klatki, jako tło ustaw sekwencję obrazków (tych wcześniej wyrenderowanych). Nie zapomnij zmienić blurowania bitmapy na 0,01.

 

e... przeciez w Maxie wystarczy uzyc do tego RAM Playera, nie trzeba jakis cudów z nastepnym renderowaniem wyprawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu ma nie renderować do AVI? co masz do AVI??

 

to że pozniej nie masz juz jak tego edytowac? ze avi nie zapisuje alphy, jest skopresowane itp itd.

 

Mirach, byłbym wdzięczny gdybyś wyjaśnił dokładniej, jak mam to zrobić :)

 

Włączyć Maxa > Wcisnąć F1 > wpisac w wyszukiwaniu np "Render animation" lub "Render Scene" > Czytać

 

Żeby było ci łatwiej przeklejam najbardziej ogolną procedure jaka znalazlem w ten sposób:

 

 

To render an animation:

 

Activate the viewport to render.

 

Click Render Scene.

 

The Render Scene dialog appears.

 

Open the Common Parameters rollout. Choose a time range in the Time Output group.

 

In the Output Size group, set other rendering parameters or use the defaults.

 

In the Render Output group, click Files.

 

A Render Output File dialog is displayed.

 

Use the file dialog to specify a name and a type for the animation file, and then click Save.

 

A dialog is displayed that lets you set the options for the file format you chose. Adjust these settings (or leave them at their defaults), and then click OK.

On the Render Scene dialog's Common Parameters rollout, the Save File toggle turns on.

 

Click Render.

 

Note: If you set a time range and do not specify a file to save to, the animation is rendered only to the window. This can be a time-consuming mistake, so an alert warns you about it.

 

 

Tam gdzie zaznaczylem na czerwono wybierasz sobie typ pliku, polecam png na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, zaczy sie, rozumiem ze do avi spokojnie dołożysz DOF na podstawie kanału głębi który jest zapisany, nalożysz wyrenderowane obiekty na inny film dzięki alfie itp?

 

Znaczy się, nie wiem o czym rozmawiamy. Jesli tobie wystarcza renderowanie do AVI, to przecież nikt nie broni. Ale prosze cię, nie wmawiaj ludzią że avi lepiej sie edytuje niz film zlozony z pojedynczych klatek.

W sumie to nawet nie wiem co ja tu robie, animacją zajmuje się od święta, może lepiej zapytać tych ktorzy pracują w postprodukcji i kompozycji.

 

Edit:

Croolick, ale jak zapisałem to jako .avi to jakość była strasznie słaba.

 

to raczej wina kodeków które wybrałeś do zapisywania avi, a nie samego formatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avi jest szybciej odczytywany bo program nie musi za każdą klatką otwierać nowego strumienia do pliku. pozatym kanał alfa, kanał z it. można też zapisać do innych avi, unikając w ten sposób "bałaganu" z dużą ilością plików. a jeżeli nieskompresowane avi u kogoś na dysku sie nie mieści to polecam Canopus Lossless Codec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Croolick, nie renderuje się do avi bo. Jaki max jest wszyscy wiemy. Lubi się czasem wysypać ni z tego ni z owego. Renderując animację do avi tracisz w przypadku błędu (lub np. awarii zasilania) cały czas poświęcony na liczenie, który w przypadku poważniejszych animacji może być naprawdę długi. Renderując do osobnych klatek praca jest zapisywana na bieżąco i po ewentualnym błędzie zaczynasz render od ostatniej obliczonej klatki, zamiast od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrenderowałem klatki do .JPG i poróbuje je złożyć w VirtualDub`ie i wychodzi slideshow w koszmarnej jakości :/ Korzystam z opcji create palettized avi.... Jak zrobić normalnego płynnego avika?? Znalazłem jakiś jpg->avi konwerter, ale nadal jest slideshow (pomimo iż ustawiłem 32 fps)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrenderowałem klatki do .JPG i poróbuje je złożyć w VirtualDub`ie i wychodzi slideshow w koszmarnej jakości :/ Korzystam z opcji create palettized avi.... Jak zrobić normalnego płynnego avika?? Znalazłem jakiś jpg->avi konwerter, ale nadal jest slideshow (pomimo iż ustawiłem 32 fps)

 

w VD:

- importujesz sekwencję przez file/open video file

- w menu u góry: video

// hmm... pisząc to zauważyłęm, że tab nie działa... wchodzę od razu na "zatwierdź odpowiedź" :]

dajesz compression i tam wybierasz kodek i ustawiasz go sobie według uznania // jeżeli nie ustawisz kodeka, to powinien wyjść nieskompresowany avik, który może się rżnąć, na słabszych kompach

- jeżeli compression będzie niekatywne ale raczej nie powino być, to ustaw na full processing mode

- cały czas w "video" dajesz frame rate i ustawiasz ilość klatek na sekundę taką z jaką renderowałeś // patrz symek

- ustawiasz dźwięk jak Ci tam pasuje, albo i nie :]

- file// "save as avi" i wsio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie... wyrenderowałem 1000 klatek (HURRRA!!) i w pewnych miejscach chciałbym wstawić kilka klatek. Proble w tym że .jpg są ponumerowane i VD wczytuje je pokoleji i musiałbym zmienić nazwy 1000 plików :/ czy VD umozliwia wstawienie kilku klatek w "srodek" animacji?? Jesli tak to jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że niby jak?? Mam klatki o nazwach od "klatka0001" do "klatka1000" i np. między klatki 0523 i 0524 chciałbym wstawić 30klatek, a .jpg który ma być tymi klatkami nazywa się np. "klatka0523-kopia" i VD przy "open video file" nie wczytuje tej klatki... to jak mam zrobić "kopiuj-wklej":/ PLEASE HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz później chciał wyprawiać cuda cudeńka i nadawać różne różności na filmik to wypuść do serii tiffów. Jak obraz renderowany z maxa zadowala Cię w zupełności to wypuść do avi z kodowaniem tym kodekiem Xvid-1.1.3-28062007 - w ogólnych opcjach ustaw jakość kompresji na 2 i powinno być cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności