Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 22: Dzieła Jana Matejki


Mr Pank

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Tygodniowy Speedpainting 22: Regulamin:

 

* Czas malowania: 1,5 h

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna

* Prace umieszczamy w tym wątku

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

 

Nagrody:

 

* Wybór kolejnego tematu

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii

 

ZAKOŃCZENIE 22 SESJI: 13.11.2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mi czasu starczyło na szkic (chyba nawet troszkę ponad niż 1,5h :/) najpierw szkic ołówkiem potem poprawa na kompie i oto co wyszło:

speedpainting2-1.jpg

a rysowane z tego:

Wit_Stwosz.jpg

Może mi się uda już poza konkursem to podmalować;)

Witkowski znowu super-masz we mnie fana:)

****

edit

Nowa lepsza wersja;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzala leander. Dawno sie nie pojawiałeś... Na pierwszy rzut oka myślałem ze to pastela :) Ladnie wtopiony w kompo.

 

ortheza: Zawsze w mojej wyobraźni królowa Błona była młodsza...

 

RaVirr: hehe najlepiej ultras.

 

co do rysunku: bardzo dobrze prowadzisz kreskę i generalnie niezłą masz parę rysunkowa. zanim dodałeś tło było lepiej. przy tak poszarpanej kresce z przodu - tył lepiej pozostawić uproszczony lub słabszy. np: można by tło machnąć szara kreska albo dbać żeby pojawiły sie jedynie kontury narysowane z jednej linii.

 

 

 

Generalnie temat jest dla mnie bardzo trafiony. Mimo że nie jestem fanem Matejki to pracując nad jego kopiami można zaobserwować wiele zabiegów plastycznych, które można ściągnąć i wykorzystać. Jeśli speed ma czegoś nauczyć to tego typu tematy na pewno pomogą. Nareszcie pojawia sie wyzwanie, które wymusza inne myślenie. Każdy widzę stara sie w swój sposób rozwiązać materie włosów, skory, materiały czy futra. Można skupić sie na kolorze, proporcjach, narracji itd. Podoba mi sie też, że takie refy można traktować jako prace nad technika malarska (przy kopi) albo źródło nawiązania, jak np Rzool.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witkowski na szczęście rysowałem na kilku warstwach i tło było oddzielnie więc spróbuje teraz szybciutko poprawić;) I dzięki za docenienie;)

****

edit

Speed.jpg

jednak bez tła...nie ma już czasu na tło więc to jest wersja końcowa;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj szukajac prac Matejki bylem zaskoczony, ze nikt dotad nie wybral tego portretu, a widze, ze po prostu trzeba bylo chwile poczekac :) Bardzo fajnie len_art.

RaVirr: wczoraj jakos mnie nie przekonales, ale ta poprawiona wersja robi duzo lepsze wrazenie

 

Witkowski - Strzalka ;) A ja dla odmiany Ciebie ostatnio tu czesto widuje i nie ukrywam, ze jest na co popatrzec ;) Dobrze mowisz odnosnie tematu. Osobiscie jestem zaskoczony, zapewne malo ambitnym odkryciem, ile obserwacji mozna poczynic kopiujac/interpretujac obraz mistrza. Nawet w te 1,5 h..

 

A odnosnie samej tworczosci Matejki, musze powiedziec, ze robi na mnie znacznie wieksze wrazenie bezposrednie obcowanie z jego obrazami. Te reprodukcje na sieci odbieraja im sporo wyrazu i jakosci. A moze je w pewien sposob obnazaja. Tak czy inaczej nawet anatomia czy pozy wydaja sie wiarygodniejsze na duzym formacie, wiec tak powinno sie je chyba ogladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności