Jump to content
Sign in to follow this  
szelix

Jaki jest sens kupowania textur?

Recommended Posts

Nezz: mozesz sprecyzowac???

Hexon: troche pomyliles branze, film to straszna nisza rynkowa zatrudniajaca specjalistow super waskich specjalizacjach i ofert na swiecie jest bardzo malo.

Niestety twoje poglady co do \"maloznaczacych rzeczy\" podziela wielu krajowych klientow instytucjonalnych, ale to dyskusja na inny topic i chyba inne forum.

Takie sa teraz czasy ze trzeba byc elastycznym, waska specjalizacja = bezrobocie, sam dyplom nic niedaje.

Nezz: pracowalem w Bialymstoku w agencji reklamowej Admis i sam bylem zdziwiony ze na stanowisko grafika (od wszystkiego, kreacja, dtp) zatrudnili mnie zaraz po skonczeniu liceum plastycznego a nie absolwentow asp z dyplomami. Nie mialem doswiadczenia zawodowego ale wiedze (wyczytana :)), dobre portfolio i znajomosc oprogramowania. I wcale nie bylem tani, 5 lat temu jak zlozylem wymowienie kusili mnie 2500pln na reke. W Bialymstoku.

akdsn - w zadnym razie nie kwestionuje Twoich umiejetnosci , wiedzy itp .. chodzilo mi tylko o stosunek do innych ludzi na forum , ale to moze tylko moje dziwne wrazenie.. no coz , jakby nie byl wlasnie takie jest.

Nezz: tylko ostatnio w galerii moze dlatego ze nie wypowiadam sie jak widze ze ktos prezentuje cos dobrego. Kazdy kiedys zaczynal ale nie rozumiem dla czego od razu wstawiac to do galerii. W innych tematach staram sie zawsze dzielic wiedza, jezeli taka mam.

Moze rzeczywiscie przesadzilem ostatnio ale nie sadze by lizanie sobie fiutkow bylo mobilizujace tworczo.

Sorry za offtopic.

O boze podalem powien przyklad ktory faktycznie moze i byl zly no ale oka niema to jak ludzie ktorzy nieumieja sie jakod domyslic. Wiem ze przyklad o filmach nie byj jakos dobry czy cos (bylo zapozno dla mnie zeby cos lepszego wymyslic) ale chcialem mniejwiecej po lebkach pokazac jak to sie ma do tego jak znasz sie tylko na jednej rzeczy najlepiej i z tego zadne profity ci nie splyna. Sam mam paru znajomych ktorzy mimo ze maja wlasne firmy providerskie to robia jeszcze niewiadome jakie kursy zeby tylko w razie czego miec odpowiedni papierek do kazdej okazji.

A podobno Disney zamknal swoje studio na Florydzie i wielu zdolnych ludzi poszlo na bruk.

No i beda mieli problem aby sie przestwic na robienie ulotek za wycieraczki;)

Tak zupelnie serio to popatrzcie na ogloszenia np: zatrudnie webdesignera, wymagania, budowa skomplikowanych portali obslugujacych bazy danych, skrypty, sklep internetowy, znajomosc photoshopa, illustratora, flasha + zaawanasowany action script, director, duzym plusem bedzie znajomosc 3dsmax lub maya, wyksztalcenie wyzsze, 5 lat doswiadczenia na podobnym stanowisku i mniej niz 30 lat w dowodzie, no i jeszcze jakby mial wlasne auto to jeszcze lepiej.

Takich ogloszen jest kilka tygodniowo.

Witam

akdsn to prawda że są takie ogłoszenia ,ale niech ktoś mi powie że zgodziłby się za 2000 zeta bez żadnych bonusów wziąć taką robote ?poprostu swoją wiedze i umiejętności trzeba cenić!!!

Pozdrawiam

Wiesz ale jeszcze pozostaje problem bulki :)

Roboty w branzy nie jest tak wiele. Klienci coraz czesciej robia w konia.

Jak ktos ma etat to super ale jak robi freelance to zasada zaliczkowania przed robota przeszla juz chyba do historii.

Uogolniajac grafika nie jest zbyt intratnym zajeciem.

Dla przykladu moj kumpel architekt sprzedawal mele kuchenne robiac bardzo proste projekciki do tego i w zeszlym roku wyciagnal ponad 90000, moja znajoma studiujac zaocznie inzynierie ladowa w sklepie z drogimi kiblami dostaje 6000 miesiecznie brutto.

W grafice stawki tylko nielicznych art-directorow z wieloletnim doswiadczeniem dochodza do 10000.

Grafika nieintratnym zajęciem ? Dodaj \"chwilowo\", \"w Polsce\" a się zgodzę.

RK ja jestem tu i teraz :)

Pozostaje jeszcze pytanie co znaczy intratne zajecie?

Interes z najmniejsza buda z piwem jest pewniejszy niz inwestycja w male legalne studio graficzne.

Robic mozna tylko klientow coraz mniej i konkurencja duza wcale nie na poziomie estetycznym.

Nikt nie każe Ci zostawać w Polsce. Nauka to inwestycja w siebie- jeśli chcesz się profilować tylko na rynek Polski to faktycznie znajdziesz mnóstwo możliwości o wiele bardziej intratnych niż 3d, chociaż znam parę osób które żyją z niej całkiem nieźle. Inna rzecz że zdanie o niskiej dochodowości grafiki nie we wszystkich krajach jest prawdziwe- podobno wchodzimy do Unii ? W tej perspektywie bycie specjalistą 3d (specjalistą, nie niedzielnym dłubaczem) pewnie może być opłacalne...

W Dubaju ? Chyba nienajgorzej. Głód na wizualizacje architektoniczne, brak ludzi którzy naprawdę dobrze znają 3d. Z tego co wiem pensje na poziomie \"nielicznych art-directorow z wieloletnim doswiadczeniem \" - zdarzają się niższe, zdarzają się wyższe. Jak wszędzie. ;)