Jump to content

Recommended Posts

trzeci plan - postac i kolory troche kojarza mi sie z nicponiowymi monstrami :)

ale czerwien bardzo ladnie blyszczy na pierwszym planie, w fajnym kontrascie do sniegu. fajna lokacja do gry by byla *_*

Taki świetny efekt! Ja to właśnie tak bym chciał umieć :D

I teraz mam ochotę na film z olbrzymem w tle :P Znacie jakiś ?

Olaf: Rozumiem twoj punkt widzenia i poczesci zgadzam sie z tym o czym tu mowisz, ja osobiscie wole poswiecic te 5 lat wiecej na nauke i robic wiekszosc rzeczy recznie, zaczalem bardzo cenic stylizacje, i mysle ze wciaz jest wiele firm i osob ktore cenia talent i ciezka prce artysty w "czystej postaci", jak to ma miejsce chodzby u Blizzard, przy uniwersum warcrafta. Tam wiekszosc konceptow wciaz powstaje olowkiem na papierze. Co nie znaczy ze nie uzywaja collagy podmalowanych zdjec.

Poki co, jest miejsce dla obydwu filozofii i obydwu podejsc, Ja osobiscie cenie sobie bardziej "reczna robótke", a czy w przyszlosci stanie, sie to o czym piszesz? Tylko czas pokaze :]

Kojot, ziom, bardzo fajna ta ostatnia ilustracja, swietny dobor kolorow. Jedyna rzecz ktora mi nieco przeszkadza, to ten szum po prawej stronie, faktura drzew koliduje nieco z poziomem "szumu" na olbrzymie, przez co kloca sie o uwage. Osobiscie "uspokoil" bym nieco giganta, bo po pierwsze jest dalej, wiec to logiczne posuniecie, ktore dodatkowo doda nieco glebi planom, a po drugie z dzrzewem bylo by wiecej roboty :P

Tak czy siak, bardzo fajny obrazek, ciao!

Poki co, jest miejsce dla obydwu filozofii i obydwu podejsc

Oczywiście, że jest. Podstawowa zasada rozwoju korporacji - stworzyć zunifikowaną procedurę, by można było jednego pracownika zastąpić innym bez ryzyka komplikacji. To jednak przeciąga władze na stronę korpo. Dlatego się rozpisałem, bo za kilka lat jedyna wartościowa rzecz po grafiku to będzie jego lista ulubionych w przeglądarce. Skończycie w gorszych warunkach niż VFX'owcy, tylko po to by dostać kilka 'lajków' na portalach dla grafików. To tak samo wartościowe jak płacenie za WatsUp'a walutą z Monopoly. A nie sorry, miało być 'akcjami facebooka' ;D

Tak, stylizacja jest dobra, bo powstaje unikalny produkt. Taki zawsze będzie wart więcej, nawet jak to jest coś banalnego jak satyry Raczkowskiego (nie oceniam całego dzieła tylko wizualną część). Ale oczywiście dobrze opanować warsztat takich działań, tylko nie należy go przeceniać. Osobiście uważam, że jak tysiąc osób Cie chwali, to raczej dlatego, ze czują się dobrze z tym co robisz, a nie dlatego ze robisz dobrze.

Tak to już pewnie jest w firmach że nie liczy się to jak coś robisz tylko efekt końcowy .

Wszystkie chwyty dozwolone byle by na końcu było lux i nie ważne jak to robisz , ma być super i już .

Fakt faktem że zawsze ręczne robótki będą bardziej cenione :)

Ciężką pracę się szanuje bo nie każdy jest do tego zdolny a na skróty to wiadomo :)

Z drugiej strony , jeśli można zrobić coś atrakcyjnego małym kosztem to czemu nie ?

Jedno i drugie się przydaje. Kwestia przy czym bardziej czujemy się artystą.

Pozdro all.

Z drugiej strony , jeśli można zrobić coś atrakcyjnego małym kosztem to czemu nie ?

Widzisz, tutaj juz chodzi o filozofie, w mc donaldzie bedzie szybko najesz sie bedzie smaczne, ale to sie nie umywa do kaczki pieczonej w jablkach z bitymi ziemniaczkami i zurawina, rozumiesz ? :)

Sek w tym, ze korpo kaze ci "zjesc w 15 min" wiec wybierasz hamburgera ktorego polkniesz i o nim zapomnisz, kaczka bedziesz sie rozkoszowal i zapewne opowiesz jeszcze znajomym o swietnym szefie kuchni, ktory przyrzadzil Ci tak wykwintne danie.

( wszystkich wegeterianów i weganów z gory przepraszam za taka oto metafore ;)

EDIT: Ok nie robmy juz wiecej offtopu w tej teczce, i tak go wystarczy.

Edited by ICE

Skąd bierzesz fotki do studiów z fejsa? Szukasz to tak po prostu w googlach czy masz jakiś folder/stronę gdzie takie fajne zdjęcia są w jednym miejscu? Byłbym wdzięczny za podrzucenie :P

mats zazwyczaj szukam na tumblr deviantarcie flickr albo reddit :) (nie skonkretyzowałeś pytania o której dokładnie refki ci chodzi wiec podałem wszystkie źródła :P)

Ooo tumblr i flickr, zupełnie zapomniałem o tych stronach :D. Chodziło mi o te codzienne ćwiczenia z Twojego fejsa ze dawałeś studium i swój obrazek wykorzystując to czego sie akurat nauczyłeś, bardzo fajny sposób :P

Dzięki wielkie :D

fajna krewetka :D ale nie chciałabym jej zjeść ... ;) od krewetki odciągneło mnie ładnie namalowane otoczenie ;) kolorki ! Bardzo pięknie się rozwijasz i dalekosiężnie ;) Pozdrowionka

wygląda jakbyś się shadiego naoglądał, fajne te prace. 200 stron w wątku całkiem sporo ale progress niesamowity

nieznany mściciel

speed6fy2.jpg

pan krewetka

1421063_751990814814201_1318702856_o.jpg

pozdro

Aż miło popatrzeć jakie owoce przynosi uparte dążenie do celu, wytrwałość i trening. Chylę czoła!

Dzięki wszystkim ale starocia odkopaliście! :D

wiesiek na kuńu

1960860_755825421097407_554044270_o.jpg

Ogólnie bardzo fajny klimat i kompozycja pracy. Nie leża mi jednak dwie rzeczy - nogi u konia przednie wyglądają jakby były w galopie a tylne jakby poruszał się wolno(ale to może być moje dziwne odczucie- nie jestem pewien:D). Druga to ułożenie tej ręki z mieczem- nie jest zła ale myślę, że przy innym ułożeniu obraz mógłby zyskać większy dynamizm. Ale świetna robota, te niedoróbki dostrzegłem dopiero po czasie. Pozdrawiam

strasznie podoba mi się walor we wieśku, ale konia to totalnie olałeś chyba, bo anatomia leży i kwiczy ;) Tylna noga, przednie nogi, ale najbardziej mi się rzuciła w oczy ta głowa, na którą chyba koń się zamienił z jakimś kucykiem i do tego młodym. Sprawia wrażenie jakbyś na pierwszym planie próbował jakiejś perspektywy (bo Wiesiek też jakiś taki), którą porzuciłeś przy malowaniu dalszego planu. Pewnie się czepiam, konie w sztuce są zawsze najbardziej pokrzywdzone... Ale ogólnie bardzo bardzo

Wspaniała praca, oj, jak daleko mi do takiego skilla... Może kiedyś bozia da. Jeśli jednak mogę wtrącić trzy grosze, to jako koniarz, chciałam nieco poprawić samą anatomię konia. Praca szalenie mi się podoba i chciałabym zobaczyć ją ukończoną dlatego wrzucam skromny szkic jak takowe końskie nogi powinny być mniej więcej ustawione. Popracowałabym też nad oczodołem, bo pod tym kątem łba powinien być bardziej wypukły, szyja też wymaga korekty albo ją wydłużyć albo wygiąć pod innym kątem.

http://i61.tinypic.com/r9rkop.jpg[/img]"]http://r9rkop.jpg

Jeźdźca też przesunęłabym do przodu bo w tej chwili zdaje się, że Wiesiek siedzi koniowi na nerach i raczej długo na nim nie ujedzie :) Popręg siodła powinien znajdować się dużo bliżej końskiego łokcia a sam jeździec siedzieć tuż za kłębem. Ok, to tyle z mojej strony, mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. Proszę, dokończ tą pracę.

Wow, wiedźmin jest super, świetna jest ta zieleń na pelerynie i naramiennik.

Trochę trudno mi znależć źródło swiatła, ale w sumie wszytko jest czytelne i wygląda fajnie, więc to nawet nie problem :)