Skocz do zawartości

Teczka 2d: Farvus


Farvus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 299
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

selfu - A dzięki. Nie pomyślałem o plamie na nosie. Tobie też życze powodzenia :).

serio - Przy sylwetkach od razu malowałem plamą.

vrocker - Dobrze wiedzieć że coraz lepiej. Ja tego nie zauważam.

Coyote - Hehe. Nie czuje się jakoś 5 gwiazkowy ale dzięki.

 

Namalowałem gwaszem nieco losowych tekstur do wzbogacenia environmentów. Skanowanie tego zajmie mi troche czasu. Tymczasem podsyłam kolejne próby z akwarelami. Zazwyczaj kończy się porażką ale już zaczynam łapać jak tym malować :). Jeszcze musze się nauczyć jak kontrolować ostrość krawędzi.

 

sk236jy2.jpg

 

sk237sg6.jpg

 

sk238zx5.jpg

 

sk239cy5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

selfu - Nie pisałem że już wszystko umiem. Akwareli można się całe życie uczyć.

Coyote - Ciesze się :).

Reanimator - Thnx.

masz)rum - Dzięki.

 

Niestety skończył mi się papier do akwareli. Kontynuuje jak kupie nowy.

 

Podsyłam 3 nowe prace malowane z fotek. Ostatnia nie do końca wyszła tak jak chciałem ale poprawianie tylko pogarszało sprawę.

 

sk240co4.jpg

 

sk241rs6.jpg

 

sk242bo2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namalowane bardzo fajnie, ale faktycznie cos dziwnego sie ze skalą stalo. Te ludziki wygladaja jak liliputy w swiecie olbrzymów. Moze przez te motywy arch. jak otwor przypominajacy proporcjami drzwi, ta skrzynka, przypominajaca skrzynke na listy i dalsze motywy kojarzace sie z drzwiami, oknami. W tej sytuacji malymi ludzikami raczej nie obronisz skali, którą sobie założyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz)rum - Dzięki.

Elvans - Troche namieszałem i wyszło mało jednoznacznie. Promieniom światła chyba dałem za ostre krawędzie i czyta się to pewnie jako odblaski na szybie.

leander - Dzięki. W sumie masz racje. Zazwyczaj nie poprawiam speedpaintów ale tym razem zrobiłem wyjątek. Szybka zmiana skali :).

 

env01bbg5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te ostatnie szkice. Postacie rysowane plamami sa super (az by sie chcialo zobaczyc je skonczone :P) No i ten szkic z czaszka wyglada intrygujaco - klimat Doom'owy to jest to co lubie najbardziej :) Dziewczyna w tlumie wyglada jakby byla zbyt wysoka w stosunku do pozostalych ludzi na obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thirdeye - Dzięki. Postacie malowane plamami prawdopodobnie skończe. Ten z czaszką chyba też. Przyznam że w taką klasykę klasyki jaką jest Doom nigdy grałem ale lubie mieszać elementy Sci-fi i fantasy :).

 

Na politechnice teraz mam sesje i oddaje różne referaty, eseje i inne pierdoły stąd wole nie angażować się w jakieś mega projekty. Malowałem jedynie z fotek i posemaniacs różne sylwetki postaci dla lepszego wyczucia niektórych proporcji. Wyszło mniej więcej jeden rządek dziennie :).

 

silhouettes02ww7.jpg

 

Twarze z wyobraźni szkicowane w open canvas. Miejscami zerkałem na fotki bo mi za bardzo losowe wychodzą i czasami zbyt kreskówkowe (szczególnie w przypadku kobiet). Oprócz tuszu moim drugim ulubionym narzędziem jest gumka. Bardzo lubie wszystko przerabiać :P

 

oc73ja8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrOcK - Dzięki. Jędną czarną postać maluje w mniej więcej 5 minut.

 

Żeby zrównoważyć wszystkie śmiertelnie poważne autoportrety dzisiaj podsyłam coś mniej poważnego - auto-karykatura. Pozdrawiam.

 

553tq6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aspenboy - Czasami po prostu wystarczy poeksperymentować z wyglądem.

thirdeye - Dzięki.

 

Wrzucam kolejną serię ćwiczeń żeby was zanudzić. Sylwetki wyglądają niepozornie ale wiele się od nich ucze.

 

silhouettes03cm5.jpg

silhouettes04cc7.jpg

 

Dłonie z Burna Hogarta.

 

sk243ml9.jpg

sk244ug9.jpg

 

I na koniec coś z głowy. Eksperymentowałem z odcieniami skóry i wyszła taka ciekawa twarz. Nie upiększałem zbytnio żeby zachować indywidualny charakter.

 

char04in4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wypaśne dłonie, wiele osób ma z nimi propblemy, ciekawie potraktowałeś palce, takie chude ale przez to zyskały na ekspresji, sylwety też całkiem pro proporcje można szybko przyswoic nie zaprzątając sobie głowy detalem i cieniowaniem, zapewne bardzo pomocne przy twozeniu wiekszych scen z postaciami w oddali. Co do spida to twarz ciekawa, chociaż pod wzdgledem technicznym najmniej mi sie z całości podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

masz)rum - To są dłonie przerysowane z książki o anatomii dłoni. Ja tylko trzymałem się proporcji.

Morbid Karbid - Faktycznie. Może troche zapędziłem się z tym kontrastem i za dużo różu. Przyda mi się ta informacja jak będe chciał zrobić świecącą twarz :).

 

Spróbowałem różne inne wersje (dzięki suwaczkom w Photoshopie :) )

 

char04bad9.jpg

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vrocker - Dzięki. Ciesze się że jest jakiś postęp :)

DrOck - Polecam. Musisz mieć tylko odpowiedni papier i dodatkowo jakiś pędzel do akwareli.

 

Coś niewiele dały dłonie z Burna Hogartha. Postanowiłem troche zmienić styl uczenia się ich.

 

Czarne to rysowane z różnych źródeł a przy niebieskich próbowałem troche z głowy i nieco podpatrywałem czy dobrze rysuje. Potem zmieniłem styl rysowania na taki jak przy mechanicznym rysunku konturowym (prawy dolny róg) i jakoś dwa razy łatwiej szło.

 

sk247dz3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ttaaddeekk - Heh. Do kolesi z Massive Black to mi jeszcze bardzo daleko (zarówno geograficznie jak i pod względem umiejętności) stąd nawet nie rozważałem takiej opcji. Jakiś czas temu jednak prawie spadłem z krzesła jak zobaczyłem że Jason Manley przegląda na forum CA mój temat ze szkicownikiem (a on bardzo rzadko odwiedza szkicowniki). Zastanawiam się czy coś go właściwie zaciekawiło w moich pracach czy to może jakiś przypadek.

Dr0cK - Dzięki. Dłonie to można latami męczyć i efekt będzie mało satysfakcjonujący stąd polecam ćwiczyć regularnie.

 

Niestety nie mam czasu na szkicowanie.

 

Podsyłam tylko WIP do jednej broni - jednoręczny pistolet maszynowy. Straciłem w połowie ochotę na wykończenie i prawie zapomniałem że mam to na dysku.

 

gun04wip01gg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

To jest jednoręczny pistolet maszynowy stąd troche nietypowa broń pod względem kształtu. Tył broni za rączką przyczepiany jest do przedramienia. Spust natomiast jest w tym małym uchu tuż pod lufą. Odległości i proporcje są w miarę dobre bo nawet powiększyłem broń na swoim monitorze do skali 1:1 i przykładałem ręke.

W profilu tego nie widać ale magazynek też jest nietypowy bo przczepiony na płasko u góry i okrągły jak w tommy gunie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna ta broń, szkoda że nie chcesz kończyć.

Ogólnie to w twojej teczce jest tyle pracy własnej, że aż się człowiekowi samemu chce zacząć coś robić, bo się głupio robi na własne lenistwo :)

To musi przynosić efekty - i przynosi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość siersciak

super, teczka, jestem pod dużym wrażeniem.

Super ludzie i ilość szkiców jest imponująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności