Jump to content
Farvus

Teczka 2d: Farvus

Recommended Posts

wow! A w jakim czasie (ile sek.?) robisz taką jedną sylwetkę z pose. ? Tylko nie mów, że 30 :o

nicponim - Dzięki za radę. Akurat cieniowałem w powyższych ołówkowych pracach Progresso :).

serio - Nie dawałem sobie do postaci limitu czasowego. Może minuta. Nie więcej.

Łukasz Misztela - Dzięki. Może dokończe.

Coś szybkiego (ok. 1,5 h) z głowy żeby was nie zanudzać. Pracowałem cały czas na takiej rozdzielczości jaką tu podsyłam.

char19yj1.jpg

Edited by Farvus

dismas - Dzięki.

Pełno projektów na głowie. Postanowiłem siąść i namalować jakiś speedpaint jednak zabrał mi troche więcej czasu niż z początku planowałem. Szczerze powiedziawszy nie wiem co to właściwie ma być :P.

env35uf3.jpg

Edited by Farvus

Biorąc pod uwagę niewielki czas oraz wykonanie z głowy to ta panienka jest ok. Chociaż brakuje mi tego efekciarstwa w postaci jakie stosuje np oDD (jego ostatnie rzeczy). Ręka standardowo na biodro i lekki zgięcie w kolanach może bardziej by sprzedało picka chociaż to się zaczyna robić zdeczka oklepane ;). Speedek też ok. To chyba jakiś portal się otworzył i chce gostka wciągnąć do środka...Acha no i fajne ołówki.. Pozdro

serio - Dzięki. Szczerze powiedziawszy ostatnio jakoś bez większych emocji maluje mi się postacie. Znacznie więcej serca wkładam w environmenty. Czasami maluje dosyć statyczne pozy ale raczej nie zamierzam jednak iść za jakimiś trendami :).

Łukasz Misztela - Dzięki. Może tak poprawie jak zechce mi się to wykończyć.

Ostatnio brakuje czasu. Czytałem tylko trochę o kompozycji i ściąnąłem dzisiaj Maya Personal Learning Edition. Jakoś ciężko mi się zawsze rozpracowywało 3d studio więc może z tym będzie przyjemniej.

Podsyłam szybki malunek z klatki filmowej.

movie02tl3.jpg

no no- kolor jest swietny, zwlaszcza po stronie cienia na twarzy; dobrze zaobserwowany.. czy to open canvas czy ps?

hey fajne fajne:) może jej troszkę prawa strona prześwietlona??ale tak jak selfu napisał jej strona w cieniu ma spox kolorki:) bardzo mi się podoba kolor kołnierzyka.

pozdro

selfu - Malowałem w Photoshopie.

Łukasz Misztela - Troche jest prześwietlona ale zdecydowałem się to uwzględnić w pracy.

Dzięki za wszelkie uwagi.

movie03it2.jpg

Kolory na ostatnim urywają głowę! świetny dobór! :) Na wyczucie je dobierasz czy pobierasz ze screenu obok, pytam, bo precyzja jest fenomenalna, trochę mi tylko ten brush drzewa nie pasuje, za dużo tam przez niego detalu, za to reszta... :)

przedostatnia pracka troche przekrecona z nasyceniem, ale deszczyk rzadzi panie- bardzo fajne zjawisko w tej pracy no i jak tu mowia- kolor! dawaj wiecej ;)

prrrszalony - Zawsze na wyczucie. Color picker odbierałby mi możliwość uczenia się koloru.

Zamalowałem jedną zbyt ostrą plamę na drzewie. Powinno być troche lepiej.

RaVirr - Thnx :).

selfu - Dzięki. Akurat przedostatnia praca była malowana z filmu Król Artur w którym specjalnie podkręcono kolorki przez jakieś filtry. Może troche przesadziłem z nasyceniem tła.

Tym razem mgła :).

weather02ql9.jpg

Edited by Farvus

mniej zadowalajace od poprzedniego ale przynajmniej lekkie w odbiorze i zdecydowane w pociagnieciach..podoba mi sie ;) a króla Artura nie widzialem- postaram sie to nadrobic

pozdrawiam

DaRoZ - Dzięki.

selfu - Cóż. Zalane deszczem ulice zawsze będą wizualnie ciekawsze od nudnej mgły. A Króla Artura też nie widziałem :).

Śnieżny widoczek z fotki. Wyszedł średnio ale przynajmniej pobawiłem się różnymi brushami :).

weather03uj6.jpg

Edited by Farvus

Dzięki, za wszelkie komentarze.

Wciąż jeszcze mam dużo rzeczy na głowie. Dla odprężenia wypróbowałem mój mod do generatora tematów 3CH i namalowałem jeden z wyników. Przy malowaniu w odcieniach szarości znacznie łatwiej mi zaszaleć z formą.

EDIT: Poprawiłem nieco głębie.

env36av2.jpg

Edited by Farvus

znowu mnie czymś zaskakujesz..3CH ? Hmm interesujące.. Tematyka pogodowa również intryguje jak i dobrze wygląda.Pozdro.

3CH to niezla wkretka:) tez bede musial sie tym w koncu pobawic... i przylaczam sie do opinii Morbida- kolorki to ty widzisz :)

pozdr