Jump to content
batonx

Wybór sprzętu Foto. HELP

Recommended Posts

Musisz się dowiedzieć jaki bagnet ma a200 i tym się kierować. Wystarczy rzucić okiem na allegro i sprawdzić jak tam ma się sprawa z obiektywami. Sony dzieli wspólną półkę z Minoltą, zresztą ktoś na Optycznych napisał, że dla niego plusem jest to, że do a200 może zastosować szklarnię ze swojej starej Minolty. Zawsze możesz wysłać zapytanie do sprzedającego czy obiektyw który Cię interesuje jest w pełni kompatybilny z posiadanym body. Ot tak dla pewności. No i najlepiej zastanów się przed kupnem obiektywu co chesz fotografować i ile możesz przeznaczyć na sam obiektyw.

tak ze 300-350 zł bym chciał wydać na szkło. A fotografowałbym różne rzeczy - to co akurat się spodoba, jak będę na mieście z aparatem (napisałem dokładniej w poprzednich postach). Myślałem nad tym http://www.ceneo.pl/333544 obiektywem. Mam przed sobą katalog sony alpha a200 - jest tam zdjęcie zrobione tym obiektywem i muszę przyznać że jest bardzo ładne :)

Popatrzyłem na Allegro i w tym przedziale cenowym jakim dysponujesz nic lepszego nie dostaniesz, ewentualnie jakąś używkę. Jeśli nie przeszkadza Ci fakt że ten obiekty jest dość ciemny to zestaw który podałeś powinien na początek wystarczyć. Warto jednak przed kupnem popatrzyć na ceny osprzętu i jego dostępność żeby wiedzieć czy w razie chęci rozbudowy będziesz miał co kupić i za co kupić i wszystko dokładnie przekalkulować żeby potem sobie nie pluć w brodę.

a co warto dokupić do lustrzanki? jakieś filtry? np UV albo jakieś inne? Osłony przeciwsłoneczne? Może coś do makro?

jak poużywasz trochę, to będziesz dokładnie wiedział czego Ci brakuje.

Filtr UV - głównie jako ochrona przedniej soczewki. Polaryzacyjny, ale to już droższy wydatek bo w okolicach co najmniej 150 zł. Akcesoria w zależności od potrzeb, zewnętrzna lampa błyskowa jeśli uznasz ją za przydatną lub niezbędną, statyw itp. Osłona przeciwsłoneczna na pewno nie zawadzi. Co do makro, tutaj najlepszym wyjściem byłby po prostu obiektyw makro ale to już niestety spory wydatek. Nie wiem jak jest w przypadku aparatów Sony ale niekiedy można dostać przejściówki odwrotnego mocowania obiektywu, to powinno umożliwić robienie zdjęć makro. Jednak jest to dość karkołomna metoda, nieraz praktykowałem ją z zenitem i trzymanym w ręce odwróconym obiektywem:D Można też zastosować przejściówkę do obiektywów z gwintem m42 i podczepić mieszek lub pierścienie makro. Ale na dłuższą metę to tylko półśrodki.

dzięki za odpowiedzi :) a co powiecie o obiektywie Tamron 28-105 F4-5,6?

pbase.com polecam bo jest duzo obiektywow i mozna zobaczyc jak wychodza zdjecia na roznych aparatach przy roznych przeslonach

Cześć.

Przymierzam się do kupienia jakiegoś zooma i zastanawiam się nad takim szkłem: EF Canon 70-300 f/4-5,6 IS USM. Czy ktoś miał do czynienia z nim?

Pozdrawiam

Z tego co pamietam z szumu na canon-board, to:

-niska cena

-swiatlo 2.8

-jakosc obrazu podobna do eLki 2.8

a co myślicie o obiektywie dodawanym do tej lustrzanki http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-cyfrowe/sony/sony-alpha-200-z-ob-tamron-80-210-mm/ ?

edit:

a może poprostu kupić ten zestaw http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-cyfrowe/sony/sony-alpha-200-z-ob-18-70mm/ i będzie dobrze? chodzi mi raczej o amatorską fotografię.

Edited by trosiek

Jeśli nie masz żadnych sprecyzowanych wymagań co do użytkowania sprzętu czyli nie planujesz zajmować się konkretnie np. fotografowaniem ptaków czy innych zwierząt itp. to polecałbym zestaw z szerokim obiektywem. Będzie bardziej uniwersalny, ten pierwszy startuję z ogniskową 80 mm, po cropie będzie to mniejwięcej 120 (albo coś koło tego nie wiem jaki mnożnik ma Sony) więc ogniskowa raczej portretowa. Szerokie szkło będzie poręczniejsze przy wszelkiej maści wycieczkach, wyjazdach itp. Jeśli chodzi o jakość obiektywów to cieżko mi się wypowiedzieć, nigdy nie miałem aparatu Sony w ręce ale zapewne nie ma szału, w końcu to szkła kitowe czyli dosć ciemnie i bez optycznych rewelacji. Ale do amatorskiego zastosowania na start powinny być ok.

a jaki zestaw wy byście wybrali? Bo różnica w cenie jest i nie chcę niepotrzebnie przepłacić, a ta lustrzanka za 999 z tamronem wydaje się podejrzanie tania :) w nastepnym tygodniu planuję kupno.

Nie znam sie w ogole na aparatach Sony, ani te obiektywy wiele mi nie mowia.

Ja najczesciej korzystam z obiektywu 28-70 i bardzo ubolewam nad brakiem szerszego kata. Przynajmniej na 18mm.

A jako jedynego obiektywu nigdy nie wybralbym czegos rzedu 80-200.

Dlatego, z mojej strony, polecam zestaw z obiektywem 18-70.

Światło takie samo, ogniskowa ta sama tylko jeden ma w nazwie III DC a drugi samo DC. Nie wiem czy między nimi jest jakakolwiek różnica szczerze mówiąc. Zachęcam do skorzystania z pomocy na forum do którego link podałem w poprzednim poście. Co jak co ale chyba na forum Canona więcej będą w stanie powiedzieć o tych szkłach;) Bo tutaj jeśli chodzi o ten konkretny model to raczej będzie więcej gdybania niż konkretów. Chyba, że ktoś ma i się ujawni:D

no właśnie szukam o nim jakiegoś info na tamtym forum i nie znajduję za wiele :) ok. dzięki wielkie za pomoc!

olej 28-90, jak nie masz kasy to lepiej wziąć kita 18-55mm.

wybierasz body sugerując się tylko ceną? a nie lepiej jakiegoś kompakta kupić?

kompakta już mam i chciałbym coś więcej niż zwykły kompakt. Nie jestem profesjonalnym fotografem ale jak narazie amatorem. Wybór padł na sony alphe a200 z obiektywem kitowym sony 18-70. W poniedziałek jadę kupować. Mam nadzieję, że zaspokoi moje potrzeby. W tym przedziale cenowym chyba nic lepszego nie znajdę. Patrzyłem na olympusa jakiegoś, ale niewygodnie się go trzymało. Nikonowi d40 od razu podziękowałem. Przed za rok wakacjami chciałbym dokupić sobie do niego jeszcze sigmę 70-300. Mam nadzieję, że dobry wybór :) Pierwsze poważne użycie tego aparatu już zaplanowane - meta tour de pologne w białymstoku :D

--------------

Dobra teraz was zagne....

Cyfrówke chce kupic...ok 1500 zl.

Przeszukałem juz z 10 forów na necie i dalej nic nie wiem, kazdy chwali co innego.

Błądze między nikonem, canonem, sony i olympusem...i błądze.

Może byc troche drozszy, zeby obiektywy wymienne byly i zeby F1 na wyscigu zlapal...

Oddaje kase w wasze ręce...pozdrawiam i dzięki...;]