Jump to content

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy

Recommended Posts

Mnie coś ostatnio wzięło na oglądanie starych filmów z lat 80-tych. Cztery pierwsze części Akademii Policyjnej (wg mnie najlepsze) dały mi trochę oderwania od stresującej pracy ;) Przypomniałem sobie o Grach Wojennych i już się szykuję na Trona.

I ostatnio znów obejrzałem Forresta Gumpa-przyznam, że jest to jeden z niewielu filmów, które mogę oglądać na okrągło i mi się nie nudzą.

Z nowszych filmów próbowałem przebrnąć przez Dystrykt 9 i Jestem Legendą ale coś mnie w połowie sen zmagał na nich.

Fajnie też było przypomnieć sobie Perry'ego Masona.

P.S.Ale mnie tu dawno nie było. W nawale codziennych obowiązków miałem odpoczynek od forum coś koło jednego roku, a może i dłużej:)

• Replies 7.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

tak mniej wiecej wyglada fidbak teamowy idacy do gory:

wiem ze pewnie odrobinke stare 🙂 ale naprawde wciagnalem calosc nosem i moge polecic 🙂    

oglądał już ktoś nowy film z Freddy Krugerem?

Zaliczony. Cóż... Haley gra całkiem fajnie, ale naprawdę nieswojo się czuję patrząc na Freddy'ego z jego twarzą. Dla mnie Freddy to jednak Englund. W nowej części są fajne efekty, klimat też niczego sobie (wydaje mi się, że podeszli do sprawy odrobinę poważniej, niż w pierwowzorze - mniej jest czarnego humoru). Kilka starych motywów jest w nowej szacie... ogólnie ciężko jest mi się wypowiedzieć, bo jestem fanem starej serii, i nic mi nie odbierze tej magii (ach, jak długo nie mogłem spać przez to w dzieciństwie :D ). Nowej serii - póki co nie schrzanili za bardzo. Można iść do kina.

Predators - niby nic nowego ale calkiem przyjemnie sie ogladalo. Na pewno lepiej niz cala serie AVP. Taki lekki powiew nostalgii z pierwszego Predatora

O tak. Fajnie ze tworcy starali stworzyc cos na wzor pierwszego Predatora, a nie kombinowac na sile jak w przypadku AVP, ktore bylo dla mnie MEGA kiczem, hanbiacym obie kulotwe postaci ;] O ile same Predatory nie robia juz takiego piorunujacego wrazenia, wszyscy bowiem wiedza co to za stwory, jak wygladaja itd to i tak ogladalo sie "je" dobrze, a caly film byl utrzymany w ciekawym klimacie. Ogolem- nie spartolili tego i jesli kiedys powstanie kolejna kontynuacja to mam nadzieje, ze bedzie jeszcze lepsza ;)

w przypadku AVP, ktore bylo dla mnie MEGA kiczem, hanbiacym obie kulotwe postaci

O taak, podpisuje sie obiema rekami i stopami tez... do dzisiaj mam koszmary na mysl o tym jakie zrobili z tego gó**o

Dom Zły - Polski film, może nie jest profesjonalnie zrobiony, ale klimat fajny. Jak na polskie realia... Film do obejrzenia.

The Ghost Writer - No to film dobry, również klimatyczny. Miło się oglądało, na początku nie wiadomo o co kaman, ale później się wyjaśnia.

Terry Pratchett's Going Postal (Piekło Pocztowe) - nieco mniej wierne oryginałowi w porównaniu do Wiedźmikołaja, ale jednak w dziesięciopunktowej skali o oczko wyżej od Hogfathera. Z zastrzeżeń; Ridcully znowu niski i gruby. Vetinari nieco źle ucharakteryzowany (blondyn) ale aktor zagrał go całkiem nieźle.

Dom zły to nie jest profesjonalne kino? o lol.

swoją drogą to najlepszy film jaki widziałem od bardzo dawna.

Green zone - całkiem znośne. Przyjemnie się ogląda, akcja jest... ale jakby wtórne to wszystko i nic nowego. Matt daje radę, aktorem jest dobrym. Towarzystwo też całkiem przyzwoite. Zdjęcia troche denerwujące i telepiące się. Tęknie za tymi spokojnymi kadrami sprzed kilku lat. Teraz niestety wszystko z ręki musi być. Szczególnie jak film wojenny... eh.

bartolomeo: Chodziło mi o wykonanie, a nie o kino. Film jest na prawdę dobry. Chodziło mi o sprzęt jaki wykożystywali. Wyglądało jakby kręcili zwykłą cyfrówką. Tylko to mi przeszkadzało. ;)

bo kręcili to cyfrówką. Nie było kasy na robienie tego na taśmie. To niestety będzie coraz częstsze w Polskim kinie tym trochę ambitniejszym. Koszty produkcji filmu, na który ludzie nie pójdą są zbyt duże. Niestety z tego co wiem, ani Rewers, ani Dom zły nie zwróciły się... Dla przeciętnego polskiego kinomana jest to kino zbyt trudne.

przecietny polski zjadacz chleba polezie na jakiegos glupiego Avatara, a na mozny polski film typu "dom zly" to juz mu sie dupska nie chce ruszyc, taka to szara rzeczywistosc niestety, dlatego jest malo dobrych filmow bo jest malo ludzi ktorzy to docenia

a na mozny polski film typu "dom zly" to juz mu sie dupska nie chce ruszyc

i powiedz jeszcze, że wolisz mądre ale brzydkie kobiety. Że jest mało odbiorców to wiadomo od tysiącleci, to tak jak narzekać, ze zima znów nas zaskoczy opadami śniegu w grudniu. Koneserom jakość wykonania nie powinna przeszkadzać, skoro lubią popatrzeć na brzydkie i mądre ;)

bartolomeo: Co z tego, że cyfra? Coraz lepsze te cyfry i coraz lepiej wyglądają, a w "Domu Złym" to była bieda. Niemal film z komórki. Też mi przeszkadzała jakość tego materiału. Nie mam zielonego pojęcia jakim cudem to dostało w Gdyni wyróżnienie za zdjęcia. Dla mnie jest to film ocierający się o geniusz, który jest zepsuty właśnie przez zdjęcia i przewaloną końcówkę.

Aha - i "Rewers" i "Dom Zły" poradziły sobie jak na trudne kino dosyć dobrze. Sukces frekwencyjny to nie był, ale też nie totalna porażka. "Dom" zrobił jakoś ponad 200 tysięcy widzów, Rewers ponad 400 ( a był bardzo tanim filmem ). Żadne kokosy, ale jak na polskie wyniki przyzwoicie.

salut

t.

i powiedz jeszcze, że wolisz mądre ale brzydkie kobiety. Że jest mało odbiorców to wiadomo od tysiącleci, to tak jak narzekać, ze zima znów nas zaskoczy opadami śniegu w grudniu. Koneserom jakość wykonania nie powinna przeszkadzać, skoro lubią popatrzeć na brzydkie i mądre ;)

Oj tam, lubie madre i nie musza byc ladne wazne zeby byly seksowne, a jesli chodzi o film to jak jest na zewnatrz ladny to dziala na jego korzysc, ale jak przy tym jest slaby scenariusz, postacie sa slabo zarysowane, dialogi sa drewniane, jest patos, jak jest wszysko sztuczne i poprawne politycznie to taki film dla mnie jest do du**y

Jako grafik zwracam na wizualna strone filmu ale rownie mocno zwracam uwage np. na dialogi i aktorstwo, prosty przyklad z ostatnich filmow: "the departed" nie ma tam fajerwerkow ale dialogi sa tak genialne ze moglbym ten film ogladac dniami i nocami ;]