Jump to content

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy

Recommended Posts

• Replies 7.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

tak mniej wiecej wyglada fidbak teamowy idacy do gory:

wiem ze pewnie odrobinke stare 馃檪 ale naprawde wciagnalem calosc nosem i moge polecic 馃檪 聽 聽

Green Zone - no dobry film, dla mnie bez sza艂u. W moich kategoriach film na "Jeden raz". Film dobrze pokazuje jak stereotypy wp艂ywaj膮 na ludzi i ich decyzje, ocenianie wszystkich z g贸ry. Pod tym wzgl臋dem, film mnie zaskoczy艂 ;)

Beats of Freedom - dobry dokument pokazuj膮cy Polsk臋 w latach 80'-90'. Po ogl膮dni臋ciu tego dokumentu zacz膮艂em rozumie膰 znaczenie niekt贸rych polskich starych kawa艂k贸w. Inaczej teraz je spostrzegam. Dla mnie to film z kategorii "Obowi膮zkowa lektura". ;)

The Book of Eli - Dobry film, mi艂o si臋 ogl膮da艂o, zaskakuj膮cy w niekt贸rych momentach. Ko艅c贸wka jak dla mnie bardzo dobra. Film warty ogl膮dni臋cia, polecam. Ogl膮da艂em ju偶 z trzy razy i nie nudzi艂em si臋... jak dla mnie film gatunku "Tasiemiec" :D

Kurde ja zaspa艂em z rezerwacj膮 i dopiero na wtorek by艂y jakie艣 sensowne miejsca...

Za to dzisiaj ide na Ucze艅 Czarnoksi臋偶nika :P No i we Wroc艂awiu Era Nowe Horyzonty jest. Podobno jaki艣 fajny film dzisiaj na rynku o 22.

Co moge powiedziec, podobaja mi sie oba te filmy w przeciswienstwie do produkcji typu "Dom latajacych sztyletow" przeciwnicy nie lataja na linach.

Ale wiesz ze te produkcje z latajacymi wojownikami opieraja sie na chinskich LEGENDACH? Nie maja oddawac rzeczywistosci. Nie porownywalbym tych filmow w ogole.

Tak czy owak dzieki za namiar - jakos mi umknal Ip Man a zapowiada sie swietnie.

Insepcja - instanthit hehe :) genialny film, tyle sie dzieje ze mozna zrobic w majtki, efekciki rewelka. Bardzo dlugo czekalem na cos w rodzaju matrixa(jezeli mozna to porownac) i sie doczekalem hehe tylko jeszcze bardziej pokreconego i o wiele lepiej zrobionego :) DO KIN!

Insepcja - instanthit hehe :) genialny film, tyle sie dzieje ze mozna zrobic w majtki, efekciki rewelka. Bardzo dlugo czekalem na cos w rodzaju matrixa(jezeli mozna to porownac) i sie doczekalem hehe tylko jeszcze bardziej pokreconego i o wiele lepiej zrobionego :) DO KIN!

Optymistyczna recenzja. Dobrze.

Dzisiaj w艂a艣nie si臋 na to wybieramy.

To ja chcia艂em powiedzie膰,偶e ja Kulki by艂em na tym wczoraj 30.07.10 o 11:15 w Multikinie na grunwaldzkim we Wroc艂awiu i i widzia艂em Incepcje jak pierwszy z tego forum i teraz czekam na nale偶ne mi honory, respekty i szacunki:D

Ale wiesz ze te produkcje z latajacymi wojownikami opieraja sie na chinskich LEGENDACH? Nie maja oddawac rzeczywistosci. Nie porownywalbym tych filmow w ogole.

...

Raczej na samonap臋dzaj膮cych si臋 pseudo legendach stworzonych przez samo kino i "chi艅sk膮 oper臋" prawie sto lat temu. Prawdziwe chi艅skie legendy to g艂贸wnie opowie艣ci o zwierz臋tach, m膮drych ch艂opach i 偶yciorysy ksi臋偶niczek i cesarzy. Nie znosz臋 tych film贸w w kt贸rych ludzie 艂ami膮 prawa fizyki a miecze lataj膮 nap臋dzane wol膮 wojownika. Po 艣mierci Brucea Lea to ju偶 strasznie u nich s艂abo.

The Pixar Story (2007) - nadrobi艂em wreszcie, ciekawie si臋 ogl膮da艂o, gdzie艣 pod sk贸r膮 czu艂em przes艂anie, 偶e w tej bran偶y nie ma ludzi z przypadku i przygotuj si臋 na d艂ug膮 i ci臋偶ko prac臋 nad swoimi marzeniami (co nie odbieram wcale jako cech臋 negatywn膮) hehe.

Dac77 te filmy juz od jakiego艣 czasu stawiaj膮 raczej tylko na ilustracje, ja osobi艣cie lubi臋 co jaki艣 czas obejrze膰 chi艅sk膮 superprodukcj臋 w艂a艣nie ze wzgl臋du na "艂adne obrazki". Azjatyckie kino jest na tyle bogate, 偶e ka偶dy znajdzie co艣 dla siebie.

tr3buh - ci臋偶ko por贸wna膰 Dom Lataj膮cych Sztylet贸w do na przyk艂ad Transformer贸w a oba efektowne :)

Incepcja - zdradzam ma艂膮 tajemnice -> Jak kto艣 nie ogl膮da艂 nie czyta膰!!

Incepcja mia艂a jeden moooocno s艂aby punkt. Mianowicie na samym ko艅cu po obudzeniu si臋 facet do kt贸rego umys艂u si臋 w艂amywali powinien ich wszystkich rozpozna膰.

Ad spoiler powy偶ej, NIE CZYTA膯 je艣li nie widzieli艣cie.

Jak ju偶 wysiedli z samolotu to Fischer ogl膮da si臋 za Cobbem z tak膮 zastanawiaj膮c膮 min膮 jakby pr贸bowa艂 go sobie przypomnie膰. ;)

W艂a艣nie wr贸ci艂em z Incepcji. Film uwa偶am za bardzo dobry, ale do genialnego troch臋 brakuje. Jest sporo motyw贸w, kt贸re uwa偶am za troch臋 odtw贸rcze, a przynajmniej inspirowane (np.: motyw 艣wiat贸w w 艣wiatach w 艣wiatach... architekci, grupa geek贸w, jak by nie by艂o, zamieniaj膮ca si臋 w komando). Opr贸cz tego kilka zwrot贸w akcji by艂o totalnie oczywistych na d艂ugo przed wyst膮pieniem, w艂膮cznie z zako艅czeniem. Mimo tych drobnych skaz film bardzo mi si臋 podoba艂, a realizacja jest oczywi艣cie na topowym poziomie. Bez skrupu艂贸w mo偶na poleci膰 ka偶demu.

Prawdziwe chi艅skie legendy to g艂贸wnie opowie艣ci o zwierz臋tach, m膮drych ch艂opach i 偶yciorysy ksi臋偶niczek i cesarzy.

Plus legendy o starych mistrzach, kt贸rzy wyskakiwali na kilka metr贸w w powietrze 艂api膮c w dwa palce strza艂臋 wystrzelon膮 z 艂uku - ale to s膮 legendy powi膮zane g艂贸wnie ze sztukami walk (przytoczony przyk艂ad pochodzi z jednej z wielu legend o mistrzu San Feng, powi膮zanym z Tai Chi). Ja ogl膮daj膮c "przyczajonego..." g艂贸wnie to mia艂em w g艂owie, i bardzo mi si臋 to podoba艂o.

Co do "przyczajonego..." i innych tego typu filmow - zwiazane jest to z gatunkiem "Wuxia", ktory przypomina troche takie rycerskie pulp fiction. Filmow, ksiazek i oper w tym stylu powstalo mase i absolutnie nikt sie nie dziwi temu bo TO TAKA KONWENCJA.

Wiecej o tym mozecie przeczytac chocby w wiki:

http://en.wikipedia.org/wiki/Wuxia

Bohaterowie Wuxia posiadaja NADLUDZKIE moce a jedna z nich jest na przyklad "Qinggong" - umiejetnosc przydajaca lekkosci w tak ogromnym stopniu ze moga biegac w koronach drzew ledwie dotykajac lisci czy tez biegac po wodzie itd.

Nie musi sie wam to podobac ale tez nie ma co sie zzymac ze nierealistyczne itd. bo to tak jakby pojsc na film o batmanie czy spidermanie i narzekac na brak realizmu.

Ale czasem tak to jest ze idacy do kina ledwo wie na co idzie (no offence) - doskonalym tego przykladem byla dla mnie ekranizacja Sin City, na ktora szli ludzie nie znajacy komiksu i potem strasznie narzekali ze takie czarnobiale wszystko i sztuczne...

Edited by Nezumi

nezumi tu chyba nie chodzi o nie艣wiadomo艣膰 na co si臋 idzie, a brak pewnego rodzaju, jakby to nazwa膰 "inteligencji filmowej" - wyczucia konwencji. Te偶 kiedy艣 us艂ysza艂em, 偶e sin city by艂oby fajne tylko po co "czarnobia艂e"? Nie trzeba zna膰 komiksu, zeby da膰 si臋 uwie藕膰 filmowi (przyk艂ad: ja).

Nie por贸wnywa艂bym w og贸le "lataj膮cych sztylet贸w" do Ip Mana'... to kompletnie dwa r贸zne 艣wiaty. Oba filmy uwa偶am za 艣wietne, ale totalnie r贸偶ne... W Ip Manie dra偶ni艂a mnie ko艅c贸wka, gdzie patriotyzm i chwa艂a bohaterom prawie dor贸wnuje polskiej my艣li historycznej ;) [przymykam oko]... ale i tak ogl膮da to si臋 wdzi臋cznie.

Chocia偶 nigdy nie skumam chi艅skiej szko艂y aktorskiej. Im bardziej powa偶ny dialog, tym 艣mieszniej wygl膮da.

Incepcja - dla mnie te偶 bardzo dobry, ale jednak nie jest to ten poziom zaskoczenia i nie jest to walni臋cie pokroju "Matrixa" . Na minus, brak troche dyscypliny, wida膰 偶e Nolan m贸g艂 wszystko co chcia艂, zero bata nad g艂ow膮 i w paru miejscach przecholowa艂 ( czy to z przekombinowaniem, czy z niepotrzebnymi scenami ) . Na plus jednak to, 偶e min臋艂o dobrych par臋 godzin od seansu a wci膮偶 mi si臋 scenki przypominaj膮 i motywy a ostatnio u mnie to rzadko si臋 zda偶a. No i par臋 naprawd臋 inteligentnych patent贸w - rzadkich w letnim kinie rozrywkowym.

Bardzo dobry, nieg艂upi film, ale czego艣 zabrak艂o.

salut

t.

Spilerson ni偶ej:

Incepcja to dla mnie film kt贸ry dokonuje incepcji na widzu. Poza innymi zagadkami i niuansami filmu to najwi臋ksze osi膮gnie tego filmu. Robi w rzeczywisto艣ci to na widzu co przedstawia fabu艂a.

re: incepcja

Tez wczoraj byli艣my, dobra zabawa. Nolan stworzy艂 ca艂kiem fajn膮 sci-fi

mechanik臋 snu. Interesowa艂em si臋 kiedy艣 lucid dreamingiem i od tej strony

film to w du偶ej mierze bajka. Szkoda 偶e w 艣wiecie snu projekcje bohater贸w

nie zmienia艂y si臋 jak np w Parnasusie, to by dopiero by艂a zagwozdka dla widz贸w.

Zgodz臋 si臋 na ma艂y "suspension of disbelief" 偶e postacie kt贸re na ekranie

widzieli艣my jako tych samych aktor贸w w snach mog艂y przyjmowa膰 r贸偶ne

wyobra偶enia. Co do FX to limbo, Pary偶 i kolaps sn贸w jako艣 na mnie nie zrobi艂

du偶ego wra偶enia, ale obrotowy korytarz w hotelu na 2 poziomie (scena

nakr臋cona w realu! zaj*!) i brutalistyczny szpital na szczycie wysz艂y bardzo

fajnie.

Ucze艅 Czarnoksi臋偶nika - z braku miejsc sensownych na Incepcj臋 wczoraj - sza艂u nie ma, ot kino wakacyjne - ale ca艂kiem fajnie animowany metalowy byk z przed gie艂dy nowojorskiej :)

Powa偶ny cz艂owiek - taki troch臋 Dzie艅 艣wira:), do艣膰 dziwny film, miejscami 艣mieszny ale daj膮cy sporo do my艣lenia i pewnie mo偶na go r贸偶nie interpretowa膰. Nie s膮dz臋, by spodoba艂 si臋 ka偶demu ale mimo wszystko polecam.